Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakorisággal kapjon a...

Milyen gyakorisággal kapjon a ~1 éves cicám száraztápot/konzervet?

Figyelt kérdés

Van egy kb. egy éves benti cicám, premiere fresnapf-os száraztáppal és konzervvel etetem, illetve heti 2-3 alkalommal, ha éppen olyan étel készül otthon akkor egy kis húst/halat (kb. 15-30g) is kap a vacsorája mellé (naponta egyszer etetem).


Jelenleg hetente 3x kap konzervet (a testsúlya alapján 1,5 jönne ki, így 1 darab konzervet és annyi szárazat kap, hogy kijöjjön a napi adag), a többi nap pedig szárazat kap, illetve, ahogy írtam néha egy kis húst/halat.


Ez megfelelően változatos és egészséges étrend vagy változtatni kellene az ételtípusok arányán?


2019. márc. 19. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Táp lehet előtte mindig.

A többi rendben van szerintem

2019. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Napi egy etetés kevés, legalább kétszerre oszd el. De ha megteheted, belefér a napirendbe, akár 3x is lehet (csak munka/suli mellett ez a többségnek nem megy). Persze logikuasan akkor a napi adagot harmadold.


Nálunk minden nap van nedves, de csak minimális mennyiség, amolyan nasinak, feltétnek, kiegészítésnek a száraz mellé, mindig a vacsorához (persze annyival kevesebb a száraz). De ez nem törvényszerű, ha nem rinyál a cicád a "nedves napokon", hogy éhes maradt, akkor ez a felosztás is jó. :)


Csak ne napi egyszer etesd. Az a kutyáknál működik, a macska emésztése teljesen más, hosszú távon ez nem annyira jó neki.

2019. márc. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Napi kétszer etesd.A hús lehet több is.Száraz lehet előtte mindig, ha nem kövér.

Én reggel húst adok a cicáimnak, este jó minőségű konzervet.Egész nap van előttük száraz.

2019. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 éves lesz júniusban, reggel és este kap száraz tápot, 30-30 grammot. Happy Catet eszik. Van,mikor kicsit több jön ki. Van, mikor táp helyett nedveset kap, a Fressnapfos Moments konzervet, akkor egyet eszik meg. Táp nincs előtte, mint ahogy azt írta valaki előttem, mert rögtön felfalja, akár utána is, ha telezabálta magát.


Napi 1 etetés tényleg nem tesz jót. Reggel-este adj naki, mert ez így nem egészséges.

A többi jó.

2019. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, mától napi kétszer van etetve a cicus :)
2019. márc. 21. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!