Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire szabad simogatni az...

Mennyire szabad simogatni az újszülött - egy hetes kiscicákat?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimnél születni fognak kiscicák (tervben volt az ivartalanítás, de közbejött egy nagyobb költség, ami miatt hozzá kellett nyúlni az ivertalanításos pénzhez, de mindenképp meglesz)


Nyilván nem akarom őket "nyúzni", és az anyacica is megbízik bennem, de mennyire szabad őket taperolni? Csak finoman akarom simogatni őket az ujjammal.


Az is jó lenne, ha megszoknák az emberszagot, és barátságosak lennének. A leendő gazdikkal is egyszerűbb lenne az összeszokás, barátkozás.


2019. ápr. 12. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Lehet, sőt kell is kézhez szoktatni őket.
2019. ápr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyúlj hozzájuk, ha az anyacica is ott van. Soha ne a háta mögül közelíts, lássa a kezedet és a mozgásodat. Amíg picikék, egy ujjal simogathatod a kis hátukat, de ha az anyjuk fúj/morog/arrébb akarja vinni akkor nyilván hagyd őket békén. Amikor már aktívabban kúsznak, kiveheted őket a helyükről, és tenyérbe fogva/ mellkason tartva simogathatod őket egy pár percig. Amikor már játszanak, akkor meg szabad a pálya. :)
2019. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Egy hetesek? Hagyjad őket békén.Majd, ha nyílik a szemük utána simogasd őket finoman.
2019. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Az anyamacska - nagymamám szerint - olyan mint egy lufi, bármelyik nap lehetnek cicái.


Én 10 napig leszek ott (messze laknak, nem tudom gyakran látogatni) szóval max 1 hetesek lesznek, mire elmegyek.



Anno volt nálunk egy kóbor, amelyik beszült hozzánk - a macskát észre se vettük, csak a kiscicákat a fáskamrában.


Amúgy se, nagyon félt tőlünk, menekült amikor meglátott.


Át kellett helyezni őket, mert a kutya miatt nem lett volna biztonságban. A kicsiket óvatosan tettük át egy dobozba, az anyjuk szeme láttára (hogy lássa, hogy mi történis, és hogy nem bántjuk őket)

Egy picit meg is simiztem őket, olyan kis pufik voltak, hogy nem bírtam ki... az anyjuk nem mutatta jelét, hogy bánná.


Utána az új helyen békénhagytuk őket, hogy ne vigye onnan tovább őket, de maradt. Kicsit később felmentem nekik egy kis finomsággal, és a korábban rettegő macska teljes szeretettel fogadott :) Jött, bújt, nyalogatott, minden. Nagyon meglepődtem.

2019. ápr. 12. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Lehet. Nem vadállatok, hogy ha megsimogatod, az anya otthagyja. Ha az anyuka bízik benned, egyáltalán nem fogja bánni, hogy foglalkozol a kiscicáival. Tényleg kézhez szokottak lesznek tőle, nálunk az új gazdik nem győztek hálálkodni, hogy milyen bújósak, kézhez szokottak a kiscicák.
2019. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!