Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik régóta kettesben éltek EGY cicàjukkal, nagyon szoros a kapcsolatuk, ês hozzàjuk került egy új cica? Hülye kérdés, de.

Figyelt kérdés

17 éve van velem a cicàm, ő volt az első nekem, azóta lett 2 éve egy befogadott, de ő kinti cica, az egy kicsit így màs, bàr akkor is nehéz volt nekem valahol befogadni őt a szívembe. Az idős cicàmmal nagyon bensőséges a kapcsolatunk. Most lehet, hogy egy pici kerülne ide, de ő màr bentre, így attól félek, hogy valahol megvàltozna a naggyal a kapcsolatom..Hülye kérdés tudom, de még lehet "osztani" a szeretetet?Azt is tudom, hogy talàn màr nem sok évünk van hàtra a naggyal, és nem akarom tőle elvenni a figyelmet...

A kinti cicàhoz, ha kimegyek, őt szeretgetem meg, akkor nincsen lekiismeretfurdalàsom, hiszen a bentit nem tudnàm olyankor.

Előre is köszönöm!


2019. júl. 18. 19:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Amikor az első cicám elment, úgy gondoltam, hogy ha befogadnék egy új cicát, azzal megbántanám őt, mert egy másik cicát szeretnék meg nagyon. Aztán mintha direkt úgy hozta volna a sors, amikor eljött az idő, kiderült, hogy az esélyes cicának van egy tesója, akivel kiskora óta együtt jött-ment mindenhova, összetartottak (csak ő visszahúzódóbb és nehéz volt befogni). Akkor úgy éreztem, hogy nem szakíthatom szét őket, így jött mindkettő hozzám. Akkor úgy fogtam fel, hogy az első cicám ezzel üzent nekem és ezzel biztosított engem arról, hogy azért, mert új családtagjaim lesznek, őt még nem felejtem el, és igenis van értelme megosztani a szeretetet, mert abból mindig jut mindenkinek. A másik gondolatom pedig az volt, hogy ha nem a saját érzéseimet nézem, akkor meg rögtön kettő életet mentek meg és két léleknek adok lehetőséget a boldog és biztonságos életre.


Szerintem próbáld meg te is ilyen oldalról megközelíteni a témát. Ha a nagyot nem zavarja más cica társasága, akkor semmi gond nem lesz.

2019. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, még az a màsik fő szempont, hogy a nagy cicàm hogy fogja őt fogadni.

2019. júl. 18. 20:18
 3/16 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, akinek van egy kb. 14 éves cicája, szobacica, egész életében egyedüli cicaként élt. Tavaly betévedt hozzájuk egy kiscica, akit befogadott az ismerősöm, habár tudta, hogy nagyon nehéz eset az idős cicája, félt, hogy majd nagyon nem jönnek ki jól és az idős cica egyészségére is kihat. Nem mondom, hogy legjobb barátok lettek, mert a nagy eleve önző természetű és néha fúj a kicsire, ha már túl sok a játékból. Elviseli a kicsit, de csak tisztességes távolságból. Viszont néha meg együtt alszanak, szóval ki érti őket? :)
2019. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám nem idős, csak egy éves múlt, de gyakorlatilag ő rángatott ki a majdnem depresszióból, úgyhogy a szoros kapcsolat megvan. Nemrég belekezdtem az ideiglenes befogadásba. Az első cicának, aki hozzám került csak egy hétre kerestek sürgősen ideiglenes befogadót. Egy 10 éves kandúr volt, aki 3 hetet állatkórházban töltött mert konkrétan a fél arca leszakadt. Mondhatni szerelem volt első látásra. Két nap után együtt aludt a férjemmel összebújva, velem meg rengeteget játszott a kora ellenére. A cicám fújt rá, nem nyitott felé. Az egy hét letelte után megkérdezték, hogy vállalom-e tovább vagy elkerüljön-e máshoz, én meg a cicám miatt úgy döntöttem kerüljön el. A cicát örökbe fogadták, de azóta is bánom, hogy nem mi tettük. Hiányzik.
2019. júl. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jaj istenem, kb. ez a helyzet nàlam is, hogy nagyon féltem az idős cicàm egészségét, nyugalmàt...:/ Nagyon örülnék, ha jól kijönnének, és igazàból nem csak elviselné őt a nagy, mert az nem lenne neki jó, ha àllandóan ràmàszna, amikor ő nem akar jàtszani, ebben a korban..Mert a pici iszonyat jàtékos.
2019. júl. 18. 20:42
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, vidd el pár órára vagy 1 napra a kicsit hozzátok és meglátod, hogy a nagy hogyan reagál rá. Tény, hogy ha nem fogadja el egyből, attól még lehet, hogy 1-2 hét után összeszoknának, de ha esetleg egyből jóban lennének, akkor te is látnád, hogy odaköltözhet hozzátok.
2019. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hm..ettől is félek én is, hogy hiànyozni fog a kicsi, màr csak azért is, mert tavaly nyàron úgyszintén talàltam egy kicsit, màsfél hetet volt nàlam, aztàn örökbefogadtàk. Elég sokat sírtam utàna.:( Viszont nekem is az idős cicàm a legfontosabb, és csak akkor maradhat a kicsi, ha nem zavarja a nagyot, vagy inkàbb még szeretné is őt. Csak mêg valahogy bennem is elindult, hogy nehogy ne úgy törődjek màr a naggyal, ha a kicsi itt lesz, pl. elviszi a cukiskodàsàval a figyelmet, vagy ilyesmi...
2019. júl. 18. 20:54
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a helyzetben voltam 3 éve. Az én nagy cicám "csak" 16 éves volt ekkor. Sajnos sosem szerették meg egymást, csak elviselték egymást. Viszont annyira megfiatalította a nagycicám, szerintem azért élt még 2,5 évet 🙂 A rosszalkodásai is eltűntek, a válogatást is abbahagyta szóval nagyon jó hatással volt rá. Azóta ő már elment, de a kicsi (aki már nem olyan kicsi) itt van és minden nap látom rajta azokat a dolgokat, amiket az én nagycicámtól lesett el. Ilyenkor olyan büszke vagyok, mert tovább él benne és úgy érzem hogy maradandó hatása volt a drágámnak nemcsak bennem, hanem egy másik élőlényben is, aki remélhetőleg még tovább fogja ezt adni, ha lesz még egy macskám. Nekem rettentő sokat segített a kicsi a nagy elvesztésekor is, nélküle még szörnyűbb lett volna. Túlzás néklül az összeroppanástól mentett meg az, hogy volt egy kis élet akiről gondoskodnom kellett . Szó mi szó, közeli kapcsolat talán nem lesz köztük (utálat vagy féltékenység szerintem csak rövid távon várható max), de én a kiscica mellett döntenék, illetve döntöttem is 🙂
2019. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, itt van màr a kicsit kettő hete, egy külön szobàban elzàrva, csak még nem tudtam őket megmutatni egymàsnak, mert le kell teszteltetni/beoltatni a kicsit, nehogy àtadjon valamit. Nagyon fokozatosan szeretném csinàlni hogy ne legyen nekik stresszes.
2019. júl. 18. 21:01
 10/16 A kérdező kommentje:
Jaj, ez nagyon kedves történet, kicsit könnybe is làbadt a szemem.:) Igen, titkon én is ebben bízom, hogy megfiatalîtja esetleg a nagyot..
2019. júl. 18. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!