Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy ketrecben tartok egy...

Ilzo954 kérdése:

Egy ketrecben tartok egy kanárit, egy zebrapintyet és egy hullámos papagájt,mindhárom hím, egy méter széles 70 cm magas és 40 cm mély, a napokban vettem észre, hogy a kanári szárny vezértollainak a vége töredezett.Lehet, hogy bántja valamelyik?

Figyelt kérdés

2020. júl. 18. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Mind három faj minimum párban tartandó, szóval ahogy most vannak, az nem jó! Mindegyik mellé kell egy tojó és ne legyenek összegyömöl gyömöszölve ekkora kalitkába. A hullámos simán bekattanhat, agresszív területvédő, kinyírhatja a kanárit és a pintyet is.
2020. júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2020. júl. 19. 09:11
 3/7 A kérdező kommentje:
Szaporulatot nem szeretnék, viszont mind a három madarat szeretem, mit tegyek?
2020. júl. 19. 09:14
 4/7 anonim ***** válasza:

A fiókák megelőzhetők, többek közt az odú felrakásának mellőzésével. Amit tehetsz az az, hogy veszel még 2 hasonló nagyságú kalitkát. A meglévő kalitkában csak 1 faj (1 pár) tartható, ha együtt akarod tartani a 3 fajt, ahhoz röpde kell. Mellesleg a hullámosnak mindennapos, több órás reptetésre van szüksége, szóval ki kell engednek a szobában.

Tehát a 3 választási lehetőséged:

1. Veszel mindegyik mellé pár és 2 minimum ekkora kalitkát. Külön teszed őket és úgy tartod, ahogy valóban kell, biztosítva a hullámosoknak a reptetést és a fajok közti nyugalmat.

2. Röpdét alakítassz ki.

3. Ha nem megy egyik megoldás sem, keresel nekik másik gazdit.

2020. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyelőre külön tettem a pintyet, úgy láttam, hogy az molesztálta a kanárit.
2020. júl. 19. 18:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Az még a jobbik eset, de ebből is látszik, hogy nem érzik jól magukat együtt. Ne várd meg, hogy a hullámos is bekattanjon és vérfürdőt csináljon, minél előbb tedd külön őket és vegyél melléjük párt.
2020. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
OK.
2020. júl. 20. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!