Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bármi épkézláb megoldás...

Bármi épkézláb megoldás macskák ellen a kertben?

Figyelt kérdés
Már egy ideje töröm a fejemet, hogy mi az, ami működhetne az örökös macska szar takarítás helyett. Igazából már feladtam jó néhány ágyást, mert kijelölték wc-nek, és onnantól biológiai veszélyt hordoznak az onnan származó zöldségek. Esetleg hőkezelés után fogyaszthatóak, de pl a saláta esélytelen. A dróttal letakarás elég macerás nagy területen, és anyag igényes, a mozgásérzékelős locsolót meg a paprika sprayvel fújkálást nevetségesnek tartom. Kutyát nem akarok, nincs időm minden nap foglalkozni vele, az eredmény meg ugyanaz lenne, csak nem macska, hanem kutya ürülékkel. Arra gondoltam, hogy élve fogó csapdával esetleg néhány nap koplalás után elkerülnék a kertemet a macskák. Igazából nem látok más opciót, ha nem akarom megölni vagy elszállítani őket és összeveszni minden szomszéddal. Van esetleg valaki, aki sikerrel járt?

2019. jún. 13. 05:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%
Tarts kutyát. Azt meg lehet nevelni,hogy az ágyásokat ne bántsa de a macskákat elüldözi.
2019. jún. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
71%

Látom, hogy írták már mások is, de tényleg a legjobb ötlet valami öntözős téma, a slag nagyon jó, csak ahhoz pont ott kell lenned, ráadásul, ha meglátják, hogy jössz, akkor már menekülnek is.

Valami automata öntözős téma kellene, amit nem kötnek hozzád, csak azt látják, hogy ha jönnek, bármikor vizet kaphatnak. Valami mozgásérzékelővel nem lehet ötvözni a dolgot?

Amit sokan írnak: macskabiztos kerítés sajnos nagyon nehezen kivitelezhető és drága. Azon kívül nem lehet mindenhova feltenni, egy gyenge pont marad a telken és már kuka az egész.

2019. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
0%

12-es vagyok újból:


[link]

2019. jún. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk szarvasok járnak be a kertbe, meg őzek...

Muszáj kerítés.

2019. jún. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
53%

Én ugyan nem vidéken lakom, de itt sem divat a macskákat normálisan tartani. Nekem le van kerítve a veteményesem, így a kutya nem tud bemenni (bár ő 1 helyre vécézik), viszont kívülről rendesen rá tud ijeszteni a macskákra. Így újabban elkerülik a kertemet.


Sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni, én körbekerítettem az egész kertet (elég költséges) magas fakerítéssel, aminek szögesdrót van a tetején (bár nem a macskák miatt), így azt mondom, hogy jelentősen megcsappant a kertembe átjáró és a veteményesembe vécéző macskák száma.


A mozgásérzékelős spriccelő pedig nem rossz ötlet...mást nem nagyon tudsz tenni, ha nem akarsz a szomszéddal összeveszni...


Jha, és nekem is van 2 macskám, de bent laknak. Hogy ne üssék el őket vagy ne egyenek mérgezett egeret stb. A szomszédnak már 2 macskáját kivasalták, pedig "annyira szereti őket"...

2019. jún. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
84%

"Én ugyan nem vidéken lakom, de itt sem divat a macskákat normálisan tartani."


Ez sajnos nagyon igaz. Sosem engedik be őket... Meg a kismacskákat is szinte mindenki elteszi láb alól...


Anyám el karta titkolni, mikor ki lettek ivartalanítva a kandúrok, mert őt kitöhögik, meg mi az, hogy macskára ennyit költünk....


Legalább ennyit is tettünk értük, ez nem szégyen.

2019. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
14%
5-ös, a kérdező csináljon macskabiztos kerítést? Az arra való, hogy a macsek ne tudjon kimenni. Ha bent ragadnak nála a kertben, mit old meg?
2019. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, sajnállak, de sajnos nincs megoldásom számodra sem, a saját számomra sem.


Én nagyon szeretem a cicceket, de ma reggel nagyon nem jártak volna jól, ha elkapom őket.


A szomszédomnak nyolc! macskája, és három kutyája van egy zsebkendőnyi területen, ami mára majdnem teljesen kopár. Már csak a borostyán bírja a gyűrődést. Állatmentő az istenadta, a mentett kutyák-macskák jó része nála ragad. Amúgy egy ízig-vérig becsületes, rendes, segítőkész ember, aki valahogy nem fogja fel, hogy miért okoz nekem gondot az összeszart gyep, az összetört virágok, a széttúrt díszfüvek, aminek a közepébe imádnak hemperegni a macskái.


Nekem ugyan nincs veteményesem, de elég sok pénzt és munkát fektetek abba, hogy szép legyen a kertem. És minden reggel szedem a macskaszart, a letört virágokat, a kiásott palántákat.

2019. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Közben utánanéztem a jogszabályoknak:


"Állatkínzás:

Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás

a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy

b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza."


Ezek alapján befogni és locsolni szabad. Koplaltatni is szabad pár napig, mert nem okoz maradandó egészségkárosodást, de érdemes itatni a mostani 40 fokban közben. Igazából még sintértelepen is leadhatnám, vagy lefújhatnám paprika spray-vel. Akár még az is beleférhet, hogy elviszem állatorvoshoz elaltattatni. Amit nem szabad az a befogása és áttelepítése másik faluba, hurokcsapda és hasonlók, mérgezés, légpuskázás, stb. Bár nem indokolatlanul történne, de gondolom ennél nyomósabb érv kell hozzá. Pl ha valaki erdőbe visz kutyákat póráz nélkül azokat lazán kilövik a vadászok akkor is, ha a gazda 100 méterre jön mögöttük. Az agárt kiváltképp utálják mert összeszedi az összes apróvadat. Sokan üzletet csináltak a kutyás vadorzásból...


A citrus illat sajnos kültéren elpárolog, és nem ez az álom másodállásom, hogy macskáknak csepegtessem körbe a kertet, mindenképp valamilyen legalább félig automatizált megoldás kellene. Egyébként lehet kapni narancs vagy citrom illóolajat is egy ezresért, szóval annyira nem drága. Illatok szempontjából ami igazán érdekes lehet, hogy ezek az állatok szagokkal is kommunikálnak. Tehát ha valahogy sikerülne leutánozni egy riadt macska szagát, akkor az lehet, hogy elijesztené a többit, de kétlem, hogy túl sok cég csinálna ilyen jellegű kutatást vagy terméket.


A mozgásérzékelős locsoló nem rossz ötlet, de a madarakat nem akarom elijeszteni vele, mert pl a rozsdafarkú és a fecske összeszedik a kártevőket. Esetleg hobbi projektként tudnék fejleszteni olyat, ami felismeri a macskát, nyestet, stb. hőkép alapján és célzottan rá irányítja a vízsugarat, de nincs most 10 évem erre, és télen egyébként is befagyna.


A kerítésre sem akarok milliókat költeni (kb 200 méter) csak azért, mert másoknak macskája van a faluban. Kétlem, hogy megfinanszíroznák nekem.

2019. jún. 13. 14:58
 20/33 A kérdező kommentje:
A homokozó jó ötlet a telek sarkába, esetleg azt még kipróbálom, hátha odaszoknak. Viszont szeretnék áttérni mulcsozásra az állandó ásás és kapálás helyett, és az lazaságban versenyzik a homokkal, ha jól csinálják. :S
2019. jún. 13. 15:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!