Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért gondolják az emberek...

Miért gondolják az emberek azt, hogy ha ivartalanítva van a cica akkor nem fog elkóborolni?

Figyelt kérdés
Nagyon felindegesítettek ezzel. 3 macskám van ebből eddig 2 volt ivartalanítva a 3.-at ebben a hónapban terveztük. Csak hogy elszökött és sajnos elütve találtunk rá. Rendbejött azóta de nem is ez a lényeg. Mind a 3 szobacicának lett nevelve mégis igényelték, hogy kint legyenek. Egyszerűen nem zárhatom be őket. Nyílik az ajtó rohannak ki játszani és keresik a szomszed macskák társaságát. Lehet hogy én tudom rosszul de attól ugyanúgy elmegy ha ivartalanítva van...
2019. máj. 28. 12:00
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítva vannak a macskáim, nem kóborolnak el.

Kiskorukban 2-3x kellett megállítani őket az ajtóban, azóta 6 év telt el és soha az életben nem léptek meg, ha nyitva hagytam az ajtót, akkor sem, mindig leülnek a küszöbnél olyankor. Pedig ki szoktam vinni, engedni őket néha a körfolyosóra, tudják hogy mikor mehetnek, mert szólok nekik. Tudják, hogy csak a mi oldalunkon mászkálhatnak, nem léptek el soha semerre. Ha valaki közeledik, beszaladnak a lakásba, ha hívom őket, szó nélkül bejönnek, max. akkor nem, ha éppen vadászatban vannak, de akkor is csak ki kell mennem és már iszkolnak is befelé.

Most vagy engem és a macskáimat kéne Nobel-díjjal kitüntetni, vagy szarul neveled őket.

2019. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
59%

Egyedül nevelem a gyerekem és felháborít, hogy a gyerekre fogod.


Ha én meg tudom oldani, hogy menjen ki a macska, akkor te is.


Ha jön a futár, várhat, amíg bezárod a macskákat az egyik szobába.


Mi a fontosabb? A másik 5 perc várakozása vagy a macskáid élete?


Még jó, hogy a kutyákat nem engedik ki, hogy bandázzanak..


Szép is autóval kerülgetni a macskákat az úton, a tartójuk ezzel veszélyezteti a gyerekem épségét..


Abban viszont igazad van, hogy az ivartalanítás nem változtat azon, hogy a macska ki akar e menni, vagy sem.


Amelyik cica lakásban nőtt fel, az fél a kintléttől, de azért néha bepróbálkozik szökéssel. Sajnos egyszer velem is előfordult, szerencsére épp esett, a macska nem tudta, mi van, mint az őrült rohant vissza a házba.


Amelyik macska kint nőtt fel, az ivarosan és ivartalanul is kilógna az ismert világba.

2019. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Nem fogom a gyerekemre! Egyébként tégla "kerítésünk" van ami 2 méter,lehet egy kicsit több is, de mivel macska így felugrik és kimegy. A kifutó nagyon jó ötlet, köszönöm!
2019. máj. 28. 14:16
 14/34 anonim ***** válasza:
31%
Istenem, ezt a sok hőbörgőt.. szóval ha valaki nem élethosszan négy fal közzé bebörtönözve tartja a a macskáját, az szar alak. Csak mert más szerint jó az a macskáknak ha minimális szabadsága sincs. Érdekes, nekem kijárósak a cicáim, mégse lettek oda hat-hét évesen.
2019. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

A macskáknak eleve van 1 territóriumuk, amit bejárnak rendszeresen, X kilométeres körzetben.


Ivartalanítással az előzhető meg (a nem kívánt szaporulaton túl), hogy nem kapnak el halálos betegségeket a párzással, nem verekednek össze és nem 6 faluval odébb kóborol egy nőstény vagy egy kandúr miatt.


A felelős állattartás egyik alappillére az ivartalanítás. A másik pedig az, hogy úgy kell kialakítani az állat életterét, hogy az ne legyen balesetveszélyes. Ergo nem mehet ki az utcára, mert ott elütik, elkapja egy kutya, ellopják, megmérgezik vagy megkínozza valami elmebeteg. Sok helyen van kint pl.egérméreg, ami szintén életveszélyes a macskára ha elkapja az egeret.


