Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az év melyik hónapjában...

Az év melyik hónapjában érdemes letojt tyukot venni? egy évig szeretném őket tartani.

Figyelt kérdés
tyúk

2020. szept. 15. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Csak 1 évig? Hát az elég kevés idő, bár nem tudom mit akarsz velük, ha tojásnak akarod őket akkor az úgy kevés idő, pont addigra indulnának jobban be.

Szerintem tavasszal érdemesebb venni, hogy nyárra már összeszedjék magukat.

2020. szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Mivel nagyüzemi tartásból kerülnének át hozzád mindenképpen kellene pár hónap jó idő, hogy összeszedjék magukat tél előtt. Most már nem vennék.
2020. szept. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Majd inkább tavasszal, áprilisban vásárolj, akkor őszig fel tudod őket javítani, és ősszel mehetnek sorba a fagyóba. Télire nem hagynám meg őket.
2020. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mind a hárman azt irtátok, hogy tavasszal.én is így gondoltam, és hoztam tavasszal 50 db ot. április május júniusba nem tojtak mert vedlettek.a külvilágtól elzártan voltak tartva, ezért a stressz, a változás ezt hozta ki.most ősz van, és ujra vedlenek. ez így nem jó, szerintem. ha ősszel hozom akkor is vedlenek, de talán csak egyszer, évente. vagy nem jól gondolom?
2020. szept. 15. 13:31
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

A letojtak ilyenek, általában kétszer vedlenek mert szar állapotban kerülnek hozzád, ezért is kevés azaz 1 év, mert ennyi idő kell hogy rendesen összeszedjék magukat és beinduljon igazán a tojás termelés.

Ha ősszel hozod és nem fűtött helyen vannak akkor nem fogják a télen összeszedni magukat annyira hogy rendesen tojjanak, szóval ugyan ott vagy.

De nem értem miért csak 1 évig tartod őket? Ez letojtaknál semmi...

Akkor vegyél csirkéket, de azoknál is hónapokba telik mire elkezdenek normálisan tojni.

A tojótyúk tartás nem így megy, ahhoz idő kell.

2020. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
azért egy évig, mert már eleve 2-3 évesek mire hozzám kerülnek. ha egy évet még tojnának, az szerintem elég lenne. ezek nem hosszú életűek, és a ketrec nagyon megviseli őket.
2020. szept. 15. 14:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, én mindig letojtakat veszek a mostaniak is 5-6 éve megvannak és még 6-7 tojás van 10 tyúkból naponta!

Te viszont nem érted meg, hogy 1 év alatt jönnének annyira helyre hogy rendesen tojjanak és mire tojnának levágod őket...

2020. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
mivel eteted őket?
2020. szept. 15. 15:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Búza, kukorica, tojótáp keverve, plusz naponta kevés (kb. 1 marék) napraforgó, sok zöld (gaz, saláta, gyümölcsök, zöldségek), néha konyhai maradékok (pl: főtt krumpli vagy héj, áztatott kenyér, tészta, bab, szinte mindent kivéve húst).

Meg én időnként kiengedem őket a kertbe a füves részre és ott szednek kukacot meg rovarokat, főleg eső után. Időnként sódert is adok nekik, a kövek jót tesznek az emésztésüknek, takarmány meszet is lehet adni nekik, bár én nem szoktam és sose volt lágyhéjú tojásuk. A vizükbe meg szoktam néha egy kevés almaecetet önteni, mert az vitamin nekik (ezt csak kúraszerüen nem folyamatosan).

Nagyon sokat számít a megfelelő étrend, mivel a tyúkok mindenevők és ha csak egyhangúan eteted őket sose lesz megfelelő a tojás termelésük.

2020. szept. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
egy régebben olvasott cikben azt olvastam, hogy max. 3 évig szabad tartani tojás termelés céljábol a pipiket, mert utána a teljesítményük drasztikusan romlik.abban igazad lehet 9 es ke,hogy nagyon le vannak zsarolva a ketrecben, és több idő kell a rendbehozatalukra. de az idő az telik, mindjárt ott van a 3 év. szerintem nem rentábilis ezeknek a tartása. 5-10 db a ház körül elvan, ha tojik jó ha nem akkor nem. de többet tartani nem lehet gazdaságosan.
2020. szept. 16. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!