Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított nőstény kontra...

Ivartalanított nőstény kontra újszülött baba?

Figyelt kérdés
Egy hónapja lett ivartalanítva a lány cicánk, ő szobacica, sima házi, perzsa keverék apai részről. Oltári nyavogasokat csinált mikor tüzelt és sokszor elviselhetetlen szagú volt a vizelete, szóval úgy döntöttünk, megcsinaltslatjk a műtétet. Soha nem volt udvaron, nem ismeri a kinti létet, a kinti lét veszélyeit. Viszont ő nem egy hízelgős ölbecica, minden szétkapar, így az összes szoba ajtaja zárva van miatta. De hamarosan megszületik a kisbabam és nem tarthatom a gyereket a szobájában zárt ajtónál míg én kint a konyhában teszek - veszek, hogy a macska be ne menjen. Viszont nagyon szívem sincs az udvarra kitenni szegényt, mert családtag, míg terhes nem lettem szinte gyerekünkent kezeltuk. És félünk attól is, azon felül, hogy kint éri valami, hogy lelép tőlünk és az nagyon rossz lenne. Viszont mint mondtam, nem egy szelíd cica és ezen az ivartalanítás sem változtatott. És féltem a kisbabát, hogy belemaszik hozzá a kiságyba és ne adja isten megkarmolja. Ti mit tennétek, vagy voltatok ilyen helyzetben? Én szeretnék valami jó megoldást találni arra, hogy a cica is bent maradjasson, de ne kelljen az egész házat elszeparalni miatta.
2019. ápr. 28. 08:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez nem rossz ötlet. Azért persze a gyerek az első, nem a macska.

Utolsó előtti, neked is igazad van!

A kötekedőt pedig nem minősítem.

2019. jún. 30. 10:03
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom miért nem tetszik a kifutó :)

A macskának is jobb lenne ^^ Nagyon sok állatvédő tartja így otthon a macskáit És semmi baj nincs vele :)

2019. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%

Add oda valakinek aki szereti és nem rakja ki csak mert lepulyázott. Felelősséget vállaltál azért a macskáért is 10-15évre amikor befogadtad,mégis kibaxnád az udvarra úgy hogy előtte benti macska volt,hátha elüti,megmérgezi vagy megöli valami mert nincs meg benne az a talpraesettség mint egy kis korától kinti macskában.


Lehet lepontozni,de akkor is görénység. Mintha valamelyik családtagot kiraknád a kertbe mert zavar hogy ott van láb alatt. Mellesleg a macska szó szerint semmit nem csinál a gyerekkel,tereptárgynak tekinti. Van macskánk és két gyerekünk,a macska konkrétan menekült a sírás elől,esze ágában sem volt odamenni, hogy megcibálják fülét farkát.


A toxoplazmás idiótának meg üzenem,hogy a legtöbb ember gyerekkorában átesik a fertőzésen tünetmentesen, és utána védett egy életre mert eltokolódik a szövetekben a vírus és nem aktiválódik többet,maximum extrém immunhiányos állapotban,kórházban haldokolva kb. de akkor már úgyis mindegy. A macska meg élete 15 éve során kb. 2hétig fertőz. Összesen. Aztán soha többet. Ha az anyuka átesett a fertőzésen,a macska akár a szájába is sz___arhat,akkor se lesz semmi baja. Ha a macska átesett a fertőzésen,de a nő nem,akkor se kaphatja el attól a macskától. Ellenben elkaphatja mosatlan zöldségről,félig nyers húsról,mosatlan kéztől,cipőtalpon behordva stb. Létezik rá teszt ha valakinek épp hormonális agymenése van de felesleges.Elég kicsi az esélye hogy egy csak szobában tartott macskától valaha is beteg lesz bárki. Vagy hogy a kinti macska pont abban a 2hétben fertőz amíg anyuka a macskacarban nyulkál.

2019. jún. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
42%
Ha a macskának szerencséje van befogadja valaki miután kiraktad
2019. jún. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Én kb 3 éves korom óta aktívan macskazok. Nem estem még át a toxoplazma fertőzésen, vervizsgalat bizonyítja.

Mint írtam is, a macska családtag nálunk, de agresszív és ha olyanja van, engem is simán megkarmol megharap mindenféle előjel vagy figyelmeztetés nélkül. Se a macskát se a gyereket nem akarom bezarni sehova. Nehéz lesz, de távol kell tartanom a babátok, nehogy baj legyen. A gyerekem azért fontosabb, mint a macska.

2019. jún. 30. 17:29
 16/20 anonim ***** válasza:
31%
Az ilyen agyatlan embereknek hiába magyarázkodsz kérdező nem bírják felfogni úgy sem.
2019. jún. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
56%
Azt hogy egy "felelősségteljes" gazda kidobja a háziállatát amiért felelősséget vállalt amint neki kényelmetlen lesz egy kicsit is gondoskodni róla valami miatt? Tényleg nem.
2019. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem akarja kidobni keresi a megoldást. Ezt a részt kihagyta a szemetek olvasáskor? Plusz erősen kétlem hogy egyikőtöknek sem alakult még úgy az élete hogy gondolkozni kelljen merre és hogy tovább a macskával vagy akármivel. De megoldottátok nem? Akkor meg nem neki esni kell a kérdezőnek hanem hasznos tanáccsal ellátni. Az meg nektek se tetszene ha valaki oda menne okoskodni ha ezt meg azt csináld meg és kész. Ha nem jönne be az ötlet picit sem ti is megkapnátok ugyan azt a lehordást hogy adja oda másnak aki tényleg majd szeretni fogja. Tudjátok mi az az empátia nem? Illene lassan gyakorolni és segíteni nem támadni.
2019. júl. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
63%
18nak igaza van. Na meg a masik h ha nincs megoldas, akkor biztos a gyereket kell orokbe adni, ugye?... pfffff
2019. júl. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na mi lett a megoldás???
2020. ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!