Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azzal nem néznek hülyének...

Azzal nem néznek hülyének ugye, hogy felnőtt macskákat viszek oltatni, mert eddig nem kaptak?

Figyelt kérdés

Szüleim macskái. Ivartalanítva vannak, vagyis egyik még nem, azt is szeretném. Plusz ugye semmilyen oltásokat nem kaptak eddig, mondjuk betegek sem voltak. Mindent érdemes beadatni nekik? Kijárósak.

Féreghajtva voltak, plusz élősködő írtás.


Olyan válaszokat nem kérek, hogy felelőtlen meg hasonlók. Most lett pénzem rá.


Chipet érdemes beléjük rakatni? Vagy feleslegs pénzkidobás?


Ugyanitt: bolhairtó nyakörvet érdemes? Vagy beleakad valamibe, ugyanis kijárósak? Ez halál komoly. Vagy elviseli a macska egyáltalán?


Köszi.


2019. jún. 13. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Elvileg nem kéne, hogy hülyének nézzenek, de nekem a 100%-ig benti macskáimnál, akik amúgy csak 1 évesek voltak, amikor elsőnek oltattuk Őket, akkor az aszisztens tartott egy előadást lekezelő stílusban arról, hogy miért vagyok felelőtlen...

Illetve a doki azt állította, hogy az oltások kötelezőek benti macskáknál is és utalt rá, hogy ez állatvédelmi törvény és bajom lehet belőle, ha nem tartom be, ami mint azóta megtudtan nettó hazugság volt!

2019. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
85%
Nem. Kombináltat érdemes nekik adatni, ezt majd a doki elmondja hogy melyikben milyen betegségek elleni vakcina van. A bolhariasztó nyakörv általában biztonsági záras vagy van benne gumis rész, nem tud vele felakadni a macsek. Pár nap alatt meg is szokják. De rakhatsz rájuk spot-ont is. Chipet akkor érdemes ha olyan helyen laksz ahol le is olvassák. Pl. egy városban ahol ez alap, ott megéri de egy faluban ahol eszébe se jut senkinek egy talált macskában chipet olvastatni, szerintem nem kell feltétlenül. Pl. anyáméknál van macskánk, oltásai stb. vannak de chipet hiába tennének bele, itt az emberek még a kutyákba sem mindig tesznek, emiatt eszükbe sem jutna hogy egy talált állatban chipet olvastassanak. De majd ha nekem itt városon lesznek macskáim, biztosan rakatok beléjük.
2019. jún. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"ez állatvédelmi törvény és bajom lehet belőle, ha nem tartom be, ami mint azóta megtudtan nettó hazugság volt!"


Az hát. Macskánál nincs kötelező oltás, csak ajánlott... Jó nagy idióta. Az oké, hogy elmondja, hogy kellett volna, meg mennyire hasznos... De az nonszensz, hogy megfenyeget, hogy bajod isnlehet belőle. Mit feljelent? xD


Spotont kaptak, csak nem ifen hatásos mostanában.

Nyakörv azértnis, mert egyben ellátná a nyakörv szerepét is, de ha baja lehet belőle, meg emiatt meghalhat, akkor nem érné meg... Pont ez a cél, hogy sokáig éljenek, mert szeretjük őket.


Igen, falu. Gondolom meg sem néznék, az tuti.

2019. jún. 13. 17:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk utazás miatt 4 évesen kellett oltatni őket. Előtte nem voltak, mert laksban tartott macskánál nem láttuk értelmét feleslegesen felzaklatni őket, ráadásul az egyikük minden szarra allergiás, az oltástól is mindig végighányja az éjszakát. Minket azért nézett hülyének a doki, hogy azóta is visszük őket az évesre - mert minek -, szóval orvosa válogatja.

Bolhanyakörvet én erősen ellenzem. A kényes macskára raktuk egyszer, mert kiírthatatlan bolhái voltak, kihullott alatta a szőre és gennyes, sebes lett. Alig bírta a doki rendbe hozni.

2019. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is 1000% benti macskánk van, de mivel érintkezhet a nagyim kinti macskáival (akik nem oltottak) az állatorvos javasolta az oltást. 3-4 hós kora óta oltva van kombival és veszettség ellenivel
2019. jún. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális, nem néz hülyének.

Kombinált oltás kell, igen, érdemes.

A chipet döntsd el - nem valószínű, hogy leolvassák, de elképzelhető, hogy ha kiraktok "elveszett - keressük" hirdetéseket, akkor ha megkerül, számíthat + "lopás" ellen is jó lehet - végülis nem nagy költség, de falun, macskában nem nagyon oszt vagy szoroz.

Én a spot-on híve vagyok, inkább márkát válts! Nekünk a Frontline Combó vált be. Nem nagy az esély, hogy baja lesz a nyakörv miatt (fennakad), de ha mégsem old ki az a vacak, amikor kellene... Én inkább nem kockáztatnám.

2019. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!