Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított nőstény kontra...

Ivartalanított nőstény kontra újszülött baba?

Figyelt kérdés
Egy hónapja lett ivartalanítva a lány cicánk, ő szobacica, sima házi, perzsa keverék apai részről. Oltári nyavogasokat csinált mikor tüzelt és sokszor elviselhetetlen szagú volt a vizelete, szóval úgy döntöttünk, megcsinaltslatjk a műtétet. Soha nem volt udvaron, nem ismeri a kinti létet, a kinti lét veszélyeit. Viszont ő nem egy hízelgős ölbecica, minden szétkapar, így az összes szoba ajtaja zárva van miatta. De hamarosan megszületik a kisbabam és nem tarthatom a gyereket a szobájában zárt ajtónál míg én kint a konyhában teszek - veszek, hogy a macska be ne menjen. Viszont nagyon szívem sincs az udvarra kitenni szegényt, mert családtag, míg terhes nem lettem szinte gyerekünkent kezeltuk. És félünk attól is, azon felül, hogy kint éri valami, hogy lelép tőlünk és az nagyon rossz lenne. Viszont mint mondtam, nem egy szelíd cica és ezen az ivartalanítás sem változtatott. És féltem a kisbabát, hogy belemaszik hozzá a kiságyba és ne adja isten megkarmolja. Ti mit tennétek, vagy voltatok ilyen helyzetben? Én szeretnék valami jó megoldást találni arra, hogy a cica is bent maradjasson, de ne kelljen az egész házat elszeparalni miatta.
2019. ápr. 28. 08:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
1 szobat kapna a macska, a tobbibe nem engednem, es ha egy picit is bantana a babat, el kellene mennie tolunk,
2019. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ha el nem is, de az udvarra ki mindenképp. Bár én nem akarom megvarni, hogy bantsa. És azt sem akarom, hogy egy szobát szétszedjen a macska mert ott van bezarva egész nap, előtte meg övé volt az előtér, nappali, konyha, étkező.
2019. ápr. 28. 09:26
 3/20 anonim ***** válasza:
14%
Miért bántana egy ivartalan macska egy babát? Még a kutya se ilyen csak ha vadított. Inkább a toxoplazma ami kockázatos ilyenkor.
2019. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Amit mi fogunk tenni: 2 rétegben csirkehálóból FENT IS lefedett nagyméretű kifutó+bele szigetelt,valamivel fűthető és zárható cicaház. Így van meleg,száraz helye és kinti területe és nem kell benn laknia.
2019. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti. Egy újszülöttet megkarmolhat, többet mondok, a mi macskánknak ha kedve van, csak úgy beleharap az emberbe. Nőstény macska amúgy de izgága,mkndenhova fel és bemaszik. Azt hittük ahogy.a régi macskáinknal, az ivartalanítassal elhagyja ezeket a rossz szokásokat, de nem így lett.

A toxoplazmara pedig pozitív vagyok, atestem rajta réges régen, szóval emiatt egyáltalán nem aggódok.

2019. ápr. 28. 15:00
 6/20 anonim ***** válasza:
19%
Na mi van a zárt kifutó nem tetszik? Ennyit is sajnálsz a macskára?
2019. jún. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A stílus nem lehetett volna normálisabb?

Nem, egyébként nem tetszik a kifutó mint ötlet, nem állatkertben vagyunk. Gondolkodom a megoldáson, de az nem egy kifutó lesz.

2019. jún. 30. 05:18
 8/20 anonim ***** válasza:
16%
Hat mi? Kibaxod a macskát az udvarra?
2019. jún. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%
Nem, majd a babat!.,,, sokeszu utolso
2019. jún. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

Jaj utálom az ilyen nagyképű embereket adnak egy tanácsot és ha nem szeretné azt a kérdező akkor már egyből pattognak.

Nekem az jutott eszembe hogy csináljatok egy olyan ajtót plusz a baba szobára amu szúnyoghálós plusz csirkehálós igy ha kikarmolássza a szúnyoghálót nem tud a másik hálótól átmenni. Így azt bezárva hallassz látsz mindent.

2019. jún. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!