Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám relative gyakran...

A macskám relative gyakran hányik, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Benti macska, minőségi tápot kap.

Már több fajtát is kapott, mindegyiknél fennáll a probléma...

Kapott Acanát, Orijent, Purizont.

Jelenleg Applaws báranyos csirkés tápot kap.

Legtöbbet az Orijen alatt hányt, gondoltam rá hogy esetleg köze van a magas fehérje tartalomhoz... Nem tudom.


2-3 naponta hányik, a hányás viszonylag egyben van, nem az emberi hányashoz hasonlatos, formára inkább a székletre hajaz, de másban nem hasonlít arra (sem szagra, sem színre)...


Általában evés után 30 percen belül hányik, de olyan is van hogy teljesen spontán...


Utána nem sokkal szokott inni is meg enni is.


Állatorvosnál külön ezzel nem voltunk, de megjegyeztem neki amikor oltáson voltunk.


Azt mondta, hogy szerinte gyorsan eszik, vagy megnyomódik a hasa amikor a másik macskával játszanak...

És hogy ez nem nagy probéla, hogyha iszik is meg eszik is és nincs vele úgy semmi gyanús.


2019. febr. 11. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Szőroldót próbáltál már?
2019. febr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elvileg ilyen jobb minőségű tápok, + lazacolja mellett nem kell.


De amúgy nem szőrt hányik, hanem egy nagy adag kaját, gyomor tartalmat.

2019. febr. 11. 19:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Atya ég!!!

Válts orvost, hasi UH +labor és gasztro táp.

Még mielőtt jobban begyullad a gyomra vagy a rendszeresn gyomorsav a nyelőcsövét kimarja!!!!

2019. febr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani, hogy állatorvos!! Direkt ezzel a problémával! És végigolvasva a kérdésedet: MÁSIK állatorvos!! Addig menjél, amíg találsz egyet, aki hajlandó foglalkozni a problémával, és meg is gyógyítja, nem csak legyintget.
2019. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt másik doki, aki nem csak legyint a problémára, vagy légy vehemensebb, hogy igenis vizsgálja ki, mert itt valami komolyabb baj van a háttérben.


Másrészt pedig de igenis kell a szőroldó!!! Igen, a szobacicáknak való tápokban van alapból valamennyi, de az egy vedlő macskánál édeskevés. Macskafű és/vagy paszta KELL. Simán okozhat a szőr is olyan bélelzáródást, hogy utána nem működik az emésztése!

2019. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor majd elviszem orvoshoz, kifejezetten ezzel...


Egyébként kaptak ilyen fű tablettát egy időben, de attól mindkettő macska hányt, sokkal durvábban és aztán olvastam is a zoopluson a termék alatt olyan kommenteket, hogy másnak is hányt.

2019. febr. 11. 22:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, a fűtabletta nekünk se jött be, miután egyszer felöklendezett egy hatalmas Zöld szőrcsomót...

Ami bejött: GimCat szőroldó paszta (zooplusrol rendele, és ott jó áron van).

Ami szintén bejött, de ezzel várjál, előbb vidd orvoshoz, én aloe vera növényt szoktam neki adni, egy kis cseréppel elragcsál egyhónapig. (el is lehet előle venni) Alkalmanként. Sima aloe vera, csak vegyszermentes legyen, nem nagyáruházból. Én viragpiacon magánembertől veszem. Csak esetleg meghajtja vagy valami, előbb lássa orvos. (És nehogy összekeverd mással, mert sok novény mérgező a macskára).

2019. febr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!