Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 1 hónap és 2 hetes...

Van egy 1 hónap és 2 hetes kis cicám (bak) ami valószínűleg elkapta a macskanátha vírust nincs pénzem állat orvosra mit tehetek?

Figyelt kérdés
Na szóval az a gond hogy a macskám elkapta a fent említett vírust és a szüleimet nem nagyon érdekli hogy mivan az állatokkal úgy vannak vele hogy majd meggyogyúl, nekem meg nincs pénzem, az lenne a kérdésem hogy állatorvosi nélkül életben tudom tartani és rendbe tudom hozni őt?
2019. jún. 14. 20:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

*antibiotikumot

na :D

2019. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Vagy leküzdi az immunrendszere, vagy nem, és ha nem, akkor megvakulhat, kínok között elpusztul.

Próbáld állatvédők, menhelyek segítségét kérni ahhoz, hogy új gazdát találjanak neki, és addig is kezeljék.

Ha nincs pénz állatorvosra, úgy nem szabad állatot tartani!

2019. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi lett vele? :(
2019. júl. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Valakinek hátha ez a segítségére lesz.



Az utcán találtunk egy kiscicat ( mostmar másfél éves ivartalanított szépséges cica ❤) nagyon soványan hoztuk be -5 fokbol 1 heti teljesen rendben volt nagyjából felhizlaltuk... Utána jöttek a gondok...



Eleinte csak tusszogott


Utána már az orra is folyt 2 nap mulvan bedugult.. Utána csipasodott a szeme szegények... A fránya macskanatha..



Sajnos akkor nekünk sem voltak fényesek a körülmények,nem volt pénzünk allatorvosra...


Viszont valami megoldást találni kellett hogy megtudjuk menteni a kiscicat...


Sok sok olvasgatas után találtam egy blogot..



●1 szem Augmenti


●1db wick mentol zselé


●1 db nasivin orrspray


●berescsepp


●kamilla tea


● hazi tyukhusleves leve, répa krumpli karalábé pepesitve ( ha megeszi a cica a zoldseget, nekünk makunk volt mert megette és azóta is "koveteli"😁)



■ az augmentint 8 egyenlő részre felkell darabolni nagyon pici vízben feloldani 1 db-ot (azért pici vízbe hogy egy fecskendovel tudd megitatni vele mert nem igazán tolerálja a gyogyszet)


8 napon keresztül mindennap nagyjából ugyanabban az időben itasd meg vele a kis darab augmentint.


■2 naponta egy fecskendő langyos kamilla tea bele 3-4 csepp Berescsepp.


■ a wick mentolos zselét naponta legalább 5x az orra alá tenni legalább 2 percig ( nem biztos hogy jól fogja viselni) utána orrspray fújni neki azt is naponta 5x.


Érdemes:


Reggel 6-kor


Délelőtt 9kor


Délután 12kor


Délután 3kor


Délután 6-kor


Este 9-10 óra környékén mielőtt elmenne aludni a cica..


Már a második napon észrelehetett venni a kulonbseget nem volt taknyos a nozija bár még szipogott, nem volt csipas a szeme...


8-ik napra teljesen meggyogyult a cica... azóta is hálás vagyok annak az embernek aki írta ezt a blogot..



Azóta minden rendben a cicaval a mi anyagi helyzetünk is rendbe jött ivartalanitva,oltva, fereghajtva.. egészséges Szép nagy cica 😻

2019. aug. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!