Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem akar fürdeni a...

Miért nem akar fürdeni a kacagógerlém?

Figyelt kérdés

Eddig nem is tudtam, hogy a galambok maguktól is fürdenek, csak most olvastam. Eddig csak én fürdettem meg a kezemben. Most ki akartam próbálni, hogy fürdik-e magától, egy lavórba töltöttem kb. 10 centi mély langyos vizet, de ha beleteszem fél tőle és egyből kirepül, magától meg nem megy bele.


Szerintem csak szokatlan neki, mert még életében nem "pancsolt" magától, az anyjától se látta. Hogy tudnám rászoktatni? Ebbe a nyári melegbe jó lenne, ha néha magától is fürdőzne egyet.



Ja és van valakinek kacagógerléje? Lenne még pár kérdésem :)


2010. júl. 15. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem csak volt, most nincs.

javaslom, hogy hagyd előtte a vizet és hagyd magára. szerintem 2-3 óra múlva bele kell mennie. az enyémek mindig fürödtek!

2010. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó, kipróbálom :)



Enni mit adtál neki? Milyen magokat? Valami + vitamint, ásványi anyagot tettél az ételébe/vizébe?

2010. júl. 15. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:

nálunk a terményesnél van ún. galambkeverék, azt adtam nekik meg mindenféle gyümölcsöt, amit többé kevésbé megettek.

Hú, a vitaminra nem nagyon emlékszem, de mintha az ivóvizükbe időnként cseppentettünk volna valamit... ezt már sajnos nem tudom.

De soha nem volt semmi bajuk, szaporodtak is és nagyon szerettem a hangjukat.

Te hol tartod őket? Udvaron, padláson vagy lakásban?

2010. júl. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lakásban tartom, de minden nap kiengedem. Eredetileg ketten voltak, de egyszer rábíztuk valakire őket, amikor elutaztunk és nyitva hagyták a kalitkát és az ablakot is és elrepült az egyikük :( Egy kisgyerek is volt ott, szerintem az nyösztette, azért repült el.



Gyümölcsöt is esznek? Pl. milyen gyümölcsöt? És hogy adtad nekik oda? Apró darabokra vágtad?

2010. júl. 15. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:

és egyedül is kacag? Sajnálom a kirepült madárkát :(


pl. almát, barackot félbevágva letettem és kicsipkedte, amennyi kellett neki, de adhatsz dinnyét is egy kockával, akár egy fél szőlőszemet, bármit, amit képes kicsipkedni. Talán még salátalevelet is adtunk... azt tépkedi.

De ez mind olyan, hogy idő kell hozzá, míg megbarátkozik vele. Nekem először mindentől féltek, eltelik akár 2-3 nap is, szóval ne add fel :)

2010. júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, megpróbálkozok :)



Kacag egyedül is, igen... nem tudsz véletlenül valakit, akinek van hím albínó kacagógerléje? Lehetőleg 9-10 éves, hogy korban is illjen az enyémhez :)


Jól tudom, hogy 20-21 évig él egy kacagógerle?

2010. júl. 15. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, hogy meddig él, nálunk az vetett véget a galambtartásnak, hogy egy reggelre (udvaron voltak tartva) valamilyen állat kb. 20 madarunknak kiszívta a vérét... Itt befejeztük :(

Sajnos tenyésztőt sem tudok, de próbálj venni valamilyen madaras szaklapot, abban biztos találsz eladókat. Nálunk a kerületben egy öreg bácsi tartott galambokat, az Ő korosztálya nem hiszem hogy fent van a neten :)

Sok sikert hozzájuk!

2010. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!