Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinéztem egy tenyésztőt, de...

Kinéztem egy tenyésztőt, de valami sántít. Szerintetek mi lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon rég szeretnék egy macskát, lehetőleg olyat, ami hasonlít a régi cicámhoz. Találtam egy fajmacskát Jófogáson 150.000 ezerért (korábban láttam már, hogy híresebb tenyésztők is hirdettek itt, ezért néztem meg). Írtam a hirdetőnek, a cica törzskönyves szülőktől született és igény szerint kérhető hozzá hobbi törzskönyv. A legfurább az egészben nekem az, hogy a személy többi hirdetése is mind szép macskák (hasonló árakon), viszont vagy 4-5 különböző fajta? Ez hogy lehetséges? Állítása szerint regisztrált tenyésztő, viszont honlapja nincs és a neten sem találtam róla semmit. Facebook-on bejelölt és ott úgy tűnik tényleg adott el már cicákat, mert a gazdik bejelölgetik különböző fotókon. Normálisnak tűnik, de nekem mégis annyira furcsa, hogy ilyen sokféle cicája van, ráadásul még azt is mondta, hogy kevesebbért odaadja a kinézett cicát, mert szimpatikus vagyok neki. Nektek nem lenne gyanús? Kennelként beszél magáról, de egy kennelnél nem 'opció' a törzskönyv, hanem alap, nem? Ettől függetlenül kicsit túl szépnek tűnik, hogy igaz legyen...

Segítségeteket köszönöm!



2019. febr. 20. 20:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
24%

7es vagyok.

Neves kennelek...aha tudnék mesélni hanyatt esnél.:D


Tégy ahogy akarsz!

De készülj fel még 5x ennyit fogsz rákölteni majd az orvosi számlákra.

2019. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%

Menhelyről is simán beszerzi ha jutalékot ad az üzemeltetőnek hogy ha ilyesféle cicák érkeznek akkor tegye neki félre.

Az élelmiszer átcímkézés országában és Európa második legkorruptabb országában szinte mindenben kell kételkedni.

2019. febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Igaz, én is úgy láttam neves tenyésztőt, hogy egy színhibás, kiállításra nem vihető állatot árult az oldalon, nem pedig rendszeresen.

Nem volt szó arról amúgy, hogy olcsóbban adja törzskönyv nélkül, csak hogy ha 'kérek kapok', de ahogy ezt fent leírtam nekem is feltűnt, hogy nem ok - ennyit én is tudok azért.

Csak nem értem, hogy hogy lehet valaki beregisztrált tenyésztő (már ha az), ha ilyeneket megtehet? Pont ezért írtam a kérdést. :)

2019. febr. 20. 21:12
 14/21 A kérdező kommentje:
Na de most lehet engem ócsárolni, de éppen ezért írok ide, hogy segítsetek. Szóval a kérdésem az volt, hogy nincs valami oldal, ahol bejegyzett tenyésztőket lehet akár fajta szerint kikeresni? Valami nyilvántartás? Mert akkor könnyen kideríthetném, hogy a kennel neve csak egy kamu, vagy tényleg létezik?
2019. febr. 20. 21:15
 15/21 anonim ***** válasza:
52%
MC cicát szeretnél? Ez esetben tudok ajánlani szuper, maximálisan jó kennelt
2019. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%
2019. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%
Semmilyen tenyésztő nem hirdet jófogáson. Hörcsög tenyésztő sem. Aki ott hirdet, az szaporító, max tenyésztőnek hazudja magát (vagy maga sem tudja, mi is a különbség a 2 szó között).
2019. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
73%

Hiába nézed meg a "rendszerben" a felük "törzskönyves szaporító".


Igen bizony, ilyen van! Sőt, talán a bejegyzettek 20% a tényleges igazi nem haszonszerzésen alapuló tenyésztő! Hogy ez hogyan lehet? Hát úgy, hogy a kutya se ellenőrzi őket amíg nincs panasz, pl. hány almot is hoz le valójában, hogyan gondozza az állatait, hány állatabvan igazából, rendszetesen szűri

-e őket stb.

Szinte bárki kiválthatja az "engedélyt" és senki nem ellenőrzi igazán! Plusz jópénzért bármi kiállítható, leigazolható.


100%, hogy szapis cica lenne. De ha belinkelnéd a jofogásos hirdetést még egyszerűbb lenne!

2019. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%
Egy komoly tenyésztőnél nem opció, hogy van vagy nincs törzskönyv, se kutyánál se macskánál. Ez csak egy szaporító...
2019. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
86%

Gyanús, hogy törzskönyves szaporítóról van szó. Egyszerűen kiderítheted. Írj neki, és kérj képeket, szűrési eredményeket a szülőkről. Ne aggódj, akkor sem ciki, ha kiderül hogy tévedtél. Ha látszólag minden rendben, menj el megnézni a cicákat. Nézz rá a törzskönyvre, és figyeld hogy hogyan tartja őket, mivel eteti, stb. Csinálhatod úgy is, mintha csak tanácsokat kérnél, hogy mivel etesd, hova vidd orvoshoz. Ha fogalma sincs ezekről, egyértelmű, hogy nem megbízható.


Akármilyen aranyosak is a kiscicák, ha kiderül, hogy szaporító, azonnal hagyd ott. Ennyi pénzért rendes tenyésztőtől ugyanolyan szeretnivaló, de egészséges cicát kaphatsz. Ne fizess ennyit egy szapinak.

2019. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!