Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vélehtően a macskák miatt...

Vélehtően a macskák miatt tele lett az ágyam bolhákkal, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Csípnek,elkapni nem tudom.
2019. jan. 25. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
A macskákat kell parazitamentesíteni. Porszívózni rendszeresen, és ágyat húzni. A macskákat nem szabad a háló helyiségbe beengedni addig, ameddig nem sikerül kiirtani belőlük a bolhát. Állatorvos tud felírni spotont, ami hatásos. Havonta kell a cicára cseppenteni.
2019. jan. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kaptak ma, sajnos elcsesztem, mert utána is befeküdtek az ágyba, gondolom a bolhák meg ugráltak ki... Széjjel csípnek.


Már nagyom elegem van, nyárin 3 hónapig tartott a szőnyegből kiírtani. Nem vicc, pororztam, napi minimum 4 alkalommal felporszívóztam, amit meg tudtam fogni, azt zárható vizes üvegbe dobtam. Rengeteget szenvedtem, mire vége lett...

2019. jan. 25. 23:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Insecticide 2000 spray. Fújhatod bárhova, nem árt emberre, állatra. Akár az ágyadra is. a parketta rései közé is fújd bele, mert ott is megbújnak. Tuti használ, mert én is el voltam bolhásodva, és szinte azonnal eltűntek tőle.
2019. jan. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A benti macskám anyum kijárós macskájától kapott el bolhát (egyszer kihagyta a spot ont), amikor vendégségben voltunk. Még hónapok múltán is találtunk a lakásban bolhát, amikor a macskában már egyáltalán nem volt. Bár minket nem csíptek, viszont rettentő volt, amikor munkahelyen leugrott egy a karomról, vagy a vécén ülve láttad ahogy ott ficánkolnak a padlón...


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__19328..


Én felmostam neostomosanos vízzel is.

2019. jan. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A bolhairtó csepp (pl. Frontline, Fypryst) megoldja a problémát, mert a szétszórt bolhák (peték, lárvák) is elpusztulnak, ha visszamennek a kezelt macskába. Én emiatt pont NEM zárnám ki a macskát a hálószobából.

Volt olyan, hogy nem tudtam az összes macskámnak adni cseppet, az egyikük kimaradt, de mivel a többi le lett kezelve, benne se maradt 1 bolha sem.

Ha nagyon tutira akarsz menni, az Insecticide tényleg hatásos.

2019. jan. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az Insecticidre az van írva, hogy két hétig hat, pont az állatorvos mondta, hogy ne menjen oda a macska addig, ahova kifújjuk.
2019. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!