Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az emberek miért ilyen ostobák...

Az emberek miért ilyen ostobák, ha macskatartásról van szó?

Figyelt kérdés

Szörnyen sok (innen is fellelhető) példa alapján azt gondolom,hogy a macskatartás színvonala ma Magyarországon a béka segge alatt van. De miért?

A kutyákat egyre többen túlnyomó létszámban nagyon szépen tartják... Míg a macskákat nem igazán.

A legtöbb az utcán kóborol,kerti dísznek vagy élő "egérfogónak" van. Miért maradt meg ez a színvonal évtizedek óta,mikor a kutyások láthatóan fejlődtek?



2019. máj. 15. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Taníts mester!
2019. máj. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Mutass fényt az éjszakában lángoló elméjű vezetőnk!
2019. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Én azzal se találkozok hogy a kutyákat egyre többen nagyon szépen tartanák....de a macskák helyzete tényleg rossz.


De ez azért van, mert nincs szabályozás a macskák terén egyáltalán. Kutyáknál legalább megpróbálkoztak vele a kötelező chipel és veszettség elleni oltással (Amit ki ellenőriz? Senki! És ha követsz facebookon egy-két talált-elveszett meg menhelyes csoportot akkor vág arcon, hogy soha nincs szinte az ilyen kutyákban chip...), de hát ugye macskáknál még ez sincs. Így meg hogy lenne változás?


Amúgy ilyen téren más országok se állnak sokkal jobban nálunk, a macskatartás a legtöbb helyen színvonaltalan.

2019. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem egyre jobb a helyzet. Rengetegen ivartalanìtanak és a kombinált oltást is egyre többen kérik (főleg ha tapasztaltàk mit okoz a hiánya).

A benti tartás is egyre elfogadottabb.

Van még hova fejlődni, de a felelőtlen emberekkel nem tudsz mit kezdeni.

2019. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%

Elég sok élet szenved.

Bár az elismerem irritáló, amikor a kertemben kint a madáretető, a teraszomra is befészkelnek a madarak, aztán átjön a szomszéd szemtelen macskája és csak tollmaradványok maradnak utána.

Biztos őt is meghatja az egérélet szenvedése és ezért fog inkább madarat.

2019. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Mert szellemi fogyatékosok, nem képedek fejlődni, be vannak fásulva, a gondolkodásuk a múkt században maradt, es amikor ész érvekkel, példákkal próbálod őszet meggyőzni, agresszívan támadnak.
2019. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7%
Mert szerintem az emberek többsége számára nem szimpatikus élőlények, ezért is több a kutyás.
2019. máj. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
37%
Azért mert az ember egy önző lény és amit szeretne azt akkor is megvalósítja ha ezzel rabságban kell tartania egy állatot és még büszke is magára, hogy milyen jól tartja a cicáját bezárva egy lakásba. A másik véglet pedig a felelőtlenség, az amikor olyan helyen tartják ahol ugyan a szabadsága megvan de az élete nap mint nap veszélyben van. Le kellene tudni mondani az olyan állat tartásáról aminek nem tudjuk biztosítani legalább kis mértékben a szabadságát és a biztonságát is. Nos ez macskák tekintetében elég nehéz és költséges feladat. Gondolom a válaszom mindenkit jól felbosszantott, a benti és a kinti cicatartókat is. Kérdeztél én válaszoltam. Amúgy nagyon szeretem a macskákat is, ezért nem tartok már.
2019. máj. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó:


Egyetértek veled. Sosem értettem, miért felelős állattartás, ha valaki lakásban tart macskát. Persze, még mindig jobb a cicának, mint a menhely, de nehogy már ez legyen az etalon.

Át kell gondolni a körülményeket és az alapján vállalni, vagy nem vállalni macskát.

Én nőstény párti vagyok 6-7 hónaposan ivartalanítva. Sokéves tapasztalat alapján mondhatom, hogy ha valakinek nagy kertje van, a macska kerten belül marad, amikor kintlétre vágyik. Ha meg kicsi a kert, akkor könnyű azt macskabiztossá tenni, hogy ne tudjon utcára menni.

2019. máj. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bár fogna egeret!

De szomszéd macskája csak összepisil nálunk mindent a teraszon. Az egérnek is természetesebb halál lenne, ha mérgezés helyett inkább egy macska vacsorája lenne. Ha az eredeti "szakmáját" űzné a kertünkben, az kevésbé zavarna.

2019. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!