Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás már vemhes macskán?

Ivartalanítás már vemhes macskán?

Figyelt kérdés

A véleményeteket szeretném megkérdezni, aki már ment hasonlón keresztül.


Egy kinti cicáról lenne szó, 1 hónapja körül kezdett el tüzelni, szóval most olyan 3-4 hetes terhes lehet.

Holnap vinnénk ivartalanítani, mert már 2 hete kértem időpontot az orvostól és csak most tudott adni azért.

Mennyire kockázatos így? Azt mondták, hogy több altató kell neki és jobban is fog vérezni, de aki már volt hasonló helyzetben tudna segíteni benne, hogy esetleg jobban meg fogja viselni, vagy mire kell odafigyelni.

Előre is köszönöm!



2019. febr. 26. 14:45
 1/5 anonim válasza:
52%
Szerintem nem sokkal kockázatosabb. Vidd el mint, hogy legyen még egy "fölösleges" alom.
2019. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Nem kockázatosabb, mint egyébként. Ha már vemhes, akkor kb. félidőben a legjobb műteni, azaz pont jó az időpont.
2019. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Nem kockázatosabb, sőt... a mi dokink azt mondta, még jobb is vemhesen, mert jobban kiemelkedik a méh, jobban hozzáférnek.
2019. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a szomszédom elköltözött, és ott hagyta a macskáját. Vemhes nőstény volt.

Én igazából egy macskát sem akartam volna, de annyira sajnáltam szerencsétlent, addig benti macska volt, a szomszéd meg nemes egyszerűséggel ki...ta az udvarra, és elment a felpakolt teherkocsikkal. Így befogadtuk.

Kiderült, hogy vemhes, de a kismacskákat én már végképp nem tudtam volna vállalni.

Ivartalaníttattuk, az orvos simán elvállalta, és nem lett a macskának semmi baja, nem volt komplikáció, nem is nagyon viselte meg a dolog. Hosszú évekig élt még nálunk utána. Szerintem jobb volt így, 6 kismacskája született volna, nem tudtunk volna mit kezdeni velük.

2019. febr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, éppen ugyanez volt velem is. A gazdája meghalt, így átszokott hozzánk tavaly vemhesen, csak épp akkor nem itt szülte meg, hanem valahol máshol. Hiába kerestem őket, mentem a macska után, de annyira féltette őket, hogy amint látta, hogy követem nem ment tovább, ott dekkolt hosszú percekig. Majd hazahozta kölykeit olyan szeptember körül, de egyszerűen olyan szinten vadak, hogy a mai napig nem tudok hozzájuk nyúlni, így oda sem tudtuk őket adni. Legalább annyi jó van benne, hogy az összes hím, így azok nem fognak fialni. Szóval ezért is szeretném a műtétet, hogy ez még egyszer ne forduljon elő, nem hiányzik ide nekem még egy alom.
2019. febr. 27. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!