Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért vesznek állatokat...

Tevenyereggyarto kérdése:

Miért vesznek állatokat ajándékba?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam ,hogy xy AJÁNDÉKBA kapott élő halat (pl: aranyhalat), húsvétra nyuszit ilyesmik de úgy ,hogy lófingnyit se tud a tartásukról (és ezzel valószínűleg az ajándékozó is tisztában van) aztán persze csodálkoznak ha megdöglik szerencsétlen. Ezt tetőzi az amikor még okoskodni próbál ,hogy “hát pedig szerintem jó lesz 10 liter ennek az egy halnak nem kell neki 200 liter + társak, amúgy is ismerősömnél is jól élnek egy 20 literesbem már 2 éve”.


Nektek mi a véleményetek ? Vagy volt ilyen “élményetek” ?



2019. ápr. 27. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Mert felelőtlenek. Egy ismerős kislány nyuszit kapott az okos barátjától húsvétra. Az apja kjrakta a fiatalembert nyulastól, hogy majd csak akkor jöjjön, ha visszavitte a nyulat, ahonnan hozta. Nincs állatuk és ezután sem akarnak.
2019. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Gyerekkoromban ajándékba kaptam egy születésnapi zsúron 2 guppit egy osztálytársamtól. Előtte soha nem volt halunk. Így utólag csodálom, hogy a szüleim nem ba...szták ki a csajt a halakkal együtt. De ez még hagyján, azt viszont elképzelni sem tudom, hogy ajándékozhat valaki kutyát, macskát, nyulat. Hiszen túl a felelősségen és a hozzáértésen, meg hogy egyáltalán vágyik-e rá a megajándékozott, ezek évekre-évtizedekre szóló kapcsolatok, ahol az az ideális, ha ember és állat részéről is "szerelem van első látásra". Soha nem vennék magamhoz egy olyan állatot, bármennyire is tetszene, amelyiken azt látom, hogy én nem vagyok neki szimpatikus.
2019. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem én ,hogy nagy az Isten állatkertje de ,hogy annyi felelőségtudat ne legyen valakiben ,hogy élőlényt csak úgy nem ajándékozunk .... A minap körbenéztem az akvarisztikás kérdések közt s szinte minden második ilyen. Én ha egy szaros virágot kapok akkor még annak is lelkesen utánanézek ,hogy mit igényel, mennyi fényt, mennyi vizet stb. Azokat legalább utólag is simán életben lehet tartani na de állatot ? Csak úgy ajándékba ? Persze aztán pár hét s jön a “nem kell”, “meguntam” stb ....
2019. ápr. 27. 16:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém kapott EGY párnapos tengerimalacot születésnapjára, talán első általános osztályos lehetett akkor. Én elkezdtem utánanézni a neten, másnap visszavittük, mert folyamatosan sírt szegény (a malacka). Ne tudd meg... mai napig élénken emlékszem, hogy egy kb 30x60 cm-s terráriumban voltak (ami félig volt töltve szalmával) 3 felnőtt és 5 kicsi tengerimalac.

Szerintem borzasztó felelőtlenség ilyet tenni. Égnek állt a hajam, mikor olvastam jófogáson november-decemberben, hogy xy fajta kiskutya karácsonyi ajándéknak, szerezzen örömet a gyermekének. Meg legjobb karácsonyi, születésnapi ajándék. Ááh...