Ha ennyire nem maradnak meg bent, akkor viszont meg kellene oldani a macskabiztos kerítést vagy egy kennelt, ahonnan nem tudnak kiszökni.


Mellesleg ha a másik oldalról nézzük az sem vicces, amikor kiugrik a macska eléd az úton és mérlegelned kell, hogy nyomhatsz-e satuféket anélkül, hogy valaki beleszállna a valagadba vagy el tudod-e rántani a kormányt úgy, hogy ne az árokban köss ki. Szóval balesetveszélyes is.

2019. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van! Anyuéknál régen volt egy cicám aki max télen volt bent és 13 éves volt mikor meghalt,pedig abban az időben nem volt divat az ivartalanítás sem! Egyébként ők örökbefogadott cicák és valószínűleg ki lettek szokatva ebből kifolyólag én nem tudom bezárni. Nagyon rosszul esett hogy annyian lesz.roztak holott az emberek 90%a nevetett rajtunk, hogy elmentük érte és hogy mennyi pénzt fizettünk az állatorvosnak hogy megmentse. Annak ellenére hogy egyáltalán nem élünk túl jól az állataink fontosak!
2019. máj. 28. 14:33
 17/34 A kérdező kommentje:

Egyetértek, mi is ezért ivartalanítattuk a másik kettőt is és ő lett volna éppen soron, de még előtte elszökött. Kerestük, nem lett meg.

Egyébként erre a falukban egyáltalán nem szokás bent tartani a macskát 10/9 macska kint él. Tehát nem hittem, hogy ekkora probléma ha néha kimennek.

2019. máj. 28. 14:39
 18/34 anonim ***** válasza:

Örökbefogadott utcamacskánk van, kettő is, mégis bentiek, az ágy közepén horkol mindkettő. :) Ez butaság, hogy aki egyszer kinti volt, nem lehet beszoktatni. Imádnak az ablakban ücsörögni, de ennyi. Van olyan macska, aki tényleg nem való szobacicának, de maradjunk annyiban, hogy a töredéke annak, amit itt olvasni lehet (jajj hàt depis volt és/vagy szökik), csak ez egy szuper kifogás a gazda felelőtlenéségére, a nevelés hiányára vagy szimplán az oda nem figyelésre.


A téglafal tetejére lehet egyébként forgó bigyókat szerelni (ezt hívják macskabiztos kerítésnek), ami kifelé és befelé is meggàtolja a macskág abban, hogy átugorjon, mert nem tud megkapaszkodni és mozog és csörög stb. Illetve arra kell figyelni, hogy ne legyen olyan fa az udvarban, amiről tetőre vagy falon kívülre juthat. Szerintem ez egyszerűbb, mint kifutót építeni, de kinek mi.

2019. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Jó értem. Tehát nem tudom nevelni őket, lusta is vagyok rá. Oké. Na most meseljétek el nekem, hogy pl régen miért volt minden annyira másképp. Semmit nem csináltak az emberek a macskákkal max a gyerekek nyúzták néha, mégsem volt ennyi gond. Nem perzsa és tudom is en milyen macskák, egyszerű cicák ennyi. Annyira túl van komplikálva minden hogy már teljesen belezavarodtam. Nálunk nem is hallottam ilyenekről. Szeretve vannak, foglalkozva velük. De mindegy mit írok ide valaki úgy is jobban tudja, hogy milyenek az én macskáim.
2019. máj. 28. 15:46
 20/34 anonim ***** válasza:
67%

Tudod mi volt még régen? Szabadkőművesek, jobbágyok, rabszolgák, reneszánsz meg hippikorszak. Ja, meg járványos gyermekbénulás, soroljam még?

Az idők változnak, az emberek meg megtanulják, hogy lehet jól tartani és nevelni az állatokat. Kivéve, akik nem.

2019. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!