Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz, hogy ha a macska csak...

Igaz, hogy ha a macska csak száraz tápot kap és az mindig előtte van, akkor csak annyit fog enni, amennyi életben tartja?

Figyelt kérdés
Mert ráun, vagy nem tudom, azt mondták nekem, hpgy adjak mellé minimum reggel-este vmi más ételt is, akkor jól fog enni, a tápot is jobban fogja enni.
2019. jún. 18. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Ami beléje fér... Nem csak minimálisat fog. Nyilván, nem fogja agyon enni magát..


Viszint az enyém egyszer mozdulni se bír, tannyit evett...


Illetve most már annyi esze van, hogy nem eszi meg azt a tápot, ami pár órája ki van öntve, hanem követeli és magyarázza, hogy frisset steretne a zacskóból. Nagyon okos.


Már csak azért nem hagynék nagyobb mennyiséget kiöntve.

2019. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Macskatol függ. Az egyik macskàm egy éjszaka leverte a tápos zacskòt és hányásig zabàlta.

Másik macskàm mindig annyit eszik, amennyi jól esik neki, ott hagyja a tálkában ami nem kell.

Szerintem egy jó minőségű táp elég. A nedves tápok a fogaiknak és az emésztésüknek nem mindig jó.

Én nasi szerűen adok, pár hetente.

De elvileg elég a száraz

2019. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én macskám mindig este kap egy tàl száraz kaját vagy egy alu tasakosat.

Az alu tasakosat megeszi mindig egyszerre, a szárazat is néha. Azután mikor jól lakik elmegy és később viszajön ha éhes

2019. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mieink esténként kapnak nedveset, de csak amolyan nasinént, szóval egy kis konzervet (70g) sztok el két cica közt.

A táp egész nap kint van előttük, de nem korlàtlanul, testtömeg szerint kimérve, napi kétszerre elosztva, reggel-este kapják. Ha megeszik, nincs új a kövi étkezésig, de ha meghagyják, nem veszem el.

Az egyik macskánk olyan, hogy csak falatozik. Pàr falat, majd egy óra múlva megint. A másik macska eleinte olyan volt, hogy addig zabált, amíg kaját látott, most már megtanulta ő is, hogy nem éheztetjük, így (bár egyszerre ő sokkal többet eszik, mint a másik), nem zabál, ha jóllakik, otthagyja a maradékot.


A macska alapvetően olyan, hogy sokszor eszik keveset. A vadonban is, ha egérre vadászik, sok próbálkozásból jön össze néhány egér, de az sem egyszerre ugye. Szóval sokszor eszik keveset. Erre van berendezkedve az emésztése.

Emiatt én nem tartom jónak azt a fajta etetést, hogy napi X alkalommal, ha eszik eszik, ha nem akkor nem. Ez kutyánál jó, cicánál felesleges - kivételes eseteket kivéve, speckó táp vagy zabálós macska esetén.

2019. jún. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak a szárazat szereti. Mindig kint van a kaja, annyit eszik, amennyi jól esik neki. Sokszor szokott keveset. Korábbi is ilyen volt. Kutyának nem szabad kint hagyni, többször adni, mert megesznek mindent. Macskák vadásznak is, sok mindent fogott már, egeret, madarat, vakondot, bogarakat 😊
2019. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk folyamatosan tele van a tálkája szárazzal, nincs oda egyik szárazkajáért sem annyira, mellé néha kap zacskóskaját, cicajutalomfalatot vagy ma pl grillcsirkefalatokat.


Szerintem macskafüggő, vannak nagyon bezabálós macskák és vannak akik nem olyanok..

2019. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Macskafüggő. Nálunk csak reggel kapnak tápot, mert ha egész nap kint van, akkor a nőstényem addig eszik amíg ki nem pukkad, a kandúr meg éhen halna mellette.


Este kapnak megint enni, akkor is külön, mert a kandúr elnyammog rajta fél órát, a másik meg hányásik eszik (inkább zabál), szóval ez nálunk nem jött be. :D

2019. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!