Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska örökbefogadására...

Macska örökbefogadására készülve szeretnék tanácsokat kérni gyakorlott (tapasztalt) állattartóktól. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A cica nőstény, a fiatal- és középkora határán van, játékos, szobatiszta, még nincsen ivartalanítva (de mindenképpen lesz). Új környezetben (tehát nálam) előfordulhat(?), hogy újra szobatisztaságra kell majd nevelnem, ehhez szeretnék elsősorban bevált praktikákat kérni.

Mi az, amire az első napokban, hetekben mindenképpen figyeljek oda? Hogyan könnyíthetném meg mindannyiunk számára az új helyzetbe való minél hamarabbi beszoktatást? Mindenekelőtt higiéniai, szobatisztasági tippeket szeretnék kérni (akár termékek ajánlásával - milyen almot érdemes venni, hová érdemes tenni az alomtálcát, stb.), de bármilyen ötletet nagyon szívesen olvasok a témában. Rajta kívül más állatom nincsen/nem lesz.

Köszönöm mindenkinek előre is!



2019. jún. 22. 13:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kérj egy zacsiban kakit a cicával együtt, és tedd az alomba, akkor tudni fogja, hogy hova kell végeznie a dolgát.
2019. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Evolúciós okai vannak annak, hogy nem szeretnek a macskafélék közvetlenül az étel mellett inni. A lehető legtisztább vizet preferálják, ha közel van az ételhez a víz, bármi belekerülhet és ezt nem szeretik. Ez pl. oroszlánoknál is megfigyelhető. Persze minden macska más, az enyém simán beleiszik abba a vízbe, ami főzés után az edényben áll, hogy ázzon...
2019. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

15:18 Köszi a választ, ha szükséges, kipróbálom a módszert.

17:30 Erről még nem is hallottam :) de teljesen logikus. Köszi!

Ment a zöld kezecske mindkettőtöknek.


Újabb kérdésem az lenne, hogy kanapét, illetve nagyobb szekrények lábait milyen módszerrel véditek meg a szétkarmolástól? Azt olvastam, hogy székek és asztal lábait érdemes körbetekerni, de a fenti két esetre fix megoldásom még nincsen. Esetleg ötletek ezzel kapcsolatban? :)

2019. jún. 27. 13:04
 14/21 anonim ***** válasza:
Én a kanapét úgy védem meg, hogy rohadt olcsó volt, ezért nem érdekel, ha tönkreteszi. De meglepő módon nagyon strapabíró.
2019. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak: köszönöm neked is, ment a zöld kezecske. Itt olyan bútorok vannak, amiket per pillanat nem tudok lecserélni. Arra gondoltam, hogy huzatot húznék rá, persze ez nem 100%-os védelem, mégis könnyebb lesz így takarítani a berendezéseket. :)

Még lennének kérdéseim:

1.) Ti milyen eszközökkel, termékekkel takarítotok a cicátok után? Házilag készített megoldások is érdekelnek. :)

2.) Van néhány cipős doboz itthon, amiből szeretnék egyszerű játékot barkácsolni a cicának. Van ötletetek (azon kívül, hogy vegyem le a tetejét, ő meg majd belefekszik, aztán kész :D )?

3.) Mennyi az a maximum idő, amíg magára lehet hagyni egy cicát anélkül, hogy bármi baja lehetne (munka, nyaralás, stb. okán)?

2019. jún. 29. 11:48
 16/21 anonim ***** válasza:

Szúnyoghálós ablak nem biztonságos.Még kell rá macskaháló is.Az elveszett-talált állatok oldal tele van szúnyoghálót eltépő, és így megszökő cicával.

Szobába, konyhába én se tennék alomtálcát.Hiába takarítod rendszeresen, szaga van.Viszont nekem vannak zárt cica WC-k,nagyon szuper.Egynek levettem a lengő ajtaját, mert 2 cica nem mer belemenni miatta,ők ebbe járnak.Még így is jobb, nem kaparják ki az almot.

A szilikátost nem mindegyik fogadja el.Kis csomaggal vegyél először, mert drága, ha mégse jön be.

A Lidl-es macskakajával nem értek egyet.Változatosan etesd.Könnyen megun egy kaját, de ha váltogatod neki akkor nem unja meg.

Macska ragadozó, húsevő állat.Nem elég neki a táp meg konzerv.Házi koszt nem jó neki, a só, fűszer a veséjét tönkre teszi.

Nyers friss csirkehúsok, más húsok is főzve,magas hústartalmú konzerv,jó minőségű táp mellé.

Amúgy ha ennyire felelősen gondolkodol, mindenre rá fogsz jönni magadtól, figyeled a reagálását, és mivel szereted, jót akarsz neki.

Nekem 11 mentett cicám van

2019. jún. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves 11:57-es hozzászóló!


Köszönöm a tanácsokat :) A szúnyogháló+macskaháló kombó lesz a nyerő, azt hiszem, bár azt nem tudom, hogyan kell felapplikálni a macskahálót (?). Van-e olyan megoldás, amihez nem kell szöget beverni az ablakkeretbe?

Házi kosztot fűszeres formában nem adnék neki, viszont amennyiben vevő rá, némi csirkehúst főve szívesen, illetve zöldségeket, amikről hallottam, hogy nagyon szereti.

Mindenképpen zárt cica wc-ben gondolkozom, remélem, ha ahhoz nem is szokott még hozzá, sikerül elérnem, hogy szívesen használja. Azt se a szobába helyezzem el?

Köszönöm az utolsó előtti mondatodat is, igazán jól esett :) Szeretnék felkészülni, amire csak lehetséges, hogy jól kezeljem a kialakuló helyzeteket, és jó életünk legyen együtt is. A szobatisztaság, a higiénia és az, hogy biztonságban érezhesse itt magát, a legfontosabb számomra jelenleg, ezért kérdezek / kutakodok a témában ennyit.

Ment a zöld kezecske, köszönöm :)

2019. jún. 29. 12:37
 18/21 anonim ***** válasza:
Mi sok dobozból többszintes labirintust építettünk a cicánknak, egymás mellé/fölé ragasztottuk őket és lyukakat vágtunk rá, hogy át tudjon menni egyikből a másikba. Imádja. :)
2019. jún. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Már mindent leírtak, úgyhogy csak erősíteném az ötödik kommentelő tápválasztásait. A Purizon nagyon jó, a kutyámat azzal etetem. Mindenképp gabonamentes, kukoricamentes és magas hústartalmú legyen a kajcsi. Whiskas meg hasonló sima boltokban kapható kaják nem jók. A legjobb, ha interneten vásárolsz. Zooplus-on rendelek, mert ott lehet kapni csak Purizont meg hasonló jó kajákat és ott találtam eddig legolcsóbban mindent. Petissimo kissé drága és nincs ott jó minőségü táp, max konzerv de mint írtam drágábban. Sok szerencsét és jó egészséget kívánok a cicusnak.
2019. jún. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Egyébként a nyers hústól nem lesz baja a cicának. Rengeteg ember kizárólag nyersen eteti a kutyát-macskát. Ha csak húsról van szó akkor inkább nyersen add úgy legalább marad is benne vitamin. A macskák eleve megeszik az egeret meg galambot meg mindenfélét, amihez kedvük van, szóval már csak ebből kiindulva is nem lesz baja. A csontos húsok meg eleve nyersen a jók, mert a főzés során megszilárdul és komoly bajokat okozhat az állatnak. Csontoknál mindneképp figyelni kell az állatot, nehogy beakadjon a fogába vagy megakadjon a nyelőcsövében. Egyébként a macska áll legközelebb az őséhez a háziasítás során, úgyhogy ragadozóhoz híven még egy érv, ami a nyers hús mellett szól.
2019. jún. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!