Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát vegàn tápon tartani?

Macskát vegàn tápon tartani?

Figyelt kérdés

Vegàn vagyok. Az utóbbi időben folyamatosan kapom a savazàst a vegàn "kollègàktòl", hogy mekkora etikátlan állatkìnzò vagyok, amiért hús tartalmú tápot kap a macskàm. Szó szerint vér tapad a kezemhez a macskàm miatt.

Ti mit gondoltok erről?

Lehetőleg nem a vegànok savazàsàt várom, hanem konkrétan azt, hogy lehet e egyáltalán macskát növényi tápon tartani? Valahogy nekem nagyon nem ok és normális forrást sem láttam még erről, hogy nem káros.


2019. márc. 28. 20:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom a vegánsággal. Legyen akárki vegán, mindenki azt kezd az életével, amit akar, DE mások élete felett ne kardoskodjon, főleg ne egy húsevő állatén. Tartson nyulakat, ne húsevőt akkor, ha nem tetszik hogy a macskát nem lehet növényi táppal etetni. Erre mást nem tudok mondani, csak hogy szellemileg visszamaradott egoista barmok az ilyenek.
2019. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Vegán vagyok, de a kutyám és a macskám jó minőségű állateledelt kap amiben van hús. Én sem örülök neki, de ez van.

Az olyan vegánok társaságát inkább kerüld el, akik csak piszkálnak.

2019. márc. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam állatorvosi rendelőben. Behozott egy ember egy macskát, konkrétan a halálán volt szerencsétlen, fénytelen szőr és 0 életkedv, a vérlaborja egy mérő katasztrófa. Úgy nézett ki, mintha legalább 18 éves lenne a maccs. Szó szót követett, kiderült hogy emberünk 8 hetes kora óta vegán tápon tartja szerencsétlen. Nem volt még 3(!!) éves sem. Elkezdett húst kapni, pár hét alatt éveket fiatalodott a macska.

Szóval persze, ha nincs más lehetősége, egy darabig túlélnek vegán tápon is (az éhség nagy úr...), de nem sokáig és nem is jó életminőségben.

Egy obligát húsevőt (szerény véleményem szerint) állati fehérjeforrás nélkül etetni kimeríti az állatkínzás fogalmát. Ami tudtommal a vegánság alaptételeivel nem összeegyeztethető. Tehát aki nem hajlandó megfelelő összetételű táplálékon tartani a ragadozó háziállatát, válasszon növényevőt, akkor a káposzta is megmarad (vagyis nem :D) és a kecske is jóllakik :)

2019. márc. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, sőt egyenesen tilos a macskát növényi eledelen tartani. Vegetáriánus vagyok és próbálok átállni a vegánságra, de levágnám a kezét azoknak, akik vegán kajával etetik akár a macskát akár a kutyát. Szerintem ők inkább tartsanak nyulat vagy tengerimalacot, de a ragadozóknak hagyják meg a húst.
2019. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm 13#..valami ilyesmire gondoltam én is. Az én cicám premium tápot kap és látszik is rajta, hogy fényes a bundája és makk egészséges.. Vegàn táp árán tök jó tápot lehetne venni.. Nem értem az ilyen embereket.

14# egyetértek. Nem kötelező ragadozó állatot tartani. Egy tengerimalac egész életében elvan növényeken..egy ragadozó kb egy napig sem.

2019. márc. 30. 18:58
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csak olyan 90%-ban vagyok vegán (itthin nem használok állatit, de a menzán, ha nem vagyok otthon és máshol kell ennem, akkor nem kérdezem meg, hogy mivel készült a -vegetarianis- kaja), de a cicának adok húst.
2019. márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!