Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska öklendezik, a szőr...

Macska öklendezik, a szőr miatt van?

Figyelt kérdés
Ma délután elkezdett oklendezni a macska, most alszik, aközben nem csinalja, allatorvost csak holnap tudok hivni hozzá. Enni tud, szoval nemhiszem hogy valami lenne a torkán akadva. Szerintetek is a szőrcsomo miatt van? Ha igen akkor esetleg arra mi a megoldas? Vagy az állatorvos ad neki valamilyen injekciot ami segit?
2019. jún. 5. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Szőroldó paszta. Állatorvosnál is vehetsz szerintem, de más állatos boltban is van.
2019. jún. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így látatlanban elég nehéz megmondani, de valószínű, hogy a szőrcsomó nem jön fel. Vehetsz szőroldó pasztát, azt lehet az állatosban is kapni, illetve cicafüvet is, ami locsolás mellett kinő és onnan tud "legelni" a macsek.


A férgességtől is szoktak hasonlókat csinálni, de feltételezem, hogy rendszeresen van féreghajtva. Ha valami légúti nyavalya lenne, akkor az másképp nézne ki, de én azért megmutatnám a dokinak, biztos ami biztos.


Szőroldó pasztát meg mindenképp vegyél neki, az nem árt! :)

2019. jún. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Oltva van? Kombinált? Fereghajtva?

Ha ezek igen, akkor lehet csak túl ette magát vagy sok volt a szőr.

2019. jún. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nálam is volt hasonló probléma, azonban el kell különíteni a néha-néha előforduló szőrcsomó köhögést attól, ha napjában többször előfordul.

Nálunk egyszer csak elkezdett rendszeresen köhögni, összegörnyedt és nagyon erősen "köhögött". Én is azt hittem, hogy szőr, de kiderült, hogy asztmás, félévente - évente kell egy injekció és ennyi.

NEM AZÉRT ÍROM, hogy megijesszelek, hanem azért, hogy ha többször előfordul és nem múlik, ne tömd pasztával, inkább lássa orvos is. :-)

2019. jún. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma voltunk orvosnál, kiderült, hogy begyulladt a torka. Kapott rá két injekciot. :)
2019. jún. 6. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!