Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért gondolják az emberek...

Miért gondolják az emberek azt, hogy ha ivartalanítva van a cica akkor nem fog elkóborolni?

Figyelt kérdés
Nagyon felindegesítettek ezzel. 3 macskám van ebből eddig 2 volt ivartalanítva a 3.-at ebben a hónapban terveztük. Csak hogy elszökött és sajnos elütve találtunk rá. Rendbejött azóta de nem is ez a lényeg. Mind a 3 szobacicának lett nevelve mégis igényelték, hogy kint legyenek. Egyszerűen nem zárhatom be őket. Nyílik az ajtó rohannak ki játszani és keresik a szomszed macskák társaságát. Lehet hogy én tudom rosszul de attól ugyanúgy elmegy ha ivartalanítva van...
2019. máj. 28. 12:00
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy én full általánosságban írtam az itteni kérdésekről, véletlenül sem rólad, de sokat elárul, hogy ennyire magadra vetted. :-)


Mellesleg régen a macska fogyóeszköz volt, senkit nem érdekelt, ha eltűnt Cirmike, mert van minimum hat másik. A darabszám a lényeg, nem "a" bizonyos macska. Senkit nem érdekelt, fosnak e, mert úgyis a szomszéd kertjébe járnak, szóval pont elég a moslék (bocs, a házikoszt meg a maradék), a szőr, a fogak állapota is full lényegtelen. Ha beteg lesz, elhullik, hát ez van, csak egy állat, ez ilyen.

Kész szerencse, hogy már kifelé lábalunk ebből a szemléletből.

2019. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
73%
Én akkor szoktam meglepődni,mikor egyesek azt hiszik,hogy ivartalnítás után a cica elsem mozdul a kanapéról.Láttam már pár olyan kérdést,hogy a cica miért akar kimenni.A válasz annyi volt,hogy ivatlanítás.Ha valaki leírta,hogy a macska egy kíváncsi állat vágyik a kint létre azt lepontozták.Miután kiderült,hogy a macska már ivartalanítva van annyit tudtak írni,hogy majd megszokja.Sok benti cicás ír itt és sokan vannak akiken látszik,hogy szeretik a cicájukat és próbálják a legjobbat biztosítani neki.De akiket fent említettem nem értenek a cicákhoz és vsz,hogy még a sajátjukat sem ismerik csak saját magukkal vannak elfoglalva.Egyébként ivartanítás után is elmászkálnak,csak nem mennek olyan messzire és előbb hazamennek.
2019. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Éppen erről beszéltem! Köszönöm utolsó!
2019. máj. 28. 18:54
 24/34 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy érdekes ez a benti-kijárós-kinti cica kérdés.Ha láncra kötnek egy kutyát, súlyosan bekorlátozzák a mozgását, akkor felhördülnek az emberek hogy állatkínzás (joggal egyébként) De ha egy macskának NEM korlátozzák súlyosan a mozgását, nem kényszerítik bezártságra, akkor az egyből felelőtlen állattartás.
2019. máj. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
44%

Ha a macskának van zárt kifutója (esetleg bemehet vagy van a kifutóban szigetelt cicaház) akkor tepjes életet tud élni.


A kutya is kennelben/zárt udvarban van tartva. Azt sem engedik az utcára,hogy "nem korlátozom a szabadságát". Ugyanígy a macska szabadsággal is ez a helyzet,pusztán a sok régimódi falusi elveket valló sötét egyén nem fogja fel.

2019. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
28%
"Ha a macskának van zárt kifutója (esetleg bemehet vagy van a kifutóban szigetelt cicaház) akkor tepjes életet tud élni." Az ember is nyilván, akkor is ha nem léphet ki soha életében a ház udvaráról. Ha eléd tennék a kaját, de nem mehetnél sehova, az nyilván teljes élet lenne igaz? Hisz nem halsz éhen.
2019. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

69%-os válaszoló, hol divat az szerinted, hogy kicsapjuk a kutyát az utcára, hadd szomszédoljon, majd hazajön, ha éhes..?

Na ugye.

Akkor a macskánál miért lenne elfogadottabb? Csak azért, mert kevésbé életveszélyes, ha neked támad a kóborka?

2019. máj. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt akartam kérdezni,mint a 27-es. Akkor te kiengeded a kutyát is az utcára,hogy ne korlátozd a szabadságát 69%-os?


A kifutó ha elég nagy,akkor szerintem eleget járkálhat,ahogy a kutya is a kennelben. Ezen felül a macskát is lehet hámmal sétáltatni.

Persze az ilyen begyöpösödött egyéneknek mindegy mit mond az ember.

2019. máj. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Ne haragudj utolsó de mint írtam napi szinten sétálnak velünk pórázon. Elég aktív életet élünk, sokat vagyunk kint a kutyákkal is. Lányom szereti őket nagyon habár még csak nézi. Próbáltam hogy hámon vannak kint velünk az udvarban de az sem volt elég nekik.
2019. máj. 28. 21:14
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,az utolsó válaszom a 69%-osnak szólt,ne vedd magadra. A te megoldásod egyedül egy nagyobb méretű zárt kifutó,ha felelősségteljes akarsz lenni.
2019. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!