Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám felkészíteni a...

Hogyan tudnám felkészíteni a macskákat az útra?

Figyelt kérdés
A családdal síelni megyünk Ausztriába 7 órás az út. A 6 hónapos macskánkat is magunkkal visszük és nem nagyon vagyok tapasztalt e téren. Eddig van az útra: egy macskahordozó, zárható dobozban víz, egy kis száraztáp, nem tudom még mire lenne szükségünk. Tudnátok segíteni?

2019. jan. 30. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

És a cicátok hozzávan szokva, hogy a megszokott komfortzónájából kirángatjátok, és bírja az autót? Mert ha nem akkor végig fogjátok kínlódni a 7 órás utat, és több napig sokkos állapotban lesz. A macskák zöme nem szeret a komfortzónáján kívül menni.

Gondolom az útlevél, oltások, chip megvan. Mivel korábban ezt kérdezted. Én biztos nem tenném ki a cicámat ilyen kínnak. Van cicám, tudom mivel jár. Pedig én csak 20km-re vittem kocsival. Sokkolta ez.

2019. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még valamit. Ha a szálláshelyen kiszökik sosem találjátok meg. Idegen helyen eltéved.
2019. jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A szálláson belül lesz. Mikor elhoztuk a gazdájától 2 órát utaztunk és teljesen jól bírta pedig egyáltalán nem ismert minket. Másnap már teljesen életvidám kiscica volt. És ez alig 2 hónapja volt. Csak egy megoldásunk van ha magunkkal visszük.
2019. jan. 30. 17:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Amikor mi először vittük haza a cicát 3 órát utazott kocsiban. Elvolt. De amióta meglett a saját otthona már nem igazán mozgatható. Biztos vagyok benne, hogy ha nincs hozzászokva a kocsihoz, és ahhoz, hogy a helyéről elvigyétek, akkor nem csak a cica, hanem ti is megszenveditek. Állatorvos is ezt mondaná. Nincs senki aki etetné? Szomszéd? rokon? szülő? A ti síelésetek sem lesz teljes lazulás, mert végig aggódni fogtok a macska miatt. Idegen helyen nem várhatod el, hogy mások mindig zárják az ajtót, ablakot, hogy ne szökjön el.
2019. jan. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A szomszédunk egy paraszt a legközelebbi rokonok 3 órára nem látok más megoldást a kocsihoz igyekeztünk hozzászoktatni.
2019. jan. 30. 21:35
 6/10 A kérdező kommentje:
De amúgysem ez volt a kérdés... Kérlek, ha mást nem tudsz hozzátenni az igazi témához ink. ne írj
2019. jan. 30. 21:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell túlaggódni, én amíg Pesten laktam, hetente/kéthetente utaztattam haza a macskámat hétvégente, az első úton izgult, utána már a városban kidőlve aludt, teljesen otthon érezte magát mindkét helyen. Nyilván ez most más szitu, de nem lesz semmi baja a lelki fejlődésének.


Itt a 7 órás útnál inkább az a kérdés, hogy oldjátok meg a pisit/kakit, ennyit nem biztos, hogy kibír. Én amúgy enni nem feltétlenül adnék neki menet közben, max keveset, vízzel kínálnám csak. Ti ismeritek, hogy mi a jobb neki, egyben letolni minél gyorsabban az utat vagy ha ismeri a pórázt, megállni menet közben kicsit mozogni, stb...

2019. jan. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért nem viszitek macskahotelbe? 2-3 ezer ft/nap, gondolom egy hétnél tovább nem maradtok az 15-20 ezerből kijön. A szállásotok drágább egy napra fejenként, ennyi bele kell férjen.
2019. febr. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Esetleg még hám kell neki. A biztonság kedvéért!
2019. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem vállalnám ezt be, ettől valóban jobb lenne a cicapanzió is! Pesten egyébként van olyan cég, ami ezzel fogkalkozik, hogy vállalja cicák felügyelelét!
2019. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!