Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért gondolják az emberek...

Miért gondolják az emberek azt, hogy ha ivartalanítva van a cica akkor nem fog elkóborolni?

Figyelt kérdés
Nagyon felindegesítettek ezzel. 3 macskám van ebből eddig 2 volt ivartalanítva a 3.-at ebben a hónapban terveztük. Csak hogy elszökött és sajnos elütve találtunk rá. Rendbejött azóta de nem is ez a lényeg. Mind a 3 szobacicának lett nevelve mégis igényelték, hogy kint legyenek. Egyszerűen nem zárhatom be őket. Nyílik az ajtó rohannak ki játszani és keresik a szomszed macskák társaságát. Lehet hogy én tudom rosszul de attól ugyanúgy elmegy ha ivartalanítva van...
2019. máj. 28. 12:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
De kisebb eséllyel és nem a hormonjai viszik. Viszont én még mindig úgy gondolom, hogy inkább nem engedem ki. Hiába van jól immunizálva, ivartalanítva, így elmehetsz, aztán vagy nem jön haza, mert valaki befogadta, vagy elütik, megmérgezik, összeverekszik más macskákkal. Nem vállalom ezt a rizikót. Amúgy pár macskás ismerőssel összejárunk, aztán tud bandázni,illetve hámmal sétálni is elviszem.
2019. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%
Az egyik cicám ki sem mer lépni az ajtón, ő igazi szobacica. A másik meg be se jön a lakásba, a küszöbön alszik, odakinnt. Este nyávognak egymásnak párat, aztán ennyi.
2019. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Egyet értek veled. De nálunk pl az a helyzet hogy általában a lányommal a kezemben megyek ki ha jön a futár, ruhát teregetni stb és a macskak úgy rohannak ki a lábam mellett hiába próbálom gyorsan, ők gyorsabbak. Na most akkor dobjam le a gyerekem és szaladjak össze szedni őket? Mire leteszem a kislanyt addigra szétszaladnak és max 1et sikerül vissza hívni és becsukni. Sétálni sétálunk mi is napi szinten de úgy néz ki nem elég nekik.

Nagyon felbosszantott, hogy ennyire lehordanak az emberek holott nem tudják a körülményeket...

2019. máj. 28. 12:20
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanított (ámde kijárós) cicának kisebb a területe, mint ivaros társainak, vagyis kevésbé kóborol el. Ezt jelenti, amit írtál, nem azt, hogy golyózás után ki se teszi a lábát, ha előtte meg volt neki engedve.

Ha benti macskát akarsz, akkor viszont igenis a te felelősséged, hogy ne slisszoljon ki a lábad mellett. A pórázon sétáltatás nem minden macskának jön be, van aki csak még jobban szökne ki tőle, mint a saját példád is jelzi. Ám rengeteg más megoldás van, a kifutótól kezdve a macskabiztos kerítésig. Kislisszolás ellen dupla ajtó a legtutibb megoldás, akár egy szimplán csukva tartott előszobaajtó segítségével (ha olyan a lakás kialakítása), akár gyerekrács macskahálóval toldva, vagy kívülre egy rácsos ajtó... millió verzió létezik.

Nincs baj feltétlenül azzal sem, ha te kinti-benti macskàt akarsz, de akkor meg ennek kell megteremteni a feltételeit (kifutó, macskabiztos kerítés), hogy aztán ne az autó alól szedd össze őket. Ez ivarosságtól független.

2019. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
55%

Senkit nem érdekel a körülményed, nyomorod mert NEM kötelező állatot tartani!!!

Ha nem tudod felelősségteljesen csinálni és látszik, hogy buta is vagy mert 1et már elütöttek de még mindig NEM érdekel a helyzet, akkor mégis mit vársz?! Váll veregetést?


- Ha nem működik a benti tartás (kamu, kifogás, lustaság stb.) miatt,

Miért nincs macskabiztos kerítésed? (de igen, létezik)

- Miért nincs kifutó építve ahol nyugodtan felügyelet nélkül lehetnek?


Jah, hogy ez mind pénz, idő, probléma....hát igen ott ahol a macska fogyóeszköz és nem pedig családtag, minden mindegy.


