Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítsem meg a...

Hogyan szelídítsem meg a hullámos papagájomat?

Figyelt kérdés

Olvastam már erről pár helyen, de nehéz a felfogóképességem. Ha egész nap van bent nála mag, akkor hogy csináljam? Úgy érzem, hogy nem fog azért odajönni hozzám, mert hát van neki mit enni...

Valamint egy nap hogy néz ki ilyen esetben? Hogyan szoktatok foglalkozni a papagájjal? Itthon vagyok mostanában 1-2 óra kivételével minden nap, akkor hogy kell, mennyi időközönként, mennyi időt és mit foglalkozni vele konkrétan?

Elismerem, sötét vagyok, de segítsetek! :(

Most még egyedül van, hétfőn kaptam, fiatal, nem tudom hím-e, vagy tojó, de hamarosan kap egy társat ez 100%!


2020. jún. 11. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

Ha szeretnéd megszelídíteni akkor legyen egyféle mag amit eszik és legyen

Egy másik fajta amivel szelídíted.

2020. jún. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mikor kiengeded repkedni, akkor kell próbálkozni a szelidítéssel, kézből etetéssel. Hétfőn kaptad, minimum 1 hétig tilos kiengedni. Addig csak beszélj hozzá, hadd szokja a helyet, hangodat és a teret. Utána kiengedheted, madárbiztos legyen a szoba. Nem fog elsőre visszatalálni, sem a kajáért vissza menni. Leülsz és nem teszel hirtelen mozdulatot. A kezedben legyen magkeverék, fürtös köles, vagy szotyi. Ha éhes lesz, oda fog menni. Ha már kezd megbarátkozni veled, elveszi kézből a kaját, akkor jön az, hogy a kaja és a madár közé teszed az ujjad, hogy rá kelljen lépnie, ha enni akar. Fontos, hogy türelmes legyél, ne siettesd, a bizalmát kell elérned.

#1-re meg ne hallgass, mert elég nagy hülyeséget írt.

2020. jún. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is legyél türelmes, hagyd, hogy megszokja a jelenléted.

Kajával a legjobb szelídíteni, de keress valami mást a mageleségen kívül. Például a fürtös kölest szokták szeretni, és nem kell közel menniük a kezedhez, hogy csipegessenek belőle. De adhatsz más csemegét is, amúgy sem árt a változatos étrend, tyúkhúr, gyümölcsök, zöldségek, a paprikával nem lősz mellé, a szárán kívül az egész termést adhatod nekik, a magokat is. Sárgarépa is jó, ha szeretik.

2020. jún. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!