Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica lakásban, bolhapeték...

Kiscica lakásban, bolhapeték rajta, advocate azokat is kinyírja?

Figyelt kérdés
Ma hoztam egy 10 hetes kiscicát lakásba, a volt gazdi azt mondta le van bolhátlanítva, de itthon láttam hogy vannak benne bolhák, így vettem advocate cseppet, azóta sok bolha kihullott belőle, viszont most vettem észre hogy dugig van ilyen kis fehér pontokkal, gondolom bolhapete...nagyszerű! Próbáltam kifésülni, de nem lehet itthoni fésűvel, viszont nem tudom az advocate azokat is megöli-e vagy így most szét fogja szórni a lakásban? Bújik szegény hozzám, amúgy jól van, csak ezt tudva én vagyok kiakadva, mert bezárt már minden ahol vehetnék neki valamit plussz a petékre. Mi lesz, holnap reggelig vagy hat erre is az advocate?

2019. júl. 16. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan csepegtetőt vettél,aminek hosszantartó a hatása,akkor igen,azokat is kinyírja (vagy meggátolja őket a fejlődésben).


Ha a szer hatása lejárt,bolhanyakörvet javaslok.

2019. júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Semmit ne vegyél neki

Ez teljesen jó, a bolhák szépen eltűnnek.

2019. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak azért aggódom mert olvastam, hogy ezek a peték pár óra alatt leesnek róla és akkor ezeket itt már szétszórta a lakásban, így azokra már a kiscicára rakott csepp nem hat! Így most jól sejtem, hogy a lakást is le kell fújnom valami szerrel? Egyébiránt pedig ezeket a petéket a szőréből is mihamarabb eltávolítanám (fürösztés pl.), mert gusztustalan, hogy mikor jön fel az ágyba vagy bárhova, ezek potyognak ki belőle. Szóval én elsősorban a BOLHAPETÉK miatt aggódom, amiket jelenleg is szór szét..
2019. júl. 17. 07:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy lebolhásodik a lakás.

De én azt tapasztaltam, ha akármennyire is bolhás egy állatt, ha hamar kezelve van N terjed szét.

Rengeteg bolhás atkás, ferges állatot fogadtam, már be.

Persze egyből megkapták a kezelést, de egy bolha nincs a lakásba.

És kismacskat sosem engedtem ki.


Viszont nálam szőnyeg sincs,és állandóan takarítok.


Próbáld meg azt, hogy egy hétig, a kismacskat , ejjelre a fürdőbe zárd be.

Ahol nincs szőnyeg.

Akkor tényleg nem kell félned semmitől.

2019. júl. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is. Egyébként azért aggódom ennyire, mert nagyszüleimnél rengeteget tartózkodtam anno falun, voltak persze bolhás kiscicáik is, de én ennyi petével soha meg egyáltalán petével sem nagyon találkoztam. A lelki szemeim előtt meg ez úgy forog le, hogy ami a cicán van pete azt kinyírja az advocate, de ami leesett azóta róla, azok meg majd kikelnek itt a lakásban :/
2019. júl. 17. 09:25
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és ezért gondolkozom a kiscica mai fürdetésében is, csak nem tudom hogy ezeket a ragaszkodó petéket azzal el tudnám e távolítani a szőréből..
2019. júl. 17. 09:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy csepp után egyből lehet furdetni?
2019. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Voltam állatgyógyszertárban, azt mondták, hogy igen, a peték ki fognak kelni a lakásban, úgyhogy inkább ne fürdessem meg, nehogy elmenjen az advocate hatása. Így ha kikelnek a dögök, rámennek a macskàra és kinyírja őket a csepp. De ez így akkor is undorító, hogy itt várjak semmit se téve, hogy a bolha majd rámenjen a macskára..Néztem lakásba bolhasprayt, de azt mondták az lehet veszélyes macskára is, ilyet! Most bolhafésűvel próbáltam kiszedni a petéket, nem sok sikerrel, kiakasztó egy helyzet és nem jutok előrébb :(
2019. júl. 17. 14:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Insecdicite2000.


Ezt vegyél. Akkor 100% a védelem.:)

Mindent fujj be vele.

2019. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A bolhapeték ellen porszívózz.
2019. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!