Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Mit lehet tenni, ha nem eszi a cica a hipoallergén kaját?

Úgy tűnik, allergiás a cicánk valamelyik fehérjére, szerintem a csirkére, de lehet még másra is, úgyhogy most 2 hete kezdtük el az eliminációs diétát. A Fressnapf Petbalance Medicáját vettem elsőként, de a cicám csak a tápját eszi, a nedveseit szinte egyáltalán nem. Ezután próbálkoztam a Soloval, ami ugye különleges húsokból áll (kecske, fürj, szarvas stb.), ezt hol eszi, hol nem. Most rendeltem a Trovetből bárányosat és lóhúsosat, arról még nincs tapasztalatom, de aki járt már hasonló cipőben, örülnék, ha megosztaná a tapasztalatait, melyik nedves kaját volt hajlandó elfogyasztani a cicája. Jutalomfalatot is vettem neki báránnyal és vadhúsokkal, azt se kérte. Egyszerűen már nem tudom, mit adjak neki. :(

febr. 7. 11:19  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

1.: Éheztesd ki! 2-3 napig SEMMI kaja!

2.: Majd a kajára tegyél némi olajos hal konzervet.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/17Időpont febr. 7. 11:33 Privát üzenet

Nálunk is az egyik cica csak száraztápot hajlandó enni, se alutasakosat, se konzervet, semmi ilyen nedveset.

Kérdeztem az állatorvost, azt mondta, ez nem baj, arra figyeljünk csak, hogy igyon eleget a cicus.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/17Időpont febr. 7. 11:34 Privát üzenet

Huu, ennek a cicának nagyon jó dolga van.:)

Biztos, hogy a csirkére?

Ha nem akkot probalj neki csirkemellet adni.

Az allergia higy jön ki neki?

Szörhullás?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/17Időpont febr. 7. 11:34 Privát üzenet

"Házi kosztot evett már?vagy csak ilyen mű sza...rokat? Az én cicám imádja a főtt sárgarépát, krumplit, borsót, konzerv kukoricát"

Utolsó te nagyon hülye vagy, ezek lomt nem valók a macskának, de ezek a színhús drága állateledelek meg mű sz.rok? Oké, hogy van ilyen "fétise", mint nekünk régen a krumplinak a héja, de nem élhet ezen egy állat... Ennél bármilyen táp jobb neki...

Ha iszik elég vizet, mindig van előtte, nem baj, ha csak száraz tápot eszik...

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/17Időpont febr. 7. 11:45 Privát üzenet

A macskát nem lehet kiéheztetni, nem kutya.... 36 óránál többet nem bír ki károsodás nélkül, viszont képes a teli tál kaja mellett is éhezni (akár éhen is halni), ha nem szereti.

Keverd a nem szeretett ételeket a szeretett étellel össze, hátha úgy lecsúszik neki az is.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/17Időpont febr. 7. 12:07 Privát üzenet

Ez egy elég jó cikk a takarmányozásukról:

[link]

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/17Időpont febr. 7. 12:10 Privát üzenet

Ez pedig az éheztetés káros hatásáról, a cikkből az ide vonatkozó lényeg:

"Nem szabad éheztetni a cicákat, ha 1-2 napig nem hajlandók megenni az adott tápot, akkor váltani kell, mert a májuk csekély zsírtartalma hamar kimerül, ami sárgasághoz és komoly betegségekhez vezethet."

[link]

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/17Időpont febr. 7. 12:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, szőrhullás, folyamatos vakarózás, illetve hányás. A nyers csirkemell után szinte mindig hányt, de nemrég elkezdtem neki egy olyan nedves kaját adni, aminek 60%-a csirkehús és az után minden nap hányt. Ezért valószínű, hogy a csirkére, de az orvos szerint lehetséges, hogy a halra, disznó- vagy marhahúsra is. Majd le kell tesztelnünk egyesével, ha kiürült a szervezetéből hetek múlva.

# 8/17Időpont febr. 7. 13:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezek nem mű szar kaják, a Solonak mindegyik kajája 100% színhús.

# 9/17Időpont febr. 7. 13:50 Privát üzenet
Persze, hogyne, higyjél el mindent 😁 azért olyan egyforma, barna színű az összes és büdös mint a dög, mi? A cukros üdítőre is rányomják a gyümölcsök fotóit meg a vitaminokat lóbetűkkel, közben meg egy egészségtelen cukros méreg.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/17Időpont febr. 7. 14:04 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért pisilhet egy benti cica össze vissza?
Macska megfázás meddig tart?
Veres szeklet, de kinti cica, mit tehetek?
Hipoallergen cica? Allergiasok velemeny?
Allergiás vagyok a macska szőrre, viszont szeretnék cicát! Olvastam, hogy az orosz kék macska hipoallergén, viszont írtam a macska egyesületnek, ők azt mondják nem. Van olyan aki...
Ezek hipoallergén macskák?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!