Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a cicákkal...

Mit csináljak a cicákkal szerintetek?

Figyelt kérdés

Járt hozzánk egy srác, aki a mellettünk lévő utcában lakott,sok macskával és iszonyatosan szerette őket. Szegény szívbeteg volt és tavaly emiatt meghalt, de előtte ránk akarta iratni a házát annak fejében, ha vigyázunk a macskáira, de mivel sajnos egy részről elég link alak volt, azt hittük, hogy teli van adóssággal a ház és miegyebek így visszautasítottuk. A srác tavaly meghalt, és a szívem megesett szerencsétlen állatokon, akikhez naponta átmegyek egy kis kaját bedobni az udvarra, és itt jön a gond. A szomszéd már elkezdett nekem pofázni, hogy nem ott kellene etetni hanem bent a lakásba, mert bemennek hozzá a kutyák emiatt. Kezdjük ott, hogy

1. nincs a házhoz kulcsom, így másképp nem tudom őket etetni

2. én is láttam már ott kutyákat, vagyis hogy épp az ő, utca felőli kerítésén bújtak kifelé a kóbor kutyák

Emiatt nagyon felháborodtam, hogy pofázik itt nekem, holott az ő kerítésén mennek be a kutyák, de ha olyan ember, aki ott látja, hogy éhezik pár macska, és még ha egy kis maradékot sem lök nekik, akkor ha elkezdem nekik mondani a magamét mit tenne a macskákkal ki tudja? Az meg a másik, hogy tudja mi hol lakunk, nekünk is nem kevés macskánk van, akik az utcán is járkálnak(homokúton lakunk) és a drágalátos fia vagy veje aki velük él úgy hajt a kocsival mint a meszes, ezek után lehet, hogy "véletlenül" a mi macskáinkat is elgázolná.

Nem tudom mitévő legyek. Csóró állatok ott vannak, soha senki sem eteti, mindig várnak, de a mieinket is féltek.



2019. febr. 12. 21:57
 1/4 anonim válasza:
100%
Mi a helyzet a srácnak a rokonaival? Ők nem tudnak segíteni a probléma megoldásában? Vagy, ha nincs más lehetőség akkor szerintem be kell adni az állatokat menhelyre, vagy esetleg segítségül lehet kérni egy állatvédő szervezetet.
2019. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor ahol korábban a szívbeteg srác lakott, oda költözött most be valaki, aki nem törődik a macskákkal, és nem engedi, hogy etesd őket?


Két dolgot tehetsz, vagy elhozod a cicákat onnan (ha nem tudod megtartani őket, akkor keresel nekik új gazdit, hirdeted facebookon, stb.), vagy pedig kapcsolatba lépsz közeli állatvédő szervezetekkel, ők hátha tudnak segíteni a macskák befogadásában és gazdásításában.

2019. febr. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: Nincsenek rokonai, azért is gondolt ránk.


Kettes: Nem, a szomszédaival van a gond, ők kezdtek el magyarázni nekem, hogy ne bedobáljam a kaját hanem vigyem be a házba, csak épp nincs kulcsom a lakáshoz, így ez megoldhatatlan.

A cicák nem jönnek oda hozzám csak ott várnak tartanak tőlem, így a befogásuk sem lehetséges.

2019. febr. 13. 13:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor most itt tőlünk mit vársz konkrétan?Miért tetted fel ezt a kérdést?Mit gondoltál, mit fogunk itt csinálni, azon kívül, hogy jól felb....az agyunkat, legalábbis az enyémet biztos.Mert én 100%állatbarát vagyok, tele cicákkal, kutyákkal akiket felelőtlenek kidobtak.

Úgy látom, te nem igazán fogsz tenni semmit a siránkozáson kívül.

Én mit tennék a helyedben? Egyelőre etetném a cicákat, tennék nekik vizet is.Keresnék egy olyan állatvédő szervezetet, akik kijönnek összeszedni a cicákat.Interneten találsz címeket, addig telefonálj míg valaki rá nem bólint.Meghalt a gazdájuk, ott maradtak a cicák gazda nélkül-szöveggel.

Állatvédőknek vannak módszereik befogásra, van csapdájuk is általában.Keresnék állatbarátokat.Kiírnám a facebookra a helyzetet.Keresnék támogatókat.Keresnék gazdát nekik.

Amúgy falu vagy város?Hány éves vagy?

Amúgy a fiú házát ki örökölte?

2019. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!