Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bármi épkézláb megoldás...

Bármi épkézláb megoldás macskák ellen a kertben?

Figyelt kérdés
Már egy ideje töröm a fejemet, hogy mi az, ami működhetne az örökös macska szar takarítás helyett. Igazából már feladtam jó néhány ágyást, mert kijelölték wc-nek, és onnantól biológiai veszélyt hordoznak az onnan származó zöldségek. Esetleg hőkezelés után fogyaszthatóak, de pl a saláta esélytelen. A dróttal letakarás elég macerás nagy területen, és anyag igényes, a mozgásérzékelős locsolót meg a paprika sprayvel fújkálást nevetségesnek tartom. Kutyát nem akarok, nincs időm minden nap foglalkozni vele, az eredmény meg ugyanaz lenne, csak nem macska, hanem kutya ürülékkel. Arra gondoltam, hogy élve fogó csapdával esetleg néhány nap koplalás után elkerülnék a kertemet a macskák. Igazából nem látok más opciót, ha nem akarom megölni vagy elszállítani őket és összeveszni minden szomszéddal. Van esetleg valaki, aki sikerrel járt?

2019. jún. 13. 05:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
16%

Hát te is megérdemelnél már ne haragudj néhány nap koplalást, ha ilyen lelketlen vagy!

Arra nem gondolsz, hogy nem tárgyakról beszélsz hanem élőlényekről, akik szenvedni is képesek???

És mi az, hogy csak azért nem ölöd meg őket, meg szállíttatod el, mert a szomszédokkal nem akarsz összeveszni?

Egy igazi állatgyűlölő lény vagy.Olyan sivár a lelked, hogy el se tudod képzelni azt az érzést, milyen egy cicát, kutyát szeretni, és ő viszontszeret.

Az ilyenektől tart itt a világ, ahol tart.Nagyon szomorú dolog.Annak ellenére, hogy értem a problémát,és többféle humánus megoldás is van rá.

2019. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Nem adom fel a magántulajdonom a macskáknak, ahogy a kutyáknak, vagy más élőlényeknek sem, és nem fogok fertőzött földben zöldséget termeszteni. A maximum, amit elviselek, hogy összejárják a kocsimat, és gyakorlatilag naponta mosathatnám, de az arra van. Ha jobbat vettem volna, akkor építek neki garázst.


Szerintem ez a fajta túlérzékenyített hozzáállás, amit képviselsz simán diliház lett volna 50 éve, vagy te lettél volna a falu bolondja. Rakd egy kicsit helyre fejben az értékrended, a macska nem ember és nem valami istenség, hogy bármit megtehet, bár gondolom úgy kezeled a sajátodat. Részemről ennyit a személyeskedésről.

2019. jún. 13. 15:44
 23/33 anonim ***** válasza:
Obiban vettünk távol tartó zselét, elvileg kutya és macska ellen is jó. Azt nem tudom, hogy mennyire egészséges, ha a zöldségbe bejut.
2019. jún. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Esetleg aztpróbálhatod ki, hogy a homokozóba raksz macskamentát, így biztos, hogy a mulcs helyett a homokot fogják választani.


Lassan párolog, sokáig jó.

2019. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Köszi, a macskamentát ismerem, lehet, hogy működne. Viszont nem tudom, hogy hajlandóak e ott szarni, ahol mentáznak.
2019. jún. 14. 02:14
 26/33 anonim ***** válasza:
24%
Te nem tudsz szöveget értelmezni? Ott van a jogszabályban, hogy ami az állatnak "különös szenvedést okoz", az kínzásnak minősül. A macska nem kutya, nem viseli jól a koplást, ugyanis rámegy a májára, úgynevezett zsírmájat kap! Kicsit jobb súlyban lévő macskának pár nap koplalás halásos! Szóval erről felejtkezz el! Csinálj akkor homokozót vagy öntözőrendszert.
2019. jún. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Kiöregedett locsolótömlőt vágjál fel 70-80 centis darabokra, és tedd azokra a helyekre, amiket kiemelten védeni szeretnél. A macska ösztönösen fél minden kígyónak látszó tárgytól.
2019. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Nem kell éheztetni, mert tényleg belehalhatnak. Ha elkapod őket élve fogó csapdával, akkor slaggal kicsit meglocsolod, esetleg hangos bármit is zörgethetsz mellettük. Ez még semennyire sem árt, ellenben megtanulják hogy az nem jó hely.

De a leghumánusabb az mozgásérzéklös locsolórendszer lenne, ha ott mocorog, jön a zuhany. Egyből megértik, hogy persona non grata.

2019. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

"Eledel nélkül akár hetekig is élhet egy macska, de vízre/folyadékra mindenképpen szüksége van. Nem tudom pontosan megmondani, de egy hét folyadék nélkül már egész biztos súlyos következményekkel jár!"

[link]

Most random embereknek higgyek vagy egy állatorvosnak, nehéz kérdés.


A zsírmáj sokkal érdekesebb, 3-4 napi éhezéstől már kialakulhat, ha a macska el volt hízva előtte. [link]


Egyáltalán nem terveztem ennyire hosszú időt, max 1 napot, ami veszélytelen. A logika annyi mögötte, hogy energiát veszít egy nap éhezéssel, és a legtöbb ragadozónál elég mély ösztön van arra, hogy spóroljanak az energiával. Pl a gepárd abbahagyja az üldözést, ha túl nagy erőfeszítésbe kerülne, mert amit gyorsan befal mielőtt megjelennek a hiénák nem elég, hogy pótolja a vadászatra fordított energiát.


A locsolás amúgy nekem is szimpatikusabb, egyszerűbb, gyorsabb, hatásosabb. Az egyedüli hátránya, hogy télen meg is betegedhet, ha ráfagy a jeges víz. Egyelőre megpróbálom a homokozót, aztán ha nem válik be, akkor marad a csapda.

2019. jún. 15. 02:43
 30/33 anonim ***** válasza:

"Arra gondoltam, hogy élve fogó csapdával esetleg néhány nap koplalás után elkerülnék a kertemet a macskák."


Itt nem egy napot írtál, 3 nap pedig elég egy vaskosabb macskának ahhoz, hogy károsodjon a mája.

2019. jún. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!