Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki tenyésztőtől vett bármilye...

Aki tenyésztőtől vett bármilyen cicát mesélne róla hogy zajlott? Milyen feltételei vannak, miket kérdezett a tenyésztő?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy hányszor utaztatok el hozzá, vagy csak amikor elhoztátok a cicát, és amúgy neten/telefonon beszéltetek? Szerintetek egy 30 négyzetméteres garzon (saját) kizáró ok lehet, egy mozgékonyabb fajtánál?
2019. febr. 9. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nekem maine coon-om van.Először írtam e-mailben majd ő felkeresett telefonon ahol megkérdezte hogy milyen neműt szeretnék és még egy csomó mindent hogy megfelelő helyre kerüljön a cica.Majd felírt a várólistára!Vártam 7hónapot mire megszületett az újabb alom!Elmentem kiválasztani akkor mikor már megtudta mondani a nemüket.Utánna elmentem elhozni.Adott abból a tápból amit ő adott neki és tanácsokat adott.Majd kérte hogy facebookon küldözgessem néha róla képeket,infókat.röviden ennyi!
2019. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk nem értem az elsőt miért pontozta le valaki, mikor én sem tudtam volna jobban leírni.


30 nm2-en elférsz egy macskával :)

2019. febr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Cicakiállításon találtunk rájuk, felírtuk az elérhetőségeiket. Az aktuális alomról lecsúsztunk, így pár hónappal később a következőből tudtunk választani. Küldtek róluk előzetesen képeket, kb 4 hetes korukban néztük meg őket. Lefoglalóztunk egy kislányt, őt 12 hetesen hoztuk el, ekkor írtuk alá a szerződést. Közben kb hetente kaptuk róla a képeket így alig tudtam kivárni hogy nálunk legyen. Miután elhoztuk, én küldtem nekik a képeket még jópár hónapig facen. Egy tünemény csincsilla perzsa cicánk van.
2019. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Szibériai, ivartalanítási kötelezettség. Előtte 1-2 óra személyes lecsekkolás.
2019. febr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Én Facebookon találtam a tenyésztőre, ott is írtam nekik. Elkérték a telefonszámom, telefonon beszéltünk kb 1 órát, mindenről kérdeztek (mit csinálok, hány órát dolgozok naponta, mennyit lenne a cica egyedül főleg az elején, volt e már cicám stb.) mivel környékbeliek voltak, ezért másnap elmentem megnézni a kiscicákat, fizettem foglalót, aláírtam egy kb 7 oldalas szerződést, amiben benne van,hogy ivartalanítási kötelezettséggel vettem, amennyiben mégis szülne a cica x ezer Ft bánatpénz illeti a tenyésztőt, a "garanciáról" írnak benne, a kötelezettségeimről (évente oltás, féreghajtó 3 havonta, friss víz mindig, ne legyen éheztetve. Tehát ilyen alap dolgokról szól) Még kétszer mentem el megnézni őket, mielőtt haza hoztam volna a kiscicát.

Amikor elhoztam kaptam tápot, játékot, alutasakos kaját, ilyen cicatartási kiskönyvet és használt almot is.

Már aznap este kerestek, hogy mivan a cicával. Azóta is bármi baj van, rögtön segítenek, legyen szó bármiről.


Az én tenyésztőm azt mondta, hogy aki 12 órákat dolgozik mindig azoknak nem adtak cicát, meg akik nem voltak szimpatikusak első benyomásra azoknak sem.

