Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A meghalt madarak hova tünnek?

A meghalt madarak hova tünnek?

Figyelt kérdés
Értem én hogy lebomlik vagy megeszi valami de ilyen gyorsan? Ha megyünk az utcán akkor nem látunk mindenhol meghalt madarakat. Aztán ha felnézel az égre szinte mindig van galamb. De a földön nincs. Mostanába ez foglalkoztat.

#madár #hiva tünnek
2019. aug. 1. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Gyere Nyíregyházára! Van annyi döglött galamb a fűben, hogy már az élőtől is kezdek undorodni. Pedig MME tag vagyok.


Amúgy beköpi a légy, és megeszik a nyű(légylárva).

2019. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
67%

A természet körforgásából adódóan a kialakult helyzetben amikor meghal egy madár és a földre kerül elkezd bomláni egyes abiotikus tényezők hatására(pl.:hő)...

A másik eset amikor kiszagolva valami ragadozó eszi meg, vagy hurcolja el, esetlegesen elássa.


A 3. opció lehet az emberi beavatkozás is. Ugyan úgy mint a közútakon, mondjuk a városokban is összegyűjtik a meghalt/megdöglött állatok tetemeit. Ennek egyszerű oka van, egy közember is megteszi ezt esztétikai okokból, vagy sajnálatból.


Ezek azonban nem bizonyítják azt, hogy nem láthatunk elhullt madarakat a földön(sajnos én találkozom elég sűrűn velük), de én inkább örülök hogy az égen vannak mint a föld alatt.


A megfogalmalmazás igazán költői kedves kérdező, és egyébként a kérdés is elgondolkoztató lehet. :)

További szép estét!

2019. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
A köztisztaságiak feladata, hogy a madártetemeket is összegyűjtsék.
2019. aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
24%
A köztisztasági alkalmazottak a lakoság és s dögevők eltüntetik.
2019. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!