Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féreghajtó tablettát macskának...

Féreghajtó tablettát macskának hogyan adjátok?

Figyelt kérdés
Apróra törve, ételbe keverve nem akarja megenni, biztos érzi a keserű ízét. Rakjam egészben az ételébe vagy ne törjem túl apróra? Ti hogy etetitek meg vele? Van jobb módszer féreghajtásra pl. csepp formátum?

2019. jún. 17. 17:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Szóval, ha jól értem, ezt kéne tennem a tabletta esetében:

- megfogom a grabancát

- kicsit felemelem a fejét, ekkor kinyitja a száját

- berakom egészben a tablettát a fenevad szájának mélyére

- fújok az orrára, hogy reflexszerűen nyeljen


Hú, ezt én nem bírnám, az egyik macskámat sajnálnám, örökre elveszteném a bizalmát, a másik meg már így is egy imádnivaló vadállat, szerintem védőfelszereléssel lenne esélyes ez a művelet. Inkább rákérdezek a pasztára, addig meg megpróbálom apróbb darabokban, de nem túlzottam széttörve berakni a kajába. Azt vettem észre, ha túlzottan szét van porítva, akkor jobban megérzik az ízét.

2019. jún. 18. 11:18
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség amit írtál. Ettől nem fog benned kevésbé bízni. Amikor beteg volt a macskám is így adtam neki gyógyszert és nem utált miatta. Lenyelte és dorombolt tovább üeg simiztem. Nincs ebbe semmi nem kínzás hanem egyszerű megoldás. De akkor kínlódj vele nekünk teljesen mindegy.
2019. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#12 Nyugi. Nem mondtam, hogy kínzás, csak én nem bírnám, de aki ezt kivitelezni tudja, az ügyes. Felesleges ezen befeszülni.
2019. jún. 18. 13:16
 14/16 anonim ***** válasza:

Én úgy adom be nekik mint ahogy az állatorvos csinálja.Van amelyiknek nagyon könnyű, kinyitom a száját, beteszem a torka közelébe, becsuk, nyel és kész.Van amelyiknek nehezebb, nála csak a nyakbőr hátrahúzós dolog jön be, de ezt gyorsan kell, 1 pillanat az egész, másképp 4 lábbal felkarmol a kezemre.

Vagy vegyél pasztát, vagy állatorvos beadja neki.

2019. jún. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Bármibe rakom a tablettát, nem eszi meg, így marad az a módszer, hogy a párom fogja, én óvatosan kinyitom a száját, beteszem a szájába és csukva tartom a száját, amíg le nem nyeli.
2019. jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az nem jó, amit írtam? (7. vagyok).

Van az mém a neten, hogy hogyan adj be macskának tablettát. Nekem kb. ilyen élmény volt a kölyök macskával. Megértelek kérdező :))

Lehet nektek a paszta lesz jó.

2019. jún. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!