Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Több macskások! Hogyan etetite...

Több macskások! Hogyan etetitek a cicáitokat? Mivel és milyen ütemben?

Figyelt kérdés
Nekem most három van, különböző korosztály, és nem egyszerre érkeztek. Van egy idősebb nőstény, ő már 9 éves és ő a rangidős, domináns. A középső 15 hónapos kandúr aki egy éve került hozzám. A legkisebb 10 hónapos kandúr. Na most az van, hogy a két fiatalabb jól elvannak egymással mert ők még játékosak, de etetésnél megy a rivalizálás mindháromnál. A konyhában van a padlón három tálca tisztes távolságban egymástól. Alapból tudják is, hogy melyik kié. Száraz táp éjjel nappal van a tálkákban, azon nincs is vita, ezen kívül jön még reggel este a nedves eledel, vagy főtt csirke hús. Ott van a probléma, mert nem egyszerre jönnek enni. Van amelyik épp szunyókál míg a másik eszik, aztán mikor észbe kap kiront és a másiké kell hiába osztom három felé. Egyik elüldözi a másikat, folyton ott kéne állnom, hogy lássam ki evett és ki nem, mert megy a háború. Ha háttal áll a másiknak az a baj, ha mellette eszik az a baj, ha elkülönítem az is baj, mert akkor meg meg kell néznie a másik mit kapott. Elég sok idő elmegy azzal, hogy igazságot tegyek, és biztosan el is kényeztettem őket, valamint nincs meg a rutin hogy csak ekkor és akkor van nedves eledel etetés, mert nap közben is kapnak ha jönnek könyörögni, meg akkor is mikor én enni akarok, mert ha nem kapnak, bele másznak a tányéromba. Kaotikus az egész. Korábban csak kutyáim voltak, és vannak is, náluk egyszerű, mert egy nap egyszer kapnak enni és ezt meg is szokták, pontosan tudják hogy mikor van itt az ideje, egyszerre esznek és kész. Cicáknál ez nem így van. Persze ezt tudtam is, de valami rendszert macskáknál is belehet vezetni? Mert ez így elég sok időt elvesz hogy figyeljek, lehet van amelyik kétszer is evett, és valamelyik egyszer sem, pl. a legkisebbet folyton hajtja a másik kettő. Főleg az idősebb szemétkedik szegény kicsivel. Hiába kapnak egyszerre kaját, és hiába ugyanazt, ugyanannyi mennyiségben, eszik két falatot a sajátjából, majd oda fordul a kicsihez, és elüldözi mert neki az övé kell. A lakás kicsi ahhoz, hogy teljesen elszeparáljam őket az etetéshez. Meg hiába is lenne, mert nem igazán érdekli őket, hogy melyik tálka kié, pedig tudják.
2019. jan. 11. 06:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem 2 macsekom van. A kandúr 5,5 kg, a nőstény 2,5. A lány rendszeresen kitúrta a kaja elől a másikat, mert habzsol (szó szerint zabál), amíg a kandúr csak csipeget és kevesebbet eszik, de inkább többször.


Reggel kapnak tápot (én nem nagyom kint, mert a lány már gurulna, adsig eszik amíg van, komolyan hányásig tudna enni). Akkor szépen megeszik mindketten. Este pedig vagy főtt husit, vagy konzervet esznek. Akkor a kandúrt beviszem a szobába és megvárom amíg megeszi az egészet (1-1,5 óra). Ha kész van, akkor felviszem a lányt is kajálni. :D

Csak így tudtam megoldani, különben az egyik már éhen halt volna. :D

2019. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem négy felnőtt, kijárós macsekom van. Nálunk is van hierarchia, de én nem bonyolítom agyon az etetést. Reggel kapnak konzervet, szép sorban (néha többen egyszerre) esznek mindannyian. Általában figyelem, hogy az utolsó is egyen. Délután kapnak szárazat, esetleg ha megmaradt a konzervből, azt is kirakom nekik. A száraz elég jó fajta, magas hústartalmú táp, ebből ismét annyit kapnak, hogy mindegyik jól tudjon lakni. Etetésidőben nagyon ritka, hogy valamelyik ne jönne oda enni, már alig várják. De ha épp nincs ott valamelyik, akkor is kint hagyom a maradék szárazat, és reggelig elfogyasztják. Egyikük se sovány, kettő most elég jó húsban van, de nyárra mindig lefogynak "csinosra". Mindannyian tudják, mennyi kaja elég nekik, nem kell félnem, hogy hányásig eszik magukat. Néha kapnak kiegészítésképpen csirkemájat, csirkehúst vagy zúzát, de nem minden nap és nem sokat, ezt próbálom úgy adni nekik, hogy mindegyik egyen egy kicsit. Amelyik már kapott, kirakom a házból, hogy a többi is tudjon enni.

Érdekesség, hogy a ranglétra szerint utolsó cicám, ha kap májat vagy húst, mindenkit elzavar és morogva eszik, a többiek meg nézik :) Ilyenkor utolsóból lesz az első :)

2019. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!