Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jó ha a leendő kanárimat...

Jó ha a leendő kanárimat kézzel nevelem? És ha igen honnan tudnék fiókát szerezni?

Figyelt kérdés
Csináltam már ilyet csak hullámos papagájjal

2020. ápr. 17. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó. Papagájnál sem. A kézzel nevelt egyedek betegesen ragaszkodnak az emberhez, nem fogadnak el fajtársat, ami azt jelenti, hogy 0-24 vele kell lenni, különben belehal a magányba.
2020. ápr. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Törpilla57 ***** válasza:

Bocs, kedves "Válaszadó", de ez egy nagy marhaság. Sok olyan kanári tojó van, amelyik vagy mert túl fiatal és gyakorlatlan, vagy mert lusta(?), nem eteti a fiókáit.Ilyenkor lehet, sőt (ha nem akarjuk, hogy éhen haljon a kis fióka) be kell segíteni a kézzel etetéssel, és a melegen tartással, mert ugye a "mama" test-melege hiányzik. Olyan is van, hogy - főleg ha nem egy napon születnek a fiókák, - a kicsit később születettet elnyomják a nagyobb testvérek és a kicsi nem kap (elég)táplálékot és meghal. Igen, tudom ilyenkor lehet azt mondani, hogy a természet kiválogatja a gyengéket, de egy érző szívű tenyésztő(madártartó) nem bírja elnézni a szenvedését és a kimúlását. Mi ilyenek vagyunk. A kézzel nevelt kismadár aztán utoléri a társait, és semmi gond, szép kifejlett madár lesz belőle. Tehát nem arról van szó, hogy beteg (ez később úgyis is kiderült),és ezért kiválasztódik, hanem egyszerűen nincs "szerencséje" a családdal...

Arról sincs szó, hogy ezután - ahogy a válaszadó írta - élete végéig a nap 24 órájában a gazdinak kellene pátyolgatni a kismadarat. Persze, ha valaki elkezdi etetni, akkor több napig, míg meg nem erősödik naponta óránként, majd 2-3 óránként etetés van(éjjel is)! ezért csak az vállalkozzon rá, akinek ehhez van ideje és kitartása.Amikor megerősödik, akkor vissza lehet tenni a "mamá"-hoz(?), aki jó esetben visszafogadja és eteti. Nekünk is van több ilyen kézzel nevelt kismadarunk (és nyilván ők lettek a kedvencek,a kis harcosok),és "visszatérnek" a vadságukhoz, olyanok lesznek, mint a többi kanári.

Azt azért hadd tegyen hozzá, hogy a (egy igazi!) gazdinak ez az etetés, gondoskodás annyira jó és felemelő érzés, hogy megmenthet egy életet, hogy az el nem mondható! ...de még egyszer hangsúlyozom nagy kitartás, türelem és persze szeretet kell hozzá,különben nem sikerül!

2020. ápr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Törpilla57 ***** válasza:

Kedves "Kérdező"!Bocs, de le kell írnom az alábbiakat:

Bár írod, hogy "csináltam már ilyet csak hullámos papagájjal", még sem tudom értelmezni a kérdésedet: "...honnan tudnék fiókát SZEREZNI?".


Ha ezt úgy érted, ahogy első olvasatra az ember gondolja, akkor kérlek vagy ne tarts madarakat, vagy olvass alaposan utána a kanári-tartásnak. Teljesen leegyszerűsítve: kell egy jó kanári-pár, sok idő, odafigyelés, megfelelő táplálás és tartási körülmények stb. és ha minden "összejön", akkor születnek a fiókák. ...és ha szerencséjük van, akkor addigra egy hozzáértő, igazi gazdijuk is lesz.

Még egyszer bocs, ha csak annyi történt, hogy ilyen félreérthetően fogalmaztad meg a kérdésedet.

2020. ápr. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 Köszi, hogy részletezted. De! 2 módon lehet ezt csinálni. Az egyik, mikor vannak madaraid, de nem etetnek a szülők és besegítessz. A másik, mikor direkt kiszeded a szülők alól és kézzel neveled tovább, nem lát fajtársat, csak embert és full szelíd lesz. Képzeld el azt, mint Mauglinál. Ha állatok közt nevelkedsz, nem tudsz be illeszkedni az emberek közé, idegennek érzed majd és előbb nyírod ki magad, vagy a másik embert, minthogy megbarátkoznál a helyzettel. Fordított esetben ugyan az.
2020. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Törpilla57 ***** válasza:
Elolvastam, de nem értem a 2.variációt. Miért szedném ki a tojó alól a kis fiókát, ha minden rendben van, a mama etet, és melegít! Az utóbbi is fontos -mint már írtam - kell a meleg mama-test a kis fiókának. Csak "azért" nem szedem ki alóla, hogy nekem legyen egy kézhez szokott madaram, ráadásul mint írtad is, szegény egyedül megőrül, a fajtársait meg nem fogadja el. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy eléri azt a kort, amikor már nem kell etetni, mert esetleg már kiskorában - és miattam, mert elszedtem a jól etető, nevelő mamájától - elpusztul... Ilyent egy felelős madarász nem csinál!Nem kísérleti alanyok ők! Aki szereti a madarakat, annak ilyen eszébe sem jut!
2020. ápr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Te lehet, hogy nem csinálnád meg. De sajnos sokan megteszik. Hogy miért? Mert nem a madár érdekeit tartják szem előtt, hanem azt, hogy teljesen kézszelíd legyen és ragaszkodjon az emberhez. Sok embernek nyűg a szülők által nevelt egyedek szelidítése, mert ugye időt igényel, mire elérik a bizalmat. Ezért vesznek kézzel neveltet, mert az kapásból ragaszkodó.
2020. ápr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Törpilla57 ***** válasza:
Elég szörnyű, hogy ilyenek tartanak madarat, vagy bármilyen állatot! Ők is élőlények és nem tehetünk meg velük bármit, ami a kényünk-kedvünk, csak azért mert kiszolgáltatottak nekünk! Inkább örüljünk, hogy annyi örömet okoznak nekünk. Aki szereti az állatokat, az nem tesz ilyent.
2020. ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!