Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát vegàn tápon tartani?

Macskát vegàn tápon tartani?

Figyelt kérdés

Vegàn vagyok. Az utóbbi időben folyamatosan kapom a savazàst a vegàn "kollègàktòl", hogy mekkora etikátlan állatkìnzò vagyok, amiért hús tartalmú tápot kap a macskàm. Szó szerint vér tapad a kezemhez a macskàm miatt.

Ti mit gondoltok erről?

Lehetőleg nem a vegànok savazàsàt várom, hanem konkrétan azt, hogy lehet e egyáltalán macskát növényi tápon tartani? Valahogy nekem nagyon nem ok és normális forrást sem láttam még erről, hogy nem káros.


2019. márc. 28. 20:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Természetesen nem fogok atallni rá, csak érdekelne az itteni gazdik mit gondolnak
2019. márc. 28. 20:42
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet!!! Macska húsevő, az is marad!
2019. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Mivel a macska alapvetően ragadozó állat így a hús a fő tápláléka. Ha ezt néhány ember nem fogja fel, az az ő bajuk (meg a cicáké).

Ne foglalkozz velük.

2019. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Valamennyi húsra szüksége van. Ami esetleg jó neki, az pl. a rizs, borsó, répa, ilyenek. Persze ez a macskától is függ, mert nem mindegyik hajlandó így megenni. De miután ez egy húsevő állat, nem tudsz belőle növényevőt csinálni, ezzel csak a macskának ártasz. Tehát a válasz: nem, nem lehet hús, - vagy hal nélkül „ellátni“.
2019. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Minek állsz szóba egyáltalán ilyen vegán macska hívő barmokkal? Nincs elég bajod?
2019. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A macska obligát húsevő, nem lehet növényi étrenden tartani. Oke, hogy összeállított táp, de a növényi fehérje nagyon nem ugyan az mint az állati. Plusz teli van adalékanyagokkal is, hogy rövidtávon legalább ne pusztuljon el szerencsétlen.

Ha vegán tápon akarod tartani, akkor elpuszulni ugyan nem fog, de biztos lehetsz benne, hogy nem lesz egy hosszúéletű egészséges macska

2019. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Épp a napokban olvastam egy állatorvos blogját amiben levolt írva, hogy a macska ragadozó, vagyis húsevő. Azok a gazdik akik vegán étrendet adnak az állatainak azok szép lassan megölik őket. Rengeteg betegséggel, kínnal jár ez. Ne akarjunk már mindent az állatokra tukmálni.
2019. márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7# pont ez a cikk váltott ki nagy vitát a vegàn közösségekben az utóbbi napokban.

Sajnos rengetegen tartják ilyen tápon már a macskát.. Ráadásul botrányosan drága is, a legjobb premium tápot megvehetnè helyette!... És akkor magyaràzzàk, hogy cirmike is vegàn tápot kap és semmi baja..ja,de a hosszútávú hatásait ismeri? Meg van választási lehetősége a macskának?...

2019. márc. 28. 21:13
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
És ha ezeknek a macskája elkap egy egeret vagy madarat, akkor mi van? Megpróbálják újraéleszteni? Megbeszélik a macskával, hogy ezt nem szabad, (inkább legeljen)?
2019. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A macskák egyèrtelműen húsevők.
2019. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!