Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Emberek, ti szoktatok macskát...

Emberek, ti szoktatok macskát csak bent tartani?

Figyelt kérdés

Értem én hogy bent nagyobb biztonságban van kicsi korában,de aztán miért nem lehet kiengedni.

A macska egy ragadozó állat nem csak bent kéne lennie. Mi társasházban élünk, majdnem mindeggyik lakónak van macskája és a macskák összebarátkoztak., A macskát szerintem kint kéne tartani!!!!

Persze lehet kint is meg bent Is . pl:. Hogyha be szeretne jönni.



2017. nov. 19. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
A mi macskáinknak esze ágában sincs kimenni, pedig megtehetnék. Baromira szenvedhetnek szerencsétlenek a meleg, kényelmes lakásban, sok játékkal és finom ételekkel xD Komolyan mondom nyitva az ajtó a kert felé, de úgy kell néha kikönyörögni őket. Kutyánk úgyszintén ilyen. Nekik láthatóan többet ér a gazda közelsége a kertnél. Csak jobban tudja már az állat, hogy mi jobb neki. Lehet sok macska / kutya kertbe / kintre vágyik, de nem mindegyik ! Ne erőltesd rá másra a nézeteidet
2017. nov. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az megvan , hogy pl.. hosszuszörü és kopasz fajtát TILOS kinn tartani?

Mivel félperzsám van, természetesen NEM megy ki, csak mikor én is ott vagyok vele.

2017. nov. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

3,5 hónapja fogadtam be egy akkor kb. 3 hónapos cicát, nagyon rossz körülmények közül. Úgy terveztem, hogy csak benti lesz, semmiképp nem szeretném, hogy bármi baja essen. Az első 2 napban teljesen jól elvolt bent, persze meg volt szeppenve, meg kellett szoknia a helyet. Aztán második nap este teljesen bekattant, ugrott neki az ablakoknak, nem kötötte már le a játék sem. Miután nem tudtam már mit kezdeni vele, kimentem vele a kertbe. Hihetetlen volt látni, hogy mennyire örült, szaladgált, egyik fáról le, a másikra fel, látszott rajta, hogy hiányzott neki a kintlét. Aggódtam, hogy akkor most már nem akar majd bejönni, esetleg elkóborol, de egy darabig kint voltunk és utána ugyanúgy jött be mellém aludni. Azóta minden reggel és este ki van kicsit engedve (amikor nem vagyunk itthon akkor bent van). Én nem tudnám tőle ezt megvonni, bent a lakásban nem tud fára mászni, madarakat kergetni.

Nyilván azok a cicák akik lakásban születtek és soha nem voltak és nem tudják milyen kint, azoknál egyszerűbb a helyzet, de az enyém kintről lett befogadva és nyilván nem tudom kiirtani belőle azt hogy ne akarjon kimenni, ahogy írtam, én is csak benti cicaként szerettem volna tartani, de ezt ő másképp gondolta :)

Szerencsére biztonságos helyen lakunk, így az autók, kutyák, nem jelentenek veszélyt, múlt hónapban ivartalanítva is lett, hogy kóborolni se akarjon.

2017. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Hmm... Nézzük csak, állatvédelmi törvény.


5. § (1)15 Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.


Remélem így már nem kérdés...

2017. nov. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod miért nem lehet kiengedni később se? Mert van méreg, autó, forgalom, rossz szomszéd, hurok, kóbor kutyák, más erősebb macskák, számára mérgező kukazacskó tartalmak amiket kirághat és megehet, rosszindulatú embere, és még sorolhatnám.


Régen mindig kinti cicáim voltak, és egyetlen egy cica volt aki megérte a kb 11 éves kort, de úgy, hogy ő nem ment ki kb az udvarból. Az összes többi szomorúan fiatal korban tűnt el vagy ütötték el. Hát én ebből többet nem kérek köszönöm szépen, két boldog félhosszú szőrű benti cica gazdája vagyok akik mellett nyugodtan alszok (már amikor hagyják :D) hogy nem üti el őket az autó vagy nem az esti etetés volt amikor utoljára láttam őket.

2017. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miután a kinti-benti macskáink közül volt, ami

- fertőző betegséget kapott, ami ellen nincs védőoltás, és belepusztult

- elgázolták

- ellopták

- MEGLŐTTÉK

és egyik sem élte meg a 3. évét, úgy döntöttünk, csak bentiek lesznek. Most már majdnem 10 évesek.

Amúgy igazad van, szerintem is a kinti-benti lenne a legideálisabb tartási mód, de ez lakóhelyfüggő is. Nálunk a tapasztalat azt mutatja, hogy ez túl veszélyes.

2017. nov. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én kollégiumban lakok a cicámmal, úgyhogy csak bent lehet. És nagyon jól érzi magát.

Régen kertes ház udvarán lakott, onnan hoztam el, és azóta sokkal boldogabb. Szegény kint állandóan csak fázott (idős cica, a keringése már nem olyan jó).

2017. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem az ilyen nemes macskákra gondoltam hanem a házimacskára és nálunk is van bent is meg kint is a macsek
2017. nov. 19. 16:46
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekünk is volt sok macskánk de sajnos elmentek:( viszont most van egy és már 4 éves lesz.
2017. nov. 19. 16:49
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Valaki olyasmit írt,hogy aki már bent születik az nem akar kimenni

Baromság!Ez macskafüggő.Hát, nekem mindkét cicám utcáról mentett és a büdös égetta világon nem akarnak kimenni, ami egyáltalán nem is gond! Így legalább nem lesz semmi bajuk, és egy kijárós cicával sokkal több gond van, hamarabb összeszedhet bármit, ha vannak oltásai ha nincsenek.

2017. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!