Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nálatok is ennyi károgó varjú...

Nálatok is ennyi károgó varjú van a fővárosban?

Figyelt kérdés

Budapesten élek a 14.keruletben. Mostanában észrevettem, hogy nagyon sok varjú lett a környéken.


Sajnos én nem szeretem őket, iszonyatos hangosan és ronda a karogasuk. Sokszor reggel 5-kor erre ébredünk, csukott ablaknál is. Csapatokban koroznek a házak felett, hatalmas és idegesítő zajjal.


Miért jöttek be a városba? Régen a mezőkön és szántóföldeken voltak, vagy én tudom rosszul?


2020. máj. 11. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

8. kerület szélén dolgozom, asszem múlt hét csütörtökön volt nagy hangzavar tőlük :)


Olyan reggel negyed 8 körül kezdték, jó nagy zajt csaptak, de egész nap káricsáltak az ablak előtt

2020. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen varjúról van szó? Vetési vagy dolmányos?

A dolmányos szürke.

A vetési nemigazán megy be a városokba, maximum télen, és nem ordít. Ha bemegy akkor azért, mert: a földeken lövik, mérgezik:

[link]

A dolmányos azért szaporodott el annyira, mert rengeteget szemetelnek az emberek, van miből megéljen. Belőlük a földeken, falun egyáltalán nincs, csak városokban.

2020. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerintem dolmanyos. Tudjátok mi a vicc, hogy elijeszteni sem lehet őket. Egyszerűen nem ijed meg és nem repül el a tetőről, hiába hadonaszunk... Pld a biciklitarolo teteje nincsen magasan, de onnan se.
2020. máj. 11. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!