Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a cinegékkel?

Mit csináljak a cinegékkel?

Figyelt kérdés

A klímám kültéri egysége mögé fészkelt egy cinege pár amiről csak most szereztem tudomást amikor már a fiókáik kikeltek és csipognak.

Azt olvastam, hogy 16-22 napot töltenek a fészekben + kell még 8 nap nekik a függetlenedéshez.

Mihez kezdjek velük? Várjak 24-30 napot mire kirepülnek aztán tömjem be a lyukat a klíma mögött?



2020. jún. 29. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most már várd meg, amíg teljesen megtanulnak repülni a kicsik.

Bár ha eddig nem okoztak műszaki problémát, akkor én meggondolnám, hogy kilakoltassam-e őket, hiszen ha lerombolod a fészküket, lakás nélkül maradnak.

2020. jún. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Eddig még nem használtad a klímát idén?
2020. jún. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kibírod még egy hónapig a klíma működtetése nélkül, akkor mindenképpen várd meg, míg kirepülnek a tollgombócok. Ha nem, akkor madármentőket hívd fel, bár szerintem ők is azt fogják tanácsolni, hogy ne bolygasd a fészket. De hátha van valamilyen megoldás, ami mindkét félnek (neked és a cinegéknek is) jó.
2020. jún. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pár napja gyanútlanul használtam a klímát akkor még valószínűleg nem keltek ki és a klíma is ment. Most szüneteltetem a használatát amíg el nem költöznek aztán valahova rakok ki fészket nekik, hogy a második költés ne itt legyen.
2020. jún. 29. 09:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Kibírok egy hónapot klíma nélkül, nem akarok madár gyilkos lenni :D
2020. jún. 29. 09:11
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Ez jó, egy "családi kalitka" egy közeli helyre akasztva, bele kaját-piát nekik, majd átköltöznek ők maguktól.
2020. jún. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a nevükben is, hogy megvárod míg felnőnek:)

2020. jún. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Pár napja gyanútlanul használtam a klímát ... Most szüneteltetem a használatát amíg el nem költöznek ... Kibírok egy hónapot klíma nélkül"

Ha használtad, lehet, hogy nem is zavarta, nem is zavarná őket. De rendes tőled, hogy a biztonság kedvéért inkább nem használod egy ideig. :)

2020. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha kirepültek, tegyél ki odút nekik.

[link]


Oda rakd ahol nem zavarnak, és olyan magasra, hogy őket se háborgassa valami.


Cinkegombócot is érdemes kiakasztani (de nem az odúhoz hanem távolabb picit), csak figyelj rá, hogy ha belekezdtél akkor folyamatos legyen az utánpótlás, mert ha számítanak rá, de abbamarad a takarmányozás az gondot okozhat.

2020. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!