Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Az emberi, rákkeltő HPV-vírus macskára nem tud átmenni, ugye?

ápr. 16. 13:30  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Nem, de azért védekezzetek!

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont ápr. 16. 13:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem vicc a kérdés. Ugyanis emberről emberre, állítólag, tárgyakról is átvihető. Arra vagyok kíváncsi, hogy emberről állatra átvihető-e hasonló módon.

# 2/12Időpont ápr. 16. 13:49 Privát üzenet

Hát ha valaki, én tényleg állatbarát vagyok, de most komolyan, írj már bővebben, hogy honnan a fenéből menne át a macskádra a HPV? Te vagy HPV-s? Vagy mitől és főleg kitől félted a macskát?

Ha reálisan nézzük és komolyra vesszük a kérdést, akkor nem! A HPV máshogy terjed, minthogy valaki megsimogatja például.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont ápr. 16. 14:14 Privát üzenet
Az lemaradt, hogy tárgyakról sem vihető át a vírus. De inkább nem részletezném. Olvass már utána légyszi!

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont ápr. 16. 14:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azt, hogy tárgyakról átvihető, azt innét vettem: [link]

[link]

# 5/12Időpont ápr. 16. 14:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A HáziPatika hiteles egészségügyi oldal.

# 6/12Időpont ápr. 16. 14:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De ezekben a cikkekben nem írnak arról, hogy az állatokra is veszélyes-e ez a borzadály.

# 7/12Időpont ápr. 16. 14:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy adva van egy törülköző, egy borotva, vagy egy lavór, vagy akármi, amire rákerült ez a vírus. Vagy teszem azt a villanykapcsolón, amit elér a cica, amikor az asztalról nyújtózkodik a fal irányába. Lehet-e ettől ő is beteg vagy hordozó, vagy az emberi HPV kizárólag emberre veszélyes?

# 8/12Időpont ápr. 16. 14:39 Privát üzenet
dellfil nevű felhasználó válasza:

"Mindre jellemző, hogy hámszövettel borított szerveket támadnak meg, és csak emberekben okoznak fertőzést."

Ebből:

[link]

dellfil

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont ápr. 16. 14:59 Privát üzenet
azt tudom, hogy az influenzát elkaphatják a macskák, akár embertől is, de a HPV nevéből adódóan (HUMÁN Papillóma Vírus) sztem nem ilyen. de ha ennyire érdekel a téma, javaslom egy állatorvos megkérdezését.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont ápr. 16. 15:11 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy 8 éves cica emberi években számolva hány éves lehet?
Torokgyulladásom van. Azon kívűl még hányinger, és szédülés. A 8-9 hónapos macskám elkaphatja? Vagy emberi betegségek nem vándorolnak macskákra? Mert a degu, csincsilla, hörcsög...
Ezt le tudná nekem valaki fordítani emberi nyelvre?
Miért vonzódik a cicám az emberi gyógyszerek, a domestos és még a penészeltávolitó szagához?
Kölyök cicának lehet adni emberi étkezésre szánt laktoz mentes tejet?
Adhatok emberi fogyasztasra szánt hus/halkonzervet macskanak?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!