Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másnak is csinálja ezt a...

Másnak is csinálja ezt a macskája?

Figyelt kérdés
Az az új szokása, hogy felbontunk neki egy tasakost, megeszi egy evésre a felét, és utána a többire később már rá se néz, dobhatom ki. Próbáltam 1-2 nappal később kínálni is, addig hűtőben tároltam, akkor se kellett neki. Minden egyes ízzel ezt csinálja mostanában és egyszerűen nem értem, ha egyszer megeszi őket, utána mi lesz vele a baja. Nem arról van szó, hogy egyáltalán ne szeretné, akkor hozzá se szagolna. Megunja ennyi idő után?
2019. febr. 8. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Frissen jó az illata, utána már nem. Próbálkozz azzal, hogy a tasakot frissentartóval zárod le, vagy becsomagolod folpackba stb; és úgy hűtőzöd.

Hűtőből kivéve pedig picit melegítsd meg, szobahőmérséklet vagy picit melegebb (én így télen rádobom a radiátorra egy pár percre, mielőtt kiadagolom), a hűtőhideget egy macska sem szereti, a melegítéstől szaga is jobban lesz.


Ha nem a hűtő a gond, akkor szimplán nem szereti. Megeszi, persze, végül is elmegy... de annyira mégse, hogy az egész elfogyjon. Erre utal az is, hogy a tálban is ott marad. Nálunk is ez volt, akárhány nedves tápot próbáltunk, a végén elengedtem ezt az alus dolgot, és teljesen más típusú húsost választottam, húsfilé jellegűt. Na, ezt _tényleg_ szereti, azóta nem számít egy vagy kétnapos a konzerv... :) pedig úgy voltam vele, hogyha ez se, főzni leszek muszáj, annyi félét próbáltunk.

2019. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Néha én sem értem a macskákat. Mi egy ideje egy bizonyos konzervet adtunk a macskáinknak, aztán amikor az éppen nem volt a boltban, vettünk egy másik fajtát, de még volt a régiből is. Ekkor az újat mindig megették, a régi fajtát megszagolták és otthagyták. Na erre vettünk még az újból is és a régiből is (biztos, ami biztos), most már az újat nem akarják megenni, a régit viszont igen. Ki érti ezt...
2019. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen. Sokkal drágább konzervvel. Ismered a mondâst: nem mindegy, hogy a pohár félig üres, vagy félig tele. A macskáknak mindig félig üres.

Kétnapos, hűtőből kivett kaját csak egy éhező macska enne meg. Egy normális biztos nem, mert évezredeken át friss húst ettek, a frissen fogott zsákmányt.

2019. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2019. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, miért kell macskát konzervvel, alutasakos sz...etetni?

Én is adok a macskáimnak nagyon ritkán, mondjuk havonta 2-3-szor, ha nincs időm.

De amúgy hússal etetem őket, ezt soha meg nem unják, nem hagyják ott.Persze ez macerásabb, mint egy konzervet kibontani, de aki ezt nem vállalja be az állat érdekében, az ne tartsa.Meg lehet nézni a sima konzervek mennyi húst tartalmaznak.A többi része trutymó.Nem etetni kell őket, hanem táplálni.

Én húsból is változatosan adok nekik:nyersen is, főve is, sülve is.Csirkehúsokat főleg, de halat, marha belszervet, kacsát , sertést csak jól megfőzve.

Mellé kapnak jó minőségű tápot, meg heti kétszer a húst zöldségekkel megfőzöm, bele kevés rizs.

Egészségesek, gyönyörűek, nem válogatnak.

10 macska

2019. febr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5. Gratulálok, ügyes vagy.

Most erre milyen választ vársz? :D Én nem érek rá főzni a macskának, magamnak se mindig. Egy macskának nem is érné meg.


Kap jó minőségű szárazat, és igen, kap mellé nedveset is, mert szereti. A száraz önmagában biztosítja a tápanyagot a szervezetének, de semmi baja nem lesz egy kis nasitól. Nem cukrozott felturbózott whiskas vackot kap. De ha pl egy macska keveset iszik, akkor bármilyen alutasakos előny a nedvességtartalma miatt. Vagy ha vitaminos, taurinos, akkor amiatt, mert szüksége van arra is.

A nedves táp nem szükségszerűen szemét, ahogy a színhús sem szükségszerűen elég önmagában.

Sehol nem írta a kérdező sem, hogy ne kapna a macskája minőségi száraztápot, amúgy.

2019. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még egy dolog : ha hűtőből kiveszed a kajáját, hagyd egy kicsit melegedni szobahőmérsékleten. Nem egészséges, ha hidegen adod, és általában nem is szeretik.
2019. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Természetesen szoktam hagyni a kaját megmelegedni, miután kiveszem a hűtőből. A hűtőben tárolást csak amiatt írtam, hogy nem lehet romlott az étel vagy ilyesmi.
2019. febr. 12. 15:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt szokták, de a nyers húsnál mégjobban...


Amúgy száraztáp + nyersezés minden nap, a legtöbb macska gyomrát eléggé kikezdi mivel teljesen más az emésztési idő.


Én szoktam adni nekik 2-3 naponta konzervet/alusat, abból is a minőségibbet veszem mint a száraztápból... Szerintem egyáltalán nem rossz minőségűek, attól hogy a 75%-a víz. Elarulom, hogy a nyers húsnak is kb. ennyi százaléka víz.

2019. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!