Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinéztem egy tenyésztőt, de...

Kinéztem egy tenyésztőt, de valami sántít. Szerintetek mi lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon rég szeretnék egy macskát, lehetőleg olyat, ami hasonlít a régi cicámhoz. Találtam egy fajmacskát Jófogáson 150.000 ezerért (korábban láttam már, hogy híresebb tenyésztők is hirdettek itt, ezért néztem meg). Írtam a hirdetőnek, a cica törzskönyves szülőktől született és igény szerint kérhető hozzá hobbi törzskönyv. A legfurább az egészben nekem az, hogy a személy többi hirdetése is mind szép macskák (hasonló árakon), viszont vagy 4-5 különböző fajta? Ez hogy lehetséges? Állítása szerint regisztrált tenyésztő, viszont honlapja nincs és a neten sem találtam róla semmit. Facebook-on bejelölt és ott úgy tűnik tényleg adott el már cicákat, mert a gazdik bejelölgetik különböző fotókon. Normálisnak tűnik, de nekem mégis annyira furcsa, hogy ilyen sokféle cicája van, ráadásul még azt is mondta, hogy kevesebbért odaadja a kinézett cicát, mert szimpatikus vagyok neki. Nektek nem lenne gyanús? Kennelként beszél magáról, de egy kennelnél nem 'opció' a törzskönyv, hanem alap, nem? Ettől függetlenül kicsit túl szépnek tűnik, hogy igaz legyen...

Segítségeteket köszönöm!



2019. febr. 20. 20:38
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
94%

3-as: egy kígyó, és egy teknős megint más kategória...

Kérdezd meg melyik egyesületnél van regisztrálva, és hívd fel őket. Ott tudsz érdeklődni.

Egy tenyésztőnél a törzskönyv alap! Nem opcionális. Az ár pedig fix. Ha lentebb is vinné, az arra ad utalást, hogy nem kapkodnak érte, és le akarja passzolni neked.

Több fajtát szoktak tenyészteni, de a 4-5 azért soknak tűnik...

Kérd el a szerződését, abból is kiderül sok. Vagy csak hogy tájékoztasson a fontos pontokról. Szülők tesztjei, amik 2018-2019-esek (mert évente kell 1x csináltatni).

Jófogáson nem hirdetnek, Facebook-os csoportokban találhatóak meg a leginkább.

És ezt úgy mondom, hogy én is bejegyzett tenyésztő vagyok, és minden létező szabályt betartok.

2019. febr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!