Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kutya vs Macska? Hogyan?

Kutya vs Macska? Hogyan?

Figyelt kérdés

Az a szitu, hogy kb fél órája hoztunk egy 8 hetes macsekot. Van egy angol bulldogunk, és a probléma abból adódott, hogy kölcsönösen rettegtek egymástól.

Aztán a kutya feloldódott és kezdett tolakodó lenni. Nem tudom, hogy játszani akart volna, vagy csak szimplán megenni, de a kezemben volt a macska, és szegény majdnem infarktust kapott, fújt karmolt, menekült volna csóri.

Úgyhogy most macska bent, kutya kint.

Viszont a kutya kinti-benti, a macska pedig kizárólag kinti lenne, úgyhogy áruljátok el hogy csináljam.

Azt hittem, hogy majd a kutyával lesz gond, nem is gondoltam volna hogy egy ekkora macska, ilyen hatalmas balhét tud csinálni. Úgyhogy inkább őt kéne meggyőzni, hogy a kutya nem fogja megenni.

De hogy??


2010. júl. 6. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Hiba volt ilyen hamar összeismertetni őket. Előbb hadd szokja meg a macsek a helyet.

Zárd el gondosan valami kutyamentes helységbe, hogy szokja meg elsősorban a helyet, másodsorban titeket, illetve rajtatok keresztül a kutya szagát.

Csak aztán próbálkozz újra. Amíg nem szokja meg a helyet, addig a kutya csak egy újabb érv amellett, hogy miért kell tőletek mihamarabb lelépnie.

2010. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fogd meg a macskát és dobd a bulldog hátára...,és nézd mi fog történni!Sztem igy összetudod barátkoztatni őket,csak hagyni kell=)
2010. júl. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, hogy minden nap fél-1 órányi időtartamra egy zárt helyen - ha esetleg a cica megijed, ne szaladjon világgá - felügyelet mellett hagytam őket barátkozni. (A többi időt külön töltötték - a kutyus a kertben, a cica az előtérben - mivel a cica kicsi volt, nem mertem kiengedni.) Eleinte a cicám is felpúpozta a hátát, minden szál szőre az égnek meredt, aztán szépen lassan kezdték megszokni egymást. Most már olyan jóban vannak, hogy a kutyus még azt is engedi, hogy a macska a tányérjából egyen.
2010. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

84

Aranyossak lehetnek együtt=)

2010. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket. Már nem olyan vészes a helyzet, de még kicsit aggódom miattuk.

A macska kivívja maga ellen a sorsot, mert "vadászik" a kutyára. Odarohan az orra elé, jól felpúpozza magát, fúj egyet a biztonság kedvéért és elszelel. A kutya meg ledermedve les, aztán rohanna utána.

2010. júl. 7. 06:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a kutya mellett vagy?

Ha igen, lehet, hogy a macsek azt gondolja, hogy veszélyben vagy az óriási fenevad mellett, és megpróbálja elcsalni. Majd elhagyja ezt a fajta viselkedést, ha látja, hogy nincs veszély.

2010. júl. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem mindig vagyok a kutya mellett. Tegnap pl mikor mosogattam akkor művelte ezt. Baromi keménynek hiszi magát.

Meg azért nem hiszem, hogy egy 8 hetes macska, aki velem is tegnap találkozott életében másodszor meg akarna védeni egy kutyától:)

2010. júl. 7. 09:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Vakmerő és vagány kis macsekod van kérdező!:D^^
2010. júl. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!