Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fecskék ellen mit lehet tenni?

Fecskék ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2 sorház között kb. 15 méteren 40 db fecske került elő a semmiből. (a 2 sorház egymással szemben van). Nos ezen a részen repdesnek, csipognak, 10 percenként jönnek lek@kálni az ablakomat a fecskék. Itt eddig 1 db sem volt. Nem értem hogyan került ide ennyi.

Mit lehetne tenni ellenük?

Hogy tudnám megvédeni az ablakomat, erkélyemet a hívatlan vendégektől?


HÁLÁS köszönetem a válaszolóknak!



2020. jún. 5. 13:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%
Semmit ne tegyél ellenük, örülj nekik.😊
2020. jún. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

5.,6. Nincs rá lehetőségünk. De köszi.

7. Van háló az ablakokon.

8. Hát pedig 1 nap alatt szépen összekakálták az egész ablakomat. A szemben lévő lakók ablakám is vannak alkotások.

2020. jún. 5. 14:37
 13/18 anonim ***** válasza:
77%
2020. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%
Lehet lepiszkítják az erkélyedet, de egyetlen szúnyog, légy, vagy bármilyen rovar nem rohamozza meg a lakásodat. Nem tudom ki hogy van vele, de én inkább takarítok a fecskék után, mint hogy legyek lepják el a konyhámat. A legcsodálatosabb madarak a fecskék.
2020. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
35%
Kiülteted a cirmost az erkélyre, csipognak még egy fél órát, aztán holnaptól másnál fognak építkezni. A szomszéd cirmosa is megteszi, ha saját nincs.
2020. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
69%

Fecskepelenka:

[link]

Én úgy tudom, hogy a madarak, beleértve a fecskék is, függőlegesen, lefel szarnak, nem vízszintesen. Legalábbis a gravitáció törvénye szerint lefele hull.

Tehát ha az ablak fölött vannak, akkor ezzel megoldódna a probléma. DIY is el lehet készíteni.

Eléggé komolyan veszik a fecskefészek-leverést. Eszmei értéke 50000 ft, ha van két szülő és mondjuk 3-4 tojás/fióka, 250-300000ft.

2020. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

8-asnak:” A fecske piszkítani sem szokott az ablakra, ”

Hat,dehogynem szokott,epp az elobb szart az ajtomra. Mehetek takaritani.

Csak azt nem ertem,hol ult,mikor szart. Meg repules kozbe is szarnak ,repul a szar mindenre ra! Az nem eleg,hogy fecskepelenka a feszek ala! Tiszta olyan mar a lepcsohaz! Feszkuk fent van a nagykapu fekett 5 meter magasan, meg postakadak felett is,eselyes,hogy mikor megyek munkaba szepen feloltozve,Akkor szarnak le.

2022. máj. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, írtsatok ki mindent. Csak tévé legyen, mert az nem szarik, meg autó meg beton.

Biztos vagyok benne, hogy meg lehet oldani. Ha jobb ember akarsz lenni, kezdd azzal, hogy nem vered le a fecskeket. Így több pénzed is marad, mert minden szögletben van vki, aki óvja a természetet és szépen dokumentál es jelent, az sokba fog ám kerülni.

2022. máj. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!