Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatorvost fel lehet...

Shadow1312 kérdése:

Az állatorvost fel lehet jelenteni ha macska ivartalanítás után nem ébredt fel?

Figyelt kérdés
Hazahoztuk az orvostól és nem mozdult, nem nagyon vett levegőt. Felhívtuk az orvost azt mondta normális. Vártunk egy kicsit de semmi változás. Felhívtunk egy másik orvost, azt mondta hogy szerinte nem él a macska, de vigyük el hozzá megnézi. Elvittük és már sajnos tényleg nem élt. Nem tudom hogy van e értelme feljelenteni vagy úgyis kimagyarázza magát. Vagy szerintetek nem is hibás az orvos? Nem tudom! Előre is köszönöm a segítséget

2019. febr. 21. 00:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim pl aláíratott velem egy papírt, hogy tájékoztatva lettem a műtét kockázatáról. Mert nagyon kis esetben, van hogy nem ébrednek fel.
2019. febr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehetett az orvos hibája, de egyáltalán nem biztos. Az altatással járó műtéteknek mindig van kockázata. Ha az orvos szóban nem is tájékoztat, a beavatkozás előtt mindig alá kell írni egy papírt, amin fel van sorolva, hogy mibe egyezel bele. Normális orvos ma már végez előzetes vizsgálatokat és éber állapotban adja vissza az állatot. Ha nem ébreszthető vagy rosszul van, bent tartja.


Ha nálatok nem így történt, az az orvos részéről hiba, de ettől még egyáltalán nem biztos, hogy a macska halálát is ő okozta. Rengeteg kockázati tényező van, amit az orvos alapos vizsgálatok után sem lát előre: egyes állatok érzékenyebbek az altatóra, lehet veleszületett szervi rendellenességük, stb.


Csakis boncolással deríthető ki, hogy mi történt, de ez sem biztos, hogy ad eredményt. Ha megcsináltathatod, mindenképpen másik orvost válassz, és a későbbiekben se menj olyanhoz, aki nem tájékoztat, nem válaszol és nem tűnik megbízhatónak. Ha a boncolásból egyértelműen kiderül hogy hibás, természetesen beperelheted, de legfeljebb kártérítésre számíthatsz ha nyersz.

2019. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden műtét és altatás kockázattal jár, DE!


1. Az állatorvos tájékoztat erről.


2. NORMÁLIS orvos nem altat be úgy állatot, hogy előtte nem vizsgálja meg.

Simán lehet, hogy a szíve nem bírta az altatást, de ugye ezt vizsgálat hiányában az orvos sem tudta.


3. Csak akkor adnak ki NORMÁLIS helyen állatot műtét után, ha az valamennyire magához tért. Kábult állatot nem szokás odaadni.


Ha fel akarod jelenteni, akkor kellett volna boncolást kérned, hogy miben halt meg a cica és miben hibázott az orvos. Utólag, bizonyíték híján sajnos nem sok mindent tudsz tenni. :(


Egyébként a mi dokink is szólt az egyik örökbe adott cicánknál, hogy a szíve nem bírná az altatást és belehalna a műtétbe, így nem lehet ivartalanítani... de ehhez ugye vizsgálat kellene.

Sajnálom a cicádat...

2019. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Először is, az én kandúromat is úgy adták ki ivartalanítás után,hogy nem volt ébren,sőt semmit nem irattak velünk alá.Felhívtam az állatkorházat,hogy mi az ivartalnítás menete,mondták mikortol nem ehet ihat,illetve kaptamidőpontot a műtétre.Vittem az időpontra kb 35 perc múlva már indulhattunk is haza...... És ez egy megyeszékhelyen lévő állatkórházban történt!!Igaz neten utána néztem nagyon sokszor mit történik ilyenkor. Énis csalódott lettem volna ha baj történik.Kedves kérdező! Nagyon sajnálom,hogy ez történt a cicáddal,de szerintem a feljelentés felesleges,vissza úgysem hozza szegényt....
2019. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túladagolta az altatót, bár ez nem nagyon valószínű.


Azért viszont meg lehet támadni őt, hogy a műtét előtt nem tájékoztatott a veszélyekről, esetleges kockázatokról. Más helyeken aláíratnak a tulajdonossal egy beleegyező nyilatkozatot, amiben az áll, hogy tisztában van a műtét kockázataival és ennek ellenére is vállalja a beavatkozást. Ha nálatok ilyen nem volt, akkor igen, ezért felelősségre vonható az orvos. De lehet hogy célszerűbb először vele beszélni mielőtt jogi útra terelitek a dolgot, hátha van benne annyi, hogy legalább visszaadja az ivartalanítás árát. Ha nem tudtok megegyezni, akkor irány a bíróság.

2019. febr. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem érdemes feljelenteni, ha az ő hibája, ha nem, mert úgy belerejszoltat egy jó ügyvéddel a szádba, már bocsánat a kijelentésért, hogy sírva fogod nézni... A mi dokink elmondott mindent, amit kérdeztünk és ébresztve adta vissza a cicánk. Bár bennünk fel sem merült, hogy baj lehet, mert rutin eljárás. Azt mondta, az egész éjszakát végig fogja aludni, ehhez képest másfél óra múlva le sem lehetett fogni, úgy ment volna mindenfelé. Bármi miatt lehetett, hogy nem ébredt fel, ezt már csak egy boncolás tudná feltárni. Nagyon sajnálom, megszakad a szívem érte. :(
2019. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Vissza adta az árát. Azt mondta nagyon sajnálja de nem az ő hibája volt. Nem tudom hogy az övé volt vagy nem de már nem foglalkozom vele. A cicám már nem hozza vissza semmi.
2019. febr. 23. 01:17
 18/20 anonim ***** válasza:

Sajnálom. Előfordul ilyen sajnos.

De akkor korrekt, ha visszaadta legalább.

2019. febr. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Valóban előfordul ilyesmi, de nekem borzasztóan fura, hogy egy kandúr macskánál 1-5 órás ébredést prognosztizál... Kandúrokat csak bódítják, semmi nem indokolja a mélyaltatást, mint a lány cicáknál! De még a lány cicákat is ébresztve adja ki egy normális orvos! Kandúrokat meg aztán pláne.

Még réges-régen hordtuk az állatainkat egy olyan orvoshoz, akitől úgy hoztunk el állatot mindig, hogy mélyen aludt még vagy fél napig... aztán másikhoz kezdtünk el járni, és rájöttünk, hogy másképp is lehet altatni, sokkal kíméletesebben. Azóta a régihez nem mentünk! Ez valami nagyon visszamaradott doki lehet, aki nem követi az "újabb" tendenciákat. Az újat szándékosan tettem idézőjelbe, mert már vagy 20-25 éve nem szokás a mélyaltatás kisműtétnél...

2019. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk minden bódításos, altatatásos beavatkozásnak úgy adja vissza a kutyát, cicát, hogy az legalább valamilyen szinten reagál a külvilágra. Egy komolyabb beavatkozás után azt mondta, tegyük be a boxba, és üljünk le a váróban és várjuk meg amíg felemeli a fejét addig ne menjünk haza, közben behívta a többi állatot a gazdáival, időnként két kezelés között kijött ránézett, hogy minden OK-e. És amikor már felemelte a fejét, mondta: "mostmár haza mehetnek, nem lesz gond". Legalább 5x ránézett abban a kb. 2 órában amíg vártuk, hogy magához térjen. Sok helyen nem ez a protokoll, de valahol ez a normális szerintem. Sajnálom a cicát.
2019. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!