Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős és fiatal macska összeszo...

Idős és fiatal macska összeszoktatására tippek?

Figyelt kérdés
Egy roppant zárkózott, más macskákkal ellenséges ivartalanított nőstény érkezik a félénk, de barátságos ivartalanított fiú mellé. Kemény diónak ígérkezik a dolog, de így alakult, és ebből kéne kihozni a legjobbat. :)
2019. ápr. 3. 19:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne aggódj rajta, mert ha te félsz hogy mi lesz, megérzik rajtad.Viselkedj teljesen természetesen.

Egyik cica egyik szobába, másik másik helyiségbe, köztük rács.Lássák egymást, de ne menjenek egymáshoz.Pár napig.

Utána is felügyelve összeengedni őket egy darabig.

Én most szokatok egy 6 hónapos kislányt egy csapat, különböző korú/2 éves-17 éves/és nemű cica közé.10 cicához.

3 napig a kicsit naponta többször bevittem hozzájuk cicahordozóban, de nem engedtem ki.

4.nap kiengedtem.Kicsi elkezdte zavarni nagyokat, fújt rájuk, nekik ment.Nagyok elmenekültek előle,nem bántották.

Most ez van 4 napja.Reggel és este mikor nem dolgozok, összesen 8 órát van köztük, úgy hogy ott vagyok én is.

Egyre jobb a helyzet, már a kicsi nem olyan agresszív,egyre jobban beilleszkedik, de még sok idő kell, mire otthagyhatom biztonsággal.

2019. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!