2019. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az a terrárium a felnőt és kicsi tengerimalacokkal egy kereskedésben volt ? Mármint nem valaki úgy tartotta őket hanem csak kereskedésben voltak úgy ? Mert az még nem baj, ugyanis ott csak ideiglenesen tárolják s nem pedig tartják az állatokat. Bírom mikor valaki halakkal jön ,hogy “de a boltban is van 30 hal 20 literben az miért nem baj ?”.
2019. ápr. 27. 17:18
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb válasz erre az, hogy azért, mert tárgyként tekintenek rájuk. Nem is a felelőtlenség (ha érdekelné őket felelőtlenség lenne, de kicsit se érdekli őket sajnos), hanem az, hogy tényleg egy darab valamit látnak bennük. Egy darab ajándékot, mintha egy szál virág lenne amit vázába raksz és elvan. Nagyon szomorú. Én egyféleképpen tudom elképzelni az állat ajándékozását, ha pl én szülinapomra "kérek" mondjuk egy kutyát, ami úgy néz ki, hogy közösen kiválasztjuk a tenyésztőt/menhelyt, előre rákészülünk, megszervezzük, előkészítünk mindent, és mondjuk az "ajándékozó" állja a kiskutya költségeit beszerzéskor. Csak és kizárólag ilyen formában szabadna ennek történnie, nem úgy, hogy valaki beállít váratlanul egy állattal.
2019. ápr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mert nem érdekli őket. Nem érdekli őket, hogy egyébként mennyi energia és pénz egy állatot gondozni alapjáraton. Ha pedig beteg lesz, akkor még több.

Én imádom az állatokat, legfőképpen a kutyákat. De nagyon dühös lennék ha valaki egy kutyát adna ajándékba. Vagy bármilyen más állatot igazából. Ha valaki tart állatot, az azért tart, mert neki belefér időben és anyagilag is. Ha meg valaki nem, annak is meg van az oka, és ezt tisztelni kell. Meg oké, ha például te kérsz szülinapodra egy állatot, és együtt válasszátok ki, akkor oké. De így nagyon nem oké, és nem tudom mi van azoknak a fejében, akik tényleg egy élőlényt ajándékoznak. Ha én például kapnék egy kutyát (most mindig a kutyával jövök fel, mert hozzám ők vannak a legközelebb, de ez tényleg lényegtelen), nem lenne szívem odaadni másnak. Mármint félnék, hogy rossz helye lesz másnál, vagy ha menhelyre kerül. Viszont a megtartás is nehézkes lenne. Szóval végül az állat és a gazdi is megsínyli, és ezt egyikőjük sem érdemli meg.

2019. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es válaszoló vagyok:


Illetve ha tudom, hogy valaki szeretne pl. egy hörcsögöt vagy egy nyuszit, akkor sem kerekedek fel és veszek neki egyet ajándékba. Akkor inkább pénzt adok neki. Sokaknak meg van, hogy milyen fajtájút szeretne. És a fajta kiválasztásától/szimpatikus egyed kiválasztásától szerintem nem foszthatod meg a gazdit, hisz ő fogja élete végéig gondozni.

2019. ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mert tárgyként kezelik és/vagy fel sem fogják, mekkora anyagi terhet, felelősséget akasztanak a megajándékozott nyakába.

Pont ma írtam ki ezzel kapcsolatban kérdést a kutyás topikba. Hiába mondom hogy NEM szeretnék kutyát, időről időre felmerül, hogy de igenis vesz nekem valaki mert milyen jo lesz, lehet simogatni meg minden. Aha. Igen. De sétáltatni, etetni, nevelni is kell ám, és erre most pont nincs kapacitásom. De ez a primitívebb emberekig nem jut el, mert csak annyit látnak, hogy egy kölyökkutya (macska, nyúl, akármi) aranyos és simogatnivaló. Alapvető problémák vannak az emberek gondolkozásában az állatokkal kapcsolatban sajnos.

2019. ápr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igaz, én is kaptam ajándék állatot rokonoktól, pár halat (elevenszülőket). DE azt se csak úgy kitalálták. Pár éve aktívan foglalkozok akvarisztikával s van is egy 100 literes vegyes aksim, szóval nem légből kapott ötlet volt.


6# Teljesen igazad van. Akkor már vagy anyagilag segítsen az állat beszerzésében vagy sehogy de ez a “jaj de cuki Petike biztos örülne neki” felfogás nagyon rossz. Annál már csak az rosszabb ha megtartja az állatot de leszarja ,hogy mi van vele, mit igényel s nem foglalkozik vele megfelelően

2019. ápr. 27. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!