Gondolom a kislányod nem hagyod kint a kertben, nyitott kapu mellett szambázni csak úgy...

Ez csak a macskák "érdeme", mert nem számítanak. Ez az igazság.

Nem a múltszázadban élünk, a cicákat nem lehet hagyni koricálni a nagyvilágba már, ez van. Ehhez kell alkalmazkodni és ennek tudatában felelősséget vállalni az állatainkért.

Pont.

2019. máj. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
33%

Dehogy, azt már hagyd a fenébe. Amelyik már kiment és megízlelte a szabadságot, azt már nem fogod bezárni, illetve belebetegszik. Nekem van egy kinti-benti meg egy benti. A kinti-benti is úgy volt, hogy macskabiztos kerítéssel engedtem ki, de aztán egy jó pár hónap alatt talált rajta fogást és akármit építettem, változtattam, mindig máshol ment ki. Egész nap azon dolgozott, hogy menjen ki. Aztán egy év után elengedtem a dolgot és csak aggódom miatta.

De először persze bezártam. Na, olyan depis lett, hogy nézni is rossz volt. Eltelt két hét, hiába, nem szokta meg. Úgyhogy kijár. Chip, macskabiléta az elérhetőségemmel és reménykedem.

A benti meg amíg nem tudja, hogy milyen jó kinn, addig annyira nem vágyik.

2019. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
31%

De - előző vagyok - nagyon idegesít engem is, ha mondom, hogy elmegy szomszédolni: miért, nincs ivartalanítva?

De, nem is csajozni megy, hanem szomszédolni :)

2019. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
49%

5-ös, ez a kérdés mindig nagy indulatokat szül.

1. Nem kellene egy gyerekhez hasonlítani.

2. Nem lehet igazságot tenni, engem például "leállatkínzóztak" a benti macskatartás miatt.

3. A törvény is előírja, hogy az állatodat a birtokodon belül kell tartanod, felelősséggel tartozol a kárért is, amit esetleg okoz.

De: egy ideális világban, mindenki megtehetné, hogy 1millióért macskabiztos kerítést épít, vagy azt mondja, hogy inkább nem tart macskát. De mi lesz akkor azzal a már meglévő rengeteg macskával, akik "nem kívánt" módon születnek és gazdára van szükségük?

Altassuk el őket mind?

Sok boldog éve lehet egy cicának addig, amíg esetleg 6-7 évesen az lesz a végzete, hogy kinn az utcán elütik vagy valami más halálos dolog éri :(

2019. máj. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%

Elmegy, de nem olyan messzire és nem olyan sokáig.

Nem gondolhattad, hogy ez azt jelenti, hogy ezután ki sem teszi a lábát lakásból.

Ami meg a "kiszökik a lábam mellett" megjegyzést illeti, ez csak kifogás. Két benti macskánk van - nevelés kérdése.

2019. máj. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%

Fog kóborolni, de nem fog olyan messze elmenni!

Az sem mindegy, miért kóborol? Ha ivartalanítva van, nem keresi a lány cicákat,tehát ami neki kell inger, megtalálja a közelben is.

Viszont ha nincs ivartalanítva, elmegy jó messze, mert keresi a tüzelő nőstényt.És mivel bemegy idegen udvarokra is, mert ott van nőstény, ez nem tetszik az ott lakóknak, ezért:megmérgezhetik, agyonüthetik,elkapják és elviszik jó messzire, ott kirakják, autó elütheti, kutya megölheti, és nem sorolom!

Az ivartalanítással jócskán lecsökkennek ezek a veszélyek.Más kandúrokkal való verekedésekről, halálos fertőzésekről, hatalmas sebekről meg ne is beszéljek.

Engem meg ez idegesít fel, ha valaki ilyet kérdez, mert nem gondolkodik.

Mielőtt rám támadsz, elmondom hogy én is voltam régen ebben a nem gondolkodó felelőtlen stádiumban.

De aztán rájöttem, muszáj ivartalanítani, és mivel rengeteg veszély leselkedik rájuk, nem tudtam őket kiengedni többet.Vágytak kimenni, ezért csináltunk egy nagy fedett biztonságos kifutót nekik.Így kint is vannak, de nem tudnak elcsavarogni, nem éri őket semmi baj.

2019. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!