Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bármi épkézláb megoldás...

Bármi épkézláb megoldás macskák ellen a kertben?

Figyelt kérdés
Már egy ideje töröm a fejemet, hogy mi az, ami működhetne az örökös macska szar takarítás helyett. Igazából már feladtam jó néhány ágyást, mert kijelölték wc-nek, és onnantól biológiai veszélyt hordoznak az onnan származó zöldségek. Esetleg hőkezelés után fogyaszthatóak, de pl a saláta esélytelen. A dróttal letakarás elég macerás nagy területen, és anyag igényes, a mozgásérzékelős locsolót meg a paprika sprayvel fújkálást nevetségesnek tartom. Kutyát nem akarok, nincs időm minden nap foglalkozni vele, az eredmény meg ugyanaz lenne, csak nem macska, hanem kutya ürülékkel. Arra gondoltam, hogy élve fogó csapdával esetleg néhány nap koplalás után elkerülnék a kertemet a macskák. Igazából nem látok más opciót, ha nem akarom megölni vagy elszállítani őket és összeveszni minden szomszéddal. Van esetleg valaki, aki sikerrel járt?

2019. jún. 13. 05:04
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul fogalmaztam 1-2 napra gondoltam egész konkrétan.
2019. jún. 16. 02:02
 32/33 anonim ***** válasza:

A slagra írod kérdező, hogy télen megbetegedhetnek.

Nyilván télen nem is tudnád használni, az öntözőrendszereket 0 fok alatt nem üzemeltethetjük.

De a lényeg: nem kell folyamatban gondolkodni! Az 1 fő macska 1-szer lelocsolva nagyon sok időre megjegyzi azt, hogy mi történt ott vele. Kis idő múlva lehet, hogy próbálkozik újra, de fő szabály szerint 1 macska - 1 spricc hosszú időre megoldja a problémát.

Ha a környéken tudnak máshova menni, azt fogják választani, nem a "vizes helyet". Nem úgy kell elképzelni, hogy minden nap megy majd ugyanaz a macska és lelocsoltatja magát :) Szépen megjegyzi, hogy ott ez történik.

2019. jún. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Én inkább ott látom a problémát, hogy sajnos ehhez egy automata öntözőrendszert kell beüzemelni, ha nincs.

2019. jún. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!