Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni, ha nem eszi...

Mit lehet tenni, ha nem eszi a cica a hipoallergén kaját?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, allergiás a cicánk valamelyik fehérjére, szerintem a csirkére, de lehet még másra is, úgyhogy most 2 hete kezdtük el az eliminációs diétát. A Fressnapf Petbalance Medicáját vettem elsőként, de a cicám csak a tápját eszi, a nedveseit szinte egyáltalán nem. Ezután próbálkoztam a Soloval, ami ugye különleges húsokból áll (kecske, fürj, szarvas stb.), ezt hol eszi, hol nem. Most rendeltem a Trovetből bárányosat és lóhúsosat, arról még nincs tapasztalatom, de aki járt már hasonló cipőben, örülnék, ha megosztaná a tapasztalatait, melyik nedves kaját volt hajlandó elfogyasztani a cicája. Jutalomfalatot is vettem neki báránnyal és vadhúsokkal, azt se kérte. Egyszerűen már nem tudom, mit adjak neki. :(
2019. febr. 7. 11:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

1.: Éheztesd ki! 2-3 napig SEMMI kaja!

2.: Majd a kajára tegyél némi olajos hal konzervet.

2019. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is az egyik cica csak száraztápot hajlandó enni, se alutasakosat, se konzervet, semmi ilyen nedveset.


Kérdeztem az állatorvost, azt mondta, ez nem baj, arra figyeljünk csak, hogy igyon eleget a cicus.

2019. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Huu, ennek a cicának nagyon jó dolga van.:)


Biztos, hogy a csirkére?

Ha nem akkot probalj neki csirkemellet adni.


Az allergia higy jön ki neki?

Szörhullás?

2019. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

"Házi kosztot evett már?vagy csak ilyen mű sza...rokat? Az én cicám imádja a főtt sárgarépát, krumplit, borsót, konzerv kukoricát"


Utolsó te nagyon hülye vagy, ezek lomt nem valók a macskának, de ezek a színhús drága állateledelek meg mű sz.rok? Oké, hogy van ilyen "fétise", mint nekünk régen a krumplinak a héja, de nem élhet ezen egy állat... Ennél bármilyen táp jobb neki...


Ha iszik elég vizet, mindig van előtte, nem baj, ha csak száraz tápot eszik...

2019. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A macskát nem lehet kiéheztetni, nem kutya.... 36 óránál többet nem bír ki károsodás nélkül, viszont képes a teli tál kaja mellett is éhezni (akár éhen is halni), ha nem szereti.

Keverd a nem szeretett ételeket a szeretett étellel össze, hátha úgy lecsúszik neki az is.

2019. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez egy elég jó cikk a takarmányozásukról:

[link]

2019. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ez pedig az éheztetés káros hatásáról, a cikkből az ide vonatkozó lényeg:

"Nem szabad éheztetni a cicákat, ha 1-2 napig nem hajlandók megenni az adott tápot, akkor váltani kell, mert a májuk csekély zsírtartalma hamar kimerül, ami sárgasághoz és komoly betegségekhez vezethet."

[link]

2019. febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, szőrhullás, folyamatos vakarózás, illetve hányás. A nyers csirkemell után szinte mindig hányt, de nemrég elkezdtem neki egy olyan nedves kaját adni, aminek 60%-a csirkehús és az után minden nap hányt. Ezért valószínű, hogy a csirkére, de az orvos szerint lehetséges, hogy a halra, disznó- vagy marhahúsra is. Majd le kell tesztelnünk egyesével, ha kiürült a szervezetéből hetek múlva.
2019. febr. 7. 13:50
 9/17 A kérdező kommentje:
Ezek nem mű szar kaják, a Solonak mindegyik kajája 100% színhús.
2019. febr. 7. 13:50
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogyne, higyjél el mindent 😁 azért olyan egyforma, barna színű az összes és büdös mint a dög, mi? A cukros üdítőre is rányomják a gyümölcsök fotóit meg a vitaminokat lóbetűkkel, közben meg egy egészségtelen cukros méreg.
2019. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!