Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szarkafiókát találtam, érdemes...

Szarkafiókát találtam, érdemes-e segítenem a gondozásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tegnap este, sajnos nem én, hanem a kutyám talált rá a kertben egy szarka fiókára. Tollas, de a combjai, hasa még csupaszok. Mivel kutyám és macskám is van, a fióka pedig még röpképtelen gyorsan beraktam egy kosárba és felkötöztem a fára. Nem akartam sokáig fogdosni, nehogy sokkot kapjon. A szülei a környéken vannak, elég hangosak, de a fiókát mióta betettem a kosárba nem hallottam sírni, illetve a szárnyai állása nem tűnt túl egészségesnek, elég rendszertelenül csapkodott velük szegény. Sajnos nem kizárt, hogy a kutyám ejtett benne kárt.

Legutóbb, amikor kint voltam nála nem volt olyan aktív, de könnyen lehet, hogy csak tőlem ijedt meg és ösztönösen elhallgatott. Ma délután áttudjuk tenni a szomszédunk fenyőfájára, ahol biztosan nem éri el a macskánk. Azonban, nem láttam, hogy a szülei etetnék és aggódok, hogy valóban sérült. Érdemes lenne inkább alacsonyabban hagynom és etetnem? A cica is kölyök még, felügyelettel is kitudom vinni, ha szükséges.

A fióka viszont már nem olyan kicsi, két kézzel kellett fognom, de a tollai rosszul néztek ki, igaz, reggel még egészen aktív volt.

Érdemes lenne neki vizet, élelmet adnom? Ha igen mit és milyen formában?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is.



#sérülés #madár #szarka #fióka #fiókamentés #fészekből kiesett
2019. jún. 5. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A facebook-on van több fiókamentő egyesület,telefonszámmal is. Nyugodtan hívd fel őket és adnak tanácsot mit kell tenned. Rendesek,segítenek. En varjúfióka és harkályfióka ügyben is hívtam már őket.
2019. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, írtam nekik, ha nem válaszolnak, akkor felhívom őket (: de a tapasztalat azt mondja, hogy tavasszal különösen elfoglaltak az állatmentő-szervezetek.

Az előbb egy szarkát láttam a fán, a kosár mellett, szóval bízom benne, hogy megtalálták a szülők és etetik.

2019. jún. 5. 16:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen elfoglaltak. :)

Múltkor én egy kisrigóval jártam hasonlóan csak nekünk kutya van szabadon és kb mindent kinyír amit talal :(

Egyet megölt,egyet en fogtam meg és a magasban tartva vittem hátra es végig visított, hogy az anyja tudjon követni. A szomszéd gyümölcsösbe raktam át,azt gondozta tovább az anyja. Később láttam is őket,remélem megmarad. Hátha a szarka is gondozza tovább!

2019. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nem tetszett a szárnya, szóval úgy döntöttem, hogy átmegy a madármentéshez. Sajnos én nem tudnám bent gondozni a kiscica miatt, ráadásul holnap lesz ivartalanítva a kutyám is és nem kockáztatnék egy fertőzést semmiképpen.

Elvittük egy madármentőhöz, ott lesz a legjobb kezekben :)

2019. jún. 5. 19:25
 5/7 A kérdező kommentje:

Szuper, valószínűleg megoldják ők onnantól kezdve, hogy megtalálják :)

Őt is keresték a szülei és talán etették is. Jobban örültem volna, ha velük marad, de ez a csúnyán tartott szárny nagyon aggasztott.

2019. jún. 5. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha sérült,mindenképp kell állatorvos,a madármentők megoldják. Jól tetted hogy elvitted. :)
2019. jún. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Helyileg hol van ez? Ha Budapest, akkor tudnék néhány segítséget ajánlani, ők civil emberek, madármentéssel foglalkoznak szabadidejükben, jónéhányan nevelnek szarkabébit, tehát társa is lenne.

A hivatalos madármentőkkel az a gond, hogy rengeteg a madár, nem tudnak mindegyikre odafigyelni. Szólj, ha segíthetek. Nekem pillanatnyilag nem lenne ahova elhelyeznem, de 100%, hogy van olyan ismerősöm, aki fogadni tudná(természetesen elviszik orvoshoz is).

2019. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!