2019. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk két dorombolósunk is érkezett más-más tenyésztőtől, egy ragdoll és egy brit hosszúszőrű 🙂


A ragdoll esetében egy kiállításon kaptam névjegyet, otthon küldtem egy e-mailt a megadott e-mailcímre. Bemutatkoztam, megírtam, hogy cicát szeretnénk, ilyen neműt, jelleműt, színűt képzeltünk el, milyen körülmények között tartanánk őt, milyen cicás tapasztalataink vannak, és érdeklődtünk, aktuálisan vannak-e kicsik, és milyen feltételekkel, mennyiért adja őket. Kaptunk részletes tájékoztatót az árról, feltételekről, szerződéstervezetet, képeket és információt az elérhető kiscicákról. Egy szabad kicsi volt, őt utalással foglalóztuk, és megbeszéltük a 9. heti oltás utábra egy látogatást a tenyészetbe, hogy megismerkedjünk a "jövendőbelinkkel", és lássuk a tenyészetet és a cicákat, valamint a tenyésztő is megismerhessen bennünket, a leendő gazdikat. Sajnos a korábban kiszemelt cicussal nagyon nem volt meg a kémia, félt tőlünk, míg az összes többi cicus jött ismerkedni. A kiszemeltünk tesójával különösen nagy volt az összhang, kiderült, hogy őt visszamondták, ezért felajánlotta a tenyésztő, hogy választhatjuk őt is. Estére megüzentük, hogy igen, őt szeretnénk. Életünk legjobb döntését hoztuk. 🙂 Az ivartalanítás után, mire felépült, azaz 13-14 hetes kora körül elmentünk érte. (Addig leveleztünk, kaptunk képeket rendszeresen). Itt aláírtuk a szerződést, kifizettük a vételár fennmaradó részét, feltettem még pár kérdést, amiből egy jó másfél órás beszélgetés-tanácsadás kerekedett, majd a cicussal és az ajándékcsomagjával együtt hazaindultunk. Imádjuk ♥


A brit cicánk esetében több tenyészet weboldalát is felkerestem, a korábbi tanulságok alapján ragaszkodtunk a kontaktus lehetőségéhez a leendő cicával.(Volt, akinél csak üvegajtón keresztül nézhettük volna, valahol csak a költözés napján találkozhattunk volna vele először.) Az egyik tenyészet oldalán két cicus volt nagyon szimpatikus, itt telefonon érdeklődtem, bemutatkoztam, elmondtam, hogy mik az elképzeléseink, hogy az a két kicsi nagyon tetszik, ő melyiküket ajánlaná? Egyértelműen az egyiküket javasolta, így őt "opcióba" tette számunkra egy pár nappal későbbi találkozozó idejére, yddig is küldött fotókat, feltételeket és szerződésmintát. A találkozón megvolt a szerelem első látásra a kicsivel, bújt, dorombolt, nyalogatott, ölbe kucorodott, ott helyben le is tettük érte a foglalót. 🙂 Mikor elérte a megfelelő kort (12. hét), minden oltást, féreghajtást megkapott,szűréseken, chipezésen átesett, elemntünk érte, kicsit beszélgettünk, aláírtuk a szerződést, odaadtuk a vételár fennmaradó részét, és elhoztuk a cicust.


Mindkét esetben nagyon szimpatikus, hozzáértő és segítőkész tenyésztőt fogtunk ki, folyamatosan küldték az infókat, képeket, készségesen válasuoltak.minden kérdésre, s azóta is bármikor fordulhatunk hozzájuk, ha szükséges.

2019. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 30 nm szerintem nem lesz gond, de fontos, hogy biztosítsd a cicának a játék lehetőségét, szakíts a közös játékra időt mindennap, és férjen el valahol egy jó kis kaparós cicabútor. Nálunk a golyós "cicavasutat" imádják mindketten, ezzel nélkülünk is elvannak, a lézer örök kedvenc, de a plüssegerenytűk, csörgős kislabdák, tollas pálcák is nagy sikert arattak. A kupakokról, cipőfűzőkről és egyéb kincsekről nem is beszélve. 🙂
2019. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A feltételek általában: benti tartás, ivartalanítási kötelezettség (ha nem ivartalanítva adja eleve), rendszeres oltás-féreghajtás, továbbadás esetén tenyésztő értesítése, menhelyre nem adás, rendszeres étel-víz, szükség esetén állatorvosi ellátás.
2019. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!