Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Madarak

A kérdés

A meghalt madarak hova tünnek?

Értem én hogy lebomlik vagy megeszi valami de ilyen gyorsan? Ha megyünk az utcán akkor nem látunk mindenhol meghalt madarakat. Aztán ha felnézel az égre szinte mindig van galamb. De a földön nincs. Mostanába ez foglalkoztat.

Keress kérdéseket hasonló témákban: madár, hiva tünnek

aug. 1. 20:43  Privát üzenet  

A válaszok

Gyere Nyíregyházára! Van annyi döglött galamb a fűben, hogy már az élőtől is kezdek undorodni. Pedig MME tag vagyok.

Amúgy beköpi a légy, és megeszik a nyű(légylárva).

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 1. 20:57 Privát üzenet

A természet körforgásából adódóan a kialakult helyzetben amikor meghal egy madár és a földre kerül elkezd bomláni egyes abiotikus tényezők hatására(pl.:hő)...

A másik eset amikor kiszagolva valami ragadozó eszi meg, vagy hurcolja el, esetlegesen elássa.

A 3. opció lehet az emberi beavatkozás is. Ugyan úgy mint a közútakon, mondjuk a városokban is összegyűjtik a meghalt/megdöglött állatok tetemeit. Ennek egyszerű oka van, egy közember is megteszi ezt esztétikai okokból, vagy sajnálatból.

Ezek azonban nem bizonyítják azt, hogy nem láthatunk elhullt madarakat a földön(sajnos én találkozom elég sűrűn velük), de én inkább örülök hogy az égen vannak mint a föld alatt.

A megfogalmalmazás igazán költői kedves kérdező, és egyébként a kérdés is elgondolkoztató lehet. :)

További szép estét!

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont aug. 1. 21:01 Privát üzenet
A köztisztaságiak feladata, hogy a madártetemeket is összegyűjtsék.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont aug. 2. 07:53 Privát üzenet
A köztisztasági alkalmazottak a lakoság és s dögevők eltüntetik.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont aug. 3. 11:29 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ugye a madarak tudnak repülni. Ès a csirke nem. Akkor ö nem madár hanem állat ugye?
A madáritató alján megjelenő vörös vagy zöld színű moha (? ) okozhat-e valamilyen egészségügyi problémát a vadon élő madarak számára?
A madarak vagy a kígyók vedlenek?
A madarak tudnak hátrafelé repülni? Ha igen akkor miért nem csinálják?
Meghalt 2 kis fiókamadár nálunk. A 3. fiókához nem jön az anyja. Félek hogy meghal. Mit lehet csinálni vele? Hová vigyük, ahol foglalkoznak vele?
Abba fogják hagyni a madarak? Kéne valamit csinálni?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Madarak rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!