Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy macskát egészen pici...

Ha egy macskát egészen pici kora óta hordanak sétálni, felnőttként majd lehet sétáltatni mint egy kutyát?

Figyelt kérdés
2019. júl. 2. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

szerintem nem

ritka az olyan macska amelyiket lehet sétáltatni

max ha nagyon nyugis helyen laksz



amúgy meg mi van, ha összetalálkoztok pár kóbor kutyával az utcán, és nekimennek?

vagy jön egy motoros, rohadt hangosan, és halálra rémül/bevadul?

2019. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
A karthauzi fajta állítólag sétáltatható, és biztosan vannak ezen a fajtán kívül is macsekok, akik ezt akceptálják, de a többség nem sétáltatható.
2019. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Mi panelban lakunk és a felnőtt cicáimat megtanitottam pórázon, de csakis olyan helyen ahol nincsenek kutyák. Ha megyünk felura akkor visszük őket is és ott setaltatjuk oket.

Nagy türelem kell hozzá, de meglehet tanítani. Persze ez cica függő, de azt tudnod kell, hogy sosem fog menni úgy mint egy kutyával.

Ha szeretnéd és kapható rá egy cica meg te is akkor megprobalhatod, de csak fokozatosan és sok türelemmel, de így sem garancia, hogy működni fog. Minden cica más.

Mindenki nevetségesnek tartotta és tartja mikor mondom, de semmi sem lehetetlen. Valamelyest a cica is tanítható.

2019. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Ez cicafüggő. Az enyéimet megszoktattam és ha kedvük van még élvezik is. Persze kell egy biztonságos hely ahol nem támadhat rá kutya és nincs túl sok olyan inger amitől megijedhet. A macska nem kutya ezért soha nem fog csak úgy sétálni melletted mint egy kutya. Van amelyik soha nem szokja meg és ha mégis sok türelem amíg megtanítod. Ha az elején akár egyszer is lesz egy rossz tapasztalata ezzel kapcsolatba vagy löttek az egésznek vagy kezdheted előlről. Egy cica ha egyszer megijed valamitől azt észben tartja és kerűlni fogja az adott helyzetet.
2019. júl. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Budapest, Baross-téren láttam pórázon macskát a járókelők között. Rómában egy nagy maine coon-t vitt valaki a vállán utcán. Egy volt kollégám szintén pórázon járatja a macskáját, ő viszi magával mindennap a munkahelyére is (egyetemen tanít), és ha az intézményen belül megy valahová, sokszor oda is viszi magával. Rendkívűl nyugodt macska. Az enyémekkel nem lehetne ilyet csinálni.
